Klady a zápory iontových fénů

Podívejte se do potřeb pro kadeřnictví a salony krásy, kde prodávají nejmodernější vybavení a výrobky, které jsou navrženy na to, aby i doma vytvářely lesklé poddajné vlasy, které budou vypadat jako od profesionála.

Iontový fén je jedním z těchto nových nástrojů, jenž je lákadlem pro návštěvnice, kterým slibuje zdravější vlasy. Funguje však doopravdy? Zvažte některá pro a proti než se rozhodnete koupit si iontový fén.

Jak funguje

Pozitivní a negativní ionty existují v každém případě. Když jsou vlasy mokré, jsou údajně pozitivně nabité. Iontové fény restrukturalizují shluky iontů tím, že vlasy zalijí negativními ionty, čímž umožní, aby molekuly vody pronikly hluboko do struktury jednotlivých vlasů. Výsledkem jsou po každém použití vlasy rehydratované a v lepší kondici. Prodejci navíc tvrdí, že iontové fény zkracují dobu sušení vlasů na polovinu.

Výsledky testů 

Iontové fény byly nedávno podrobeny testu institutem pro spotřebitele, zda splňují to, co slibují. Nebylo zpozorováno žádné zkrácení doby sušení, avšak bylo zřetelné, že iontové fény dodávají vlasům lesk. Navíc omezují statickou elektřinu a podle odborníků dobře fungují za rozumnou cenu. 

Pohled vědy

Vědci potvrdili, že iontové fény jsou lepší než ostatní fény. Voda obsahuje ionty, takže aplikace negativních iontů na vlhké vlasy nebude mít žádný efekt. Navíc mnoho možných spotřebitelů se s nimi poprvé setká v prostředí kadeřnictví nebo salonu krásy po tom, co byly jejich vlasy ošetřeny do hloubky kondicionérem, nanesen na ně přípravek proti čepýření a nastříkán ochranný prostředek proti horku. Část pozorovatelného přínosu iontových fénů můžeme proto přičíst těmto dalším prostředkům.

Au, moje peněženka!

Co se týče iontového fénu, ten kdo se rozhodne mít plnější vlasy, může mít prázdnější peněženku. Mnozí prodejci potřeb na vlasy je prodávají v kvalitě odpovídající potřebám kadeřnictví a salonů za tomu odpovídající ceny. Některé odolnější modely váží asi o jak půl kila více než tradiční fény a mohou být nešikovné, pokud si s nimi chcete účes vytvořit sami. Pokud se rozhodnete pro dražší model, nechejte si zaslat záruční list: není legrace zůstat pak s novou lesklou „hračkou“, která se Vám za pár týdnů rozbije.

Závěrem

Neexistuje žádný jasný vědecký doklad, že iontové fény fungují lépe než ty s tradiční technologií, kromě neoficiálních svědectví. Pokud Vás tento typ fénu zaujal, některé modely můžete koupit i za rozumnou cenu. Pokud Vás znervózňuje představa rozloučit se se svými penězi kvůli něčemu, co se může ukázat jen jako módní výstřelek, vyzkoušejte si iontový fén u známé/ho, který ho už má, používejte ho přitom stejným způsobem, jakým fén používáte běžně, a pak budete moct posoudit výsledek.

Tipy a upozornění:

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Iontový a neiontový fén na vlasy

Iontové fény prý zlepšují lesk vlasů, zkracují dobu sušení a omezují čepýření a létavost vlasů. Mezi...
více…

Jak bezpečně používat fén

Fén na vlasy se stal běžným domácím spotřebičem, avšak mnoho lidí si není vědomo vážného nebezpečí, které...
více…

Jak funguje elektrický fén

Elektrické fény existují od 20. let 20. století, kdy se objevily v kadeřnictvích první fény, které se nasazovaly na...
více…

Jak funguje fén

Fény kromě sušení vlasů umožňují také vytváření některých účesů. Fén není složitý spotřebič, protože...
více…

Jak funguje iontový fén

Definice Hlavní rozdíl mezi iontovým fénem a obyčejným fénem spočívá v tom, že iontový fén vydává...
více…

Jak fungují iontové fény

Proč je iontový fén odlišný.Iontové fény způsobily rozruch v oblasti průmyslu péče o vlasy, protože dokážou...
více…

Jak opravit fén

Fén na vlasy je jedním z nejběžnějších domácích spotřebičů. Většina hotelových pokojů bývá vybavena...
více…

Jak používat fén

Přestože se může zdát, že fén je jednoduchý nástroj s nekomplikovaným použitím, měli byste při sušení vlasů...
více…

Jak používat iontové nástroje na vlasy

Iontovou technologii v péči o vlasy známe už nějaký čas. Kadeřnické nástroje, které ji využívají, vytvářejí...
více…

Jak spravit fén

Součásti fénu při jeho přirozeném fungování podléhají působení prachu a vysoké teploty. Není proto divu, že...
více…