Malá koupelna může být nafukovací a velká zase nemusí být vždy jen výhodou

Velká a útulná koupelna? Že nechcete tak moc? Ano, pokud ji stavíte, není problém! Ale co dělat, když máme příliš malou koupelnu a probourat se k sousedům by nebyl zrovna nejlepší nápad? Poradíme vám, jak udělat v koupelně pár změn, které ji "zvětší". Ale také velká koupelna je někdy problém, který vyžaduje optimální řešení.

koupelna, obklady, vana, umyvadlo

Koupelna s velikostí pokoje

Vkusně a funkčně zařídit velkou koupelnu může být stejná výzva, jak opticky zvětšit malou koupelnu. V první řadě se vyvarujte toho, že do velké místnosti umístěte vše zařízení po obvodu a ve středu zůstane prázdný nevyužitý prostor. Koupelna pak vypadá neútulně a promarníte tak její potenciál. Velká koupelna snese i větší vybavení, které může vybíhat do prostoru. Hitem je volně stojící vana. Pokud to dispozice umožňuje, dopřejte si z takové vany i patřičný výhled díky zasklení. Koupelny větších rozměrů hravě skryjí za posuvné dveře technické zázemí s kotlem, pračkou či sušičkou. Bonbónkem může být vyvýšená relaxační zóna, případně pódium s vanou, křeslem, lehátkem či saunou. Dlažby a obklady volte velkoformátové a bát se nemusíte ani tmavých barev. Namísto jednoho centrálního světla si nasviťte každou zónu zvlášť. Velká koupelna vyžaduje při zařizování i větší odvahu, správné kombinování materiálů a barev. Do velkorysých prostor si můžete dovolit umístit i větší zařízení, například luxusní hlubokou vanu. Walk-in zástěny jsou trendem v koupelnách, kde je více místa. Skládají se z několika pevných stěn a nejsou zcela uzavřeny. Jejich rozmístění si můžete navrhnout podle vlastních požadavků. V koupelně, jejíž rozměry vám dovolují umístit vanu volně do prostoru, se budete cítit jako v soukromé wellness oáze. Pokud máte navíc možnost během koupele sledovat příjemný výhled, určitě se stane tato místnost nejoblíbenější v celém domě. Polopříčky opticky předělí velký prostor. Dvě volně stojící umyvadla vám poskytnou více soukromí než jedno společné dvojumyvadlo. Rozměrné koupelny snesou i tmavší barvy, které prostor opticky "zavřou". 

Malá, funkční i vkusná zároveň

Než si začnete lámat hlavu nad tím, co všechno vtěsnat do malé koupelny, zkuste se zamyslet, co v ní potřebovat nebudete. Pokud je to možné, pračku a sušičku umístěte do jiné místnosti. Sprchový kout zabírá přirozeně méně místa než vana, pokud se však nechcete vzdát možnosti koupání, zvažte minivanu nebo asymetrickou vanou. Dalším účinným trikem je menší hloubka sanity. V každé koupelně by měl být dostatek místa, abyste se mohli po sprchování pohodlně osušit, vystoupit z vany nebo si vyčistit zuby před umyvadlem, aniž jste se udeřili o skříňky. Dobře promyšlená koupelnová skříňka pojme větší ručníky i drobnosti, které budou vždy po ruce. Koupelnu opticky zvětší zrcadlo, které můžete umístit na celou stěnu. Nejlepší volbou je ve stropě zapuštěné osvětlení. Využijte všechny stěny malé koupelny, aby se do ní vešlo vše, co tam potřebujete mít. Šikovné nápady a úložné možnosti dokáží pak i z malé místnosti vyčarovat multifunkční prostor. Vejde se i vana. Mnozí si myslí, že při zařizování malé koupelny musí vzdát vany. Při šikovném plánování to však není nutné. Dnes je na trhu množství řešení, jak do malé koupelny vtěsnat vše, po čem toužíte tak, aby to mělo hlavu i patu. Výrobci koupelnového nábytku nabízejí skříňky, které jsou nejen funkční a estetické, ale které se díky svým ultraštíhlým rozměrům vejdou skutečně všude. V případě, že vám místo ubírá i otevírání horních dvířek, zvolte si posuvné varianty. Na trhu existuje i radiátor se zrcadlem na přední straně či sprchové soupravy vhodné do koupelen, kde se nedá udělat podomítkové řešení. Záchod a bidet v jednom vám rovněž ušetří v koupelně několik centimetrů. Pokud se dá, úložný prostor si vytvořte i v nice stěny za vanou či sprchovým koutem a odpadne vám starost, kam s veškerou kosmetikou.

 

comments powered by Disqus


Doporučené kontakty

ESTETIKA BRNO, s.r.o.

http://www.estetikabrno.cz/ estetikabrnoseznam.cz tel.:+420 604 103 000

Moderní kosmetické studio v centru Brna. Věnujeme se péči o ženu a krásu těla. Naše služby zahrnují kosmetická ošetření, omlazení obličeje, neinvazivní liposukce a redukce celulitidy, trvalá epilace, Body Space Vacu Therm 2v1, Power Plate, výživová poradkyně.

více...

Podobné články


Rty poškozují některé rtěnky, ale také olizování a nedostatek vitaminů

Péče o rty, to nejsou jen voňavé balzámy, které sice okamžitě dodají rtům svěžest a atraktivitu, ale dokonalé...
více…

Opalování s opalovacími přípravky je nebezpečné? Ano, ale ne se všemi!

Pobyt na slunci je životně důležitý a zdravý. Ale ne o každém pobytu to můžeme směle říct. Navíc nebezpečný pro...
více…

Přírodní kosmetika pro děti i dospělé

Zelená je barva přírody a také většinou jsou i zelenou barvou označovány výrobky, šetrné k přírodě a lidem....
více…

Renovace koupelny - nejprve hydroizolace a až potom lepení obkladů

Koupili jste starší byt a koupelna je třeba znovu, moderně a lépe obložit? Nebo se vám již okoukala dlažba ve vašem...
více…

Dřevoplast - praktický a designový materiál na fasády a terasy

Vybíráte materiál na stavbu terasy nebo fasády? Nejen trendy, ale i velmi praktické jsou moderní kompozitní materiály...
více…

Omlazení pleti pitím vody obohacené o vodík? Mládí a zdraví v jednom!

Omlazovací metody dělíme na invazivní, do kterých patří plastické operace a neinvazivní, tedy metody šetrné,...
více…

Kosmetický koutek v bytě - přání každé ženy

Ženy stráví úpravou svého zevnějšku opravdu hodně času. Možná jsou i u vás, po celém bytě roztroušené...
více…

Jak pečujete o své kartáče, štětce a fény?

Uklízení bývá doménou většiny žen. Ale ruku na srdce, milé ženy! Nemyjete častěji podlahu než pomůcky, která...
více…

Každé období v životě ženy je náročné, ale které je to nejnáročnější?

Být ženou není žádná legrace. Ženy musí být multifunkční a stíhat mnoho věcí najednou. V jejich životě...
více…

Co potřebuje naše pleť k tomu, by byla krásná a zdravá?

Vaše pokožka o vás ve skutečnosti prozrazuje mnohem víc než jen krásu. Je také ukazatelem vašeho zdraví. Chcete-li,...
více…