Na plovoucí podlahy nedáte dopustit? Nejste v tom sami!

Plánujete rekonstrukci nebo si stavíte váš nový domov a zatímco v ostatních věcech ještě tápete, v otázce podlahové krytiny máte jasno už od začátku? Že na plovoucí podlahy nedáte dopustit? Nejste v tom sami! Vítejte v rozsáhlém klubu fanoušků plovoucí podlahy. Proč je plovoucí podlaha „plovoucí”? Jaké jsou možnosti využití plovoucích podlah? A z jakých druhů můžete vybírat?

plovoucí podlaha, interiér, vinilová plovoucí podlaha, bydlení, dřevěná plovoucí podlaha, laminátová plovoucí podlaha

Základní fakta o plovoucích podlahách

Proč se plovoucím podlahám říká „plovoucí”? Jednoduše proto, že nejsou na rozdíl od jiných podlah pevně přichyceny k podkladu ani ke stěnám okolo. Ve většině případů není nutný žádný kontakt s lepidlem, protože jednotlivé díly plovoucí podlahy do sebe zapadají díky zámkového spoje.

U plovoucích podlah musíme zmínit, že jsou na trhu už dlouhou dobu a stále jsou velmi oblíbené. Výrobci a jejich dodavatelé nabízejí plovoucí podlahy v celé škále dekorů. Vybírat můžete ze základní nabídky plovoucích podlah ze dřeva, z vinylu či lamina. Každý druh sám o sobě nabízí obrovskou nabídku dekorů a motivů, z nichž si určitě nakonec dokážete vybrat tu pravou plovoucí podlahu pro váš domov.

plovoucí podlaha, interiér, vinilová plovoucí podlaha, bydlení, dřevěná plovoucí podlaha, laminátová plovoucí podlaha

Výhody plovoucí podlahy

Mezi výhody plovoucí podlahy patří její cenová dostupnost. Nejlevnější jsou bezesporu laminátové plovoucí podlahy, které ačkoliv mají k přírodním materiálům hodně daleko, dokáží perfektně imitovat dřevo i kámen. Zájemce o plovoucí podlahu tak může zvolit šikovný kompromis, aniž by se to jakkoliv negativně projevilo na vzhledu, komfortu či odolnosti podlahy.

Kromě obsáhlé nabídky dekorů jsou plovoucí podlahy populární i díky jejich snadné pokládce. S nadsázkou lze říct, že plovoucí podlaha nevyžaduje ruce odborníka, vystačí si se šikovností nadšeného domácího kutila, který pokoří svůj „Mount Everest” tím, že si pokládku podlahy udělá svépomocí. O to větší radost z podlahy bude pak mít. 

V neposlední řadě je při výběru podlahy počítat i s jejím možným poškozením. I přesto, že dnes jsou na trhu velmi odolné, stabilní a dlouhou životnost zaručující podlahové krytiny, může se přihodit nehoda, která vaši podlahu nenávratně poškodí (třeba jen v určitých místech). V případě celopokládaných a k podkladu lepených podlah by to znamenalo obrovský problém a nákladné opravy. Ale plovoucí podlahy mají tu výhodu, že je lze kdykoliv kompletně rozebrat a pak znovu složit. S trochou trpělivosti se tak dostanete k poškozeným dílům i třeba doprostřed místnosti, abyste je nahradili novými. Tak jednoduché to je!

plovoucí podlaha, interiér, vinilová plovoucí podlaha, bydlení, dřevěná plovoucí podlaha, laminátová plovoucí podlaha

Možnosti využití plovoucí podlahy

Díky výhodám plovoucích podlah jsou tyto podlahové krytiny vhodné pro celý dům, snad mimo koupelny, kde je vhodnější dlažba nebo vinylová podlaha. Plovoucí podlahy lze zvolit pro různou zátěž, a proto ani ve více zatížených pokojích nenastane problém. Jednotlivé části plovoucí podlahy se skládají z vrstev, které zaručují odolnost, stabilitu, hezký design, snadnou údržbu, tepelný komfort a zvukovou izolaci.

Obrovský výběr druhů a dekorů plovoucích podlah

Pokud se chystáte na výběr plovoucích podlah, nenechte se zaskočit opravdu rozsáhlým výběrem. Vybírat můžete plovoucí podlahy z lamina - tedy materiálu, který je pro tento druh podlah nejtypičtější. Ovšem do některých místností se vám může hodit spíše dřevěná plovoucí podlaha. Pro velmi odolný materiál, vhodný třeba do dětských pokojíčků či pracoven, zvolte raději vinylové plovoucí podlahy.

Nutno připomenout, že ať už se rozhodnete pro jakýkoliv základní druh plovoucí podlahy, ještě se musíte rozhodnout pro kolekci plovoucích podlah a její konkrétní dekor. Díky široké nabídce si můžete vzhled vaší plovoucí podlahy přizpůsobit na míru vašemu domovu. Také na plovoucí podlahy nedáte dopustit? A víte, že se vám vůbec nedivíme?!

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Nejlepší laminátové podlahy najdete v novém podlahovém centru v Praze

Stojíte před zdánlivě neřešitelným úkolem v podobě výběru nové laminátové podlahy? Pak je tu ideální řešení....
více…

Luxusní koberce doladí každý interiér

Máte rádi luxusní věci a chcete je mít i ve své domácnosti? Pak vám doma nesmějí chybět luxusní koberce!...
více…

Vinylové podlahy najdou uplatnění ve všech místnostech

Už jste slyšeli o vysoce kvalitní elastické podlahové krytině? Pokud ne, je načase představit vám vinylové podlahy,...
více…

Terasová prkna z kompozitního materiálu jsou bezpečná, bezúdržbová a s rychlou montáží

Mít krásnou a dobře udržovatelnou terasu nemusí být neplnitelná přání. Stačí, když si na podlahu místo...
více…

Základní požadavky kvalitní podlahy

S podlahou přicházíme každý den do kontaktu, proto by měla být především bezpečná, z kvalitního materiálu, snadno...
více…

Jak položit plovoucí podlahu z předpřipravených desek

Dřevěná plovoucí podlaha je systémem do sebe zapadajících desek, které „plovou“ na tenké vrstvě pěnového...
více…

Jak instalovat plovoucí podlahu

Systém plovoucí podlahy vyrobené z předem připravených dřevěných desek je dobrou volbou, pokud nechcete...
více…

Jak čistit dřevěnou laminátovou podlahu?

Dřevěná laminátová podlaha je méně nákladná než dřevěná podlaha a také se mnohem snadněji instaluje. Protože...
více…

Jak položit dřevěnou plovoucí podlahu

Lidé si často koupí dům, který je z větší části nezařízený. Stěny jsou bílé, kohoutky bronzové, koberce...
více…

Jak čistit dřevěné plovoucí podlahy

Dřevěné plovoucí podlahy jsou složené z desek ošetřených lesklým povrchem odolným vůči skvrnám a vyžadují...
více…