Nevýhody napařovacích žehliček

Napařovací žehlička vyhlazuje pomačkání na oblečení a na jiných látkách, např. na záclonách nebo na prostěradlech.

Můžete si koupit buď standardní žehličku, která má schopnost vypouštět páru, anebo si koupit přímo zařízení určené k napařování látek. Přestože je napařovací žehlička v mnoha případech pohodlný nástroj, má i své nevýhody.

Časté doplňování.

Při používání napařovací žehličky musíte často doplňovat zásobník na vodu. Když v žehličce dojde voda, nemůže produkovat páru. Práce navíc s doplňováním vody po každém použití může být obtěžující, zvlášť pokud má žehlička malý zásobník. Nutnost chození k vodovodnímu kohoutku omezíte tak, že si připravíte k žehličce velkou láhev vody na doplňování.

Problém typů látky.

Přestože můžete bez problému napařovat mnoho typů látek, např. plátno nebo bavlnu, můžete mít problémy při napařování těžších látek, jako jsou polyesterové směsi a vlna. Pára na vyhlazení těchto látek nestačí, místo toho budete potřebovat standardní suchou žehličku nastavenou na velmi vysokou teplotu. Napařovací žehlička také může poškodit některé jemné látky nebo změnit jejich barvu, pokud na ně necháte příliš dlouho působit páru.

Kapání.

Další nevýhodou napařovacích žehliček je, že z nich občas kape voda. V některých případech otvory kolem zásobníku na vodu mohou propouštět malé množství vody, která vytéká místo aby se změnila na páru. Voda, která je velmi horká, pak může kapat na žehlenou látku nebo na Vaši ruku, pokud nanášíte páru na zavěšenou látku (říká se tomu vertikální napařování). Při vertikálním napařování byste proto měli nosit ochranné rukavice.

Tip: Prohlédněte si našeho průvodce Jak vybrat žehličku.

Autor: Lenka Kostková
 

comments powered by Disqus


Podobné články