Nové technologie, které nám usnadní vaření a pečení

Výrobci domácích spotřebičů, které nám pomáhají v kuchyni při vaření, přicházejí každý rok na trh s novinkami zaměřenými zejména na technologie usnadňující vaření a šetřící časem.

Nové technologie, které nám usnadní vaření a pečení

Salamander

Salamander je ideální přístroj pro gratinování, zapékání a udržování jídel v teplém stavu. To je možné díky tepelnému záření, které na připravovaný pokrm působí shora. V profesionální kuchyni jsou přístroje salamandr zpravidla rozměrné a na pracovní ploše zabírají mnoho místa. Přístroj od Miele je zcela jiný: pokud je vypnutý, prezentuje se pouze svou elegantní, totiž sotva horní stranou z ušlechtilé oceli a ovládacími prvky. Až při zapnutí předvede, co se v něm skrývá.Topný prvek a odkládací plocha na připravovaný pokrm se vysune z pracovní desky. Vzdálenost mezi odstavnou plochou a halogenovým topným tělesem můžete plynule nastavit ve výchozím rozsahu. Přívod tepla nastavíte ve dvanácti úrovních výkonu. Rozměry přístroje jsou 38 × 52 cm.

Nejnovější trendy a technologie

• Barvy černá a bílá - černá zdůrazňuje nadčasovost, jednoduchost a jednotnost designu kuchyňských spotřebičů, dokud bílá je synonymem technické vyspělosti, moderní elegance, jednoduchosti a čistoty.
• Individuální kuchařské centrum - zvolíte si vlastní sestavu speciálních spotřebičů, které nejlépe odpovídají vašemu stylu a temperamentu při vaření (např. COMBISET od Miele, deska Domino s hořákem Wok od Siemens kombinovatelná s jinými druhy ohřevu).
• Inteligentní trouby - vyberou nejlepší možnost přípravy daného jídla. Sem patří i nové funkce:
- AutoPilot - programová automatika, po zadání druhu pokrmu stanoví nejvhodnější typ ohřevu, teplotu a délku vaření. V nabídce je 68 různých programů v závislosti na třídě spotřebiče;

3D horký vzduch Plus a HydroBaking

- inovativní systém průduchů umístěných v zadním panelu umožňuje o 15% intenzivnější ventilaci horkého vzduchu. Funkce HydroBaking je ideální na kynuté těsto, koláče a chléb, protože vlhkost z jídla se v podobě páry znovu využije v troubě; - CookControl - nabízí až 68 automatických programů, myslí i na vaše osobní preference a chuť a umožňuje volbu oblíbeného stupně propečení. - LightControl - intuitivní koncept ovládání centrálním knoflíkem a logicky ve směru čtení jsou umístěna tlačítka a navigují jednotlivými úrovněmi nastavení. Grafický displej zobrazí všechny důležité informace nebo pořadí optimální nastavení.

Hořáky Wok

- zajišťují kvalitnější a šetrnější způsob přípravy jídla. Suroviny dokáží rychle zpracovat pomocí velmi silného plamene, přičemž dochází k menší ztrátě živin.• Senzor pečení Plus - se čtyřmi volitelnými teplotními rozpětím (min, low, med a max) a devíti plně automatickými programy řídí zahřívání varné desky.• Senzor vaření Plus - pro zadní varné zóny automaticky udržuje teplotu v jednom z pěti nastavených teplotních rozmezí a dodává jen tolik energie, kolik je třeba, takže nedochází k nadměrné spotřebě. Umožňuje také nastavit jeden z 9 programů pro přípravu těstovin, rýže, brambor, knedlíků, zeleniny, na ohřev mléka, případně na smažení. • PowerBoost - technologie, která zvýšením výkonu varné zóny urychluje zvýšení potřebné teploty až o polovinu.

Inovativní patentovaný elektronický programovací modul

DirecTOUCH představuje revoluční novinku nové generace sporáků a vestavných trub Gorenje v oblasti dotykového ovládání. Stačí uplatnit tři jednoduché kroky. Po zapnutí trouby si jednoduše vyberte symbol pokrmu, který chcete připravit, a pak jen stiskněte Start. Automatické programy nastaví správnou kombinaci topných těles, teplotu a čas přípravy vybraného pokrmu. Velké a jasně rozeznatelné symboly usnadňují používání trouby a přitom nechávají volnost nastavit všechny parametry vaření podle vašich přání a zkušeností. Oblíbené nastavení si můžete uložit do paměti a jednoduše vyvolat při dalším použití trouby. Dětská bezpečnostní zámek zabraňuje nechtěnému použití trouby a poskytuje přídavnou ochranu před zraněním.

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Bramborová metoda zařizování kuchyně

Zařizování kuchyně by se mělo odvíjet od toho, jaké činnosti a v jakém pořadí se zde obvykle provádějí. Z...
více…

Boj o centimetry

Máte malou kuchyň? Opravdu? A není malá jen proto, že od ní chcete víc, než vám může dát? V malých prostorách...
více…

Uni5 Piatti – prostředek na mytí nádobí 5l

Strojové mytí nádobí je dokonalé a bez starostí, ale stále existují předměty, které prostě do myčky nepatří a...
více…

Uni5 Sgrassatore Marsiglia – kuchyňský odmašťovač 750 ml

Kuchyň a mastnota, to je téměř nerozlučná dvojka. Ale pozor! Nerozlučná jen do té doby, než nastoupí účinný...
více…

Neofort Rapido – čistič kuchyňských zařízení 750 ml

V kuchyni není třeba hromadit spoustu druhů čistících prostředků, ale některé jsou opravdu nepostradatelné....
více…

Argonit Inox pulitore – čistící prostředek na nerez 750 ml

Kovové předměty jsou krásné, ale je potřeba, pravidelně je udržovat v čistotě, regenerovat a chránit. A to nejlépe...
více…

MD16 – Ultra koncentrovaný sanitizér a čistič kuchyní, dóza 40 ml

Koncentrované úklidové prostředky jsou velmi praktické, účinné a oblíbené. Ale často váháme nad jejich cenou....
více…

Puligen – vysoce kyselý sanitární čistič, 1l

Koncentrované prostředky úklidové chemie šetří naše ruce, prostory, obaly a také naši peněženku. Patří mezi ně i...
více…

Jak vybrat pohodlnou židli k jídelnímu stolu?

Židle k jídelnímu stolu je důležitou součástí kuchyně nebo jídelny a jedná se o hodně používaný nábytek. Proto...
více…

Kuchyňské dřezy Franke překvapí svou odolností a atraktivním vzhledem

Kuchyňské dřezy jsou neodmyslitelnou součástí kuchyňské linky. Pokud provádíte rekonstrukci či výstavbu kuchyně,...
více…