Novinky ve vývoji WC sedátek

I takový jednoduchý produkt, jakým se na první pohled jeví WC sedátko, může mít řadu zajímavých vlastností.Je dobré, pokud je známe a vybíráme si je na základě vlastních potřeb. Na trhu jsou sedadla z různorodých materiálů v různých barevných provedení. My vám představíme některé veřejnosti méně známé, ale z hlediska využití o to významnější vlastnosti WC sedátek.

koupelny, sanitární keramika, wc sedátka

Antibakteriální duroplast

WC sedátko přichází při používání do kontaktu přímo s pokožkou, a proto je velmi důležité, abychom měli možnost udržovat ho v maximální čistotě. I když bakterie nejsou lidským okem viditelné, jsou všude kolem nás. Vyhovuje jim zejména vlhké prostředí a způsobují infekce a různé kožní nemoci.Čištění běžnými čistícími prostředky není proti nim dostatečně účinné. Rizikové jsou prostory pro malé děti a velmi frekventované prostory, např.. školky a školy, nemocnice, hotely, restaurace, úřady, podniky a pod. Tento problém účinně řeší novinka v oblasti WC sedadel duroplast antibacterial. Sedadlo je totiž obohaceno o složku s antibakteriálním a protiplísňovým účinkem - anorganickou práškovou hmotu obsahující kationty stříbra. Ty se nenachádzajúcich pouze na povrchu, ale v celém průřezu materiálu, díky čemuž se dosahuje permanentní účinnost. Bakterie mají krátkou životnost, a protože zmíněné přísady jim účinně zabraňují v množení, jejich počet se minimalizuje. Anorganická prášková hmota neobsahuje žádné těkavé látky, které by mohly nepříznivě působit na pokožku. Materiál je ekologicky nezávadný a i po častém čištění jemný k vašim rukám.

Pomalé zavírání

Zajímavou novinkou v oblasti klozetových sedadel jsou speciální uchycení s hydraulickým systémem, zajišťující pomalé klesání sedací části a poklopu při zavírání. Z hlediska bezpečnosti jsou vhodné zejména v rodinách s malými dětmi, kde by prudký pád těžšího WC sedadla na keramiku mohl dětem ublížit. Vítány jsou však i v domácnostech, kde nešetrné zavírání dětmi, ale často i dospělými způsobuje hluk, což je nepříjemné zejména v nočních hodinách.

Rychloupínací záchytné elementy

Ke komfortnosti užívání WC sedátka neodmyslitelně patří snadná údržba a čištění sanitární keramiky pod ním. Na to je třeba mít WC sedadlo vybaveno některým z množství rychloupínacích systémů, pomocí kterých lze při minimální námaze a za krátký čas WC sedátko odinstalovat, keramiku očistit a sedadlo znovu jednoduše nainstalovat.

Je několik možností

WC sedátko může být vybaveno dělenými maticemi, které se dají po dvou-třech pootočením v závitu roztáhnout a bez dalšího otáčení vysunout z upínacího šroubu,WC sedátko může být vybaveno speciální pojistkou, jejíž zatlačením jej pohodlně uvolníme z pantů, WC sedátko může být vybaveno speciálním systémem, pomocí kterého sedák z pantů uvolníme silnějším povytažením ve svislé ose.

Variabilita

Pro běžného zákazníka je často problémem napasovat nové WC sedátko na starší keramiku. V tomto případě se doporučuje změřit odstup otvorů na míse, její šířku a délku od středu otvorů po přední okraj mísy. Tyto tři rozměry by měly stačit na správný výběr WC sedadla. Výběr do značné míry zjednodušuje vybavení WC sedadla univerzálním uchycením, které lze posouvat.Čím větší posun, tím větší variabilita a zároveň jistota správného nastavení.
 

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Rekonstrukce koupelny - stavební povolení

Nespoléhejte se na loajalitu sousedů. To v dnešním světě nefunguje. Všude číhá alespoň jeden nepřející, který...
více…

Nové trendy v obkládání koupelny

Obecné trendy v oblasti interiérového designu úzce souvisí i s trendem obkladů stěn v koupelně. Výrazným rysem...
více…

Rady před nákupem sušičky a slovník odborných termínů

Ve velkých rodinách, kde se často a hodně pere, je sušička neocenitelným pomocníkem. Pokud vám velké praní...
více…

Rekonsrtukce starého bytového jádra v bytě

Stará koupelnová jádra jsou už i v panelácích spíše raritou, ale i ty dříve předělané koupelny a koupelny ve...
více…

Rostliny, které zútulní kuchyně i koupelny

Můžete mít byt s deseti velkými slunečními místnostmi, vybavenými perfektním nábytkem a skvělými doplňky, ale...
více…

Domácí wellnes - hydromasážní vany, sauna, floating

Dnešní doba je náročná: měli byste stihnout i nemožné, a přitom vypadat dobře a působit svěže. Synonymem...
více…

Sprchový kout potřebuje dostatečný prostor

Jednou z nejdůležitějších vlastností sprchového koutu by měl být dostatek prostoru, který zaručí pohodlnou...
více…

Teplá voda - základ koupelnové pohody - 2.část

V praxi se dosud nejvíce používají zásobníky s nepřímým ohřevem teplé vody ve spojení s plynovým kotlem -...
více…

Teplá voda - základ koupelnové pohody - 1.část

Stabilní dodávka teplé vody dnes patří ke komfortu, bez kterého si už jen těžko dokážeme představit naši...
více…

Koupelny - vhodný výběr sanitární keramiky

V minulosti jste mohli v koupelnách našich předků, pokud ji vůbec měli, najít smaltované vany na nožkách,...
více…