Parní pračka šetří čas, peníze i zdraví

Všichni, co jsme obdařeni ratolestmi, to známe. Množství prádla, které během týdne musíme vyprat, je velké a není divu, že díky němu rostou i účty za vodu a elektřinu. Možná si řeknete, že to asi neovlivníte, a jde zkrátka o nutné zlo, které je třeba pouze přetrpět. Omyl! Pračky se od sebe výrazně odlišují tím, co dokáží, a tak se i zde naskýtá možnost vybrat si takovou, která se vám nejlépe hodí - například s technologií Direct Drive.

praní, prádlo, bílá technika, alergie

Co je to vlastně Direct Drive?

Je víkend, právě jste povysávali a rádi byste si užili trochu zaslouženého klidu. V koupelně na vás však čeká hora prádla.Oblečení naskládáte do pračky, zapnete ... a pohoda je pryč. Především starší pračky občas vrčí jako startující motorové letadlo. Právě proto vědci vyvinuli technologii Direct Drive. Pračky vybavené technologií přímého pohonu Direct Drive mají pohonný mechanismus připojený v jedné ose přímo k bubnu pračky. V praxi to znamená méně vibrací a hluku, vyšší efektivitu a sníženou náchylnost k poruchovosti. Konečně si tak budete moci užít více domácí pohody a méně hluku z burácejících přístrojů. Díky technologii Direct Drive je možné i maximálně využívat všechny vlastnosti krokového motoru. Mezi jeho hlavní výhody patří dokonalá ovladatelnost bubnu, kdy si lze zvolit optimální skladbu pohybů v rámci daného pracího programu. Podle skladby prádla tak buben přizpůsobí své pohyby a zajistí optimální výsledný efekt celého procesu praní. Například na jemné látky je vhodné zvolit cyklus, při kterém se prádlo jen pohupuje, a program tak perfektně imituje šetrné ruční praní.

A co úspory?

Ach ano, téměř bychom zapomněli. Pračky s technologií přímého pohonu Direct Drive jsou totiž zároveň navrženy tak, aby efektivněji využívaly vodu a snížily spotřebu elektrické energie - u praček hledejte označení A - 30%, neboť tato energetická třída zaručuje nejmenší spotřebu elektřiny. Díky tomu dokonce překračují standardy, které doporučuje organizace Energy Saving Trust pro spotřební zboží. Tyto pračky mají záměrně mimořádnou kapacitu, která umožňuje vyprat více prádla v méně cyklech. A pokud praní spojíte s parní technologií, která rovněž snižuje množství použité vody a elektrické energie, můžete dosáhnout až 44% snížení spotřeby vody a dokonce 51% snížení spotřeby elektrické energie ve srovnání se standardními pračkami. Každý, kdo platí účty, si tak dokáže spočítat, že dlouhodobé finanční úspory mnohonásobně vynahradí investici do pračky vybavené technologií Direct Drive a té staré zajistí zasloužený odpočinek.

Jaké další funkce požadovat?

Už jsme uvedli informaci o parní technologii (SteamWash). Zabudovaný generátor skutečné páry mění vodu na páru, která se pak přivádí do horní části bubnu přes patentovou rozprašovací trysku. Pára tak pronikne do tkanin a zajistí zářivější bílou a živější barvy. Nové pračky LG nabízejí i funkci Refresh, která je vhodná zejména pro tatínky. Stačí 20 minut a pára z jejich košil odstraní nepříjemný zápach - například ze zakouřeného prostředí, zápach z jídla apod. Pokud si svou oblíbenou košili chcete obléknout druhý den, nemusíte ji znovu prát. Stačí, když si ráno během snídaně zapnete pračku, a za 20 minut máte košili opět čistou.

Parní technologie však souvisí s jedním důležitým aspektem - zdravotním

Na rozdíl od horké vody dokáže totiž pára udržet optimální teplotu nutnou k odstranění alergenů, jako jsou roztoči, pyl, plísně nebo srst domácích mazlíčků. A to je už dost závažný argument. Pro všechny maminky a všech tatínky, kterým leží na srdci zdraví jejich ratolestí, by měla mít význam také funkce Medic Rinse (antialergické máchání). Při teplotě 40 ° C se při tomto typu máchání dokonale odstraní zbytky pracího prášku. Dětská citlivá pokožka je tak lépe chráněna a na vašem prádle nezůstávají nevzhledné bílé skvrny.

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Správný výběr elektrospotřebiče ušetří vaše finance

Výběr elektrospotřebiče se řídí mnoha aspekty. Kromě toho, že vybíráme design, který nám bude ladit s interiérem,...
více…

Rady před nákupem sušičky a slovník odborných termínů

Ve velkých rodinách, kde se často a hodně pere, je sušička neocenitelným pomocníkem. Pokud vám velké praní...
více…

Jak vybrat kvalitní chladničku a mrazničku?

Ve snaze zaujmout nás se výrobci předhánějí v představování inovativních technologií a designu domácích...
více…

Teplá voda - základ koupelnové pohody - 2.část

V praxi se dosud nejvíce používají zásobníky s nepřímým ohřevem teplé vody ve spojení s plynovým kotlem -...
více…

Teplá voda - základ koupelnové pohody - 1.část

Stabilní dodávka teplé vody dnes patří ke komfortu, bez kterého si už jen těžko dokážeme představit naši...
více…

Kuchyňské varné centrum

Od doby, kdy se pro designéry stalo tvarování kuchyňského zařízení stejně zajímavým jako vymýšlení designu...
více…

Výběr chladničky - retro, ale i dámy s revoluční technologií

Co bylo první? Vejce nebo kuře? Chladničce je to jedno. Zchladí, na co přijde. Je to "coolerka" a ani neobtěžuje s...
více…

Chladnička aneb iglú v naší kuchyni

Místo, kde je chládeček i v létě, jedno z posledních míst odpočinku potravin před spotřebováním nebo vyhozením...
více…

Jak vybrat pračku? Kompletní průvodce

Pračka je spotřebič, bez kterého se neobejde žádná domácnost. Týden co týden v útrobách svého bubnu přetočí...
více…

Zpříjemněte si ovzduší doma i v práci s pomocí zvlhčovačů a čističek vzduchu

Suchý vzduch je nepřítelem lidského organismu. V uzavřených budovách v hlavní topné sezóně může vlhkost vzduchu...
více…