Potraviny, které můžete vakuovat

Když používáte na uskladnění potravin vakuovací sáčky, potraviny si udrží svoji čerstvost a vůni mnohem déle než u jiných metod uskladnění.

Díky odstranění vzduchu vakuované balíčky zajistí, že si potraviny uchovají svoji strukturu, vzhled a chuť. Vakuovací sáčky můžete použít na řadu potravin, od sušených až po citlivé chlazené potraviny.

Čerstvé potraviny

Vakuovačku můžete použít na vakuování masa nebo ryb před jejich uskladněním. Vakuování je také efektivní metodou, jak maso či ryby marinovat před dalším zpracováním. Syrové maso a marinádu vložte do vakuovacího sáčku. Jak vakuovačka odstraní ze sáčku všechen vzduch, póry masa se otevřou a marináda se vsákne do masa. Ve vakuovacích sáčcích můžete uskladnit syrové maso v mrazáku. Rozdělte maso na porce a jednotlivé porce vakuujte. Po vakuovém zabalení můžete velké kusy masa skladovat v mrazáku 2-3 roky, ryby 2 roky a mleté maso 1 rok.
Vakuovat můžete rovněž sýr, aby déle vydržel čerstvý. Vyjde Vás obvykle levněji, když sýr koupíte ve větším množství najednou. Doma ho pak rozdělte na menší porce, každou porci vakuujte v sáčku a uskladněte v ledničce. Protože sýr nebude vystaven vzduchu nebo vlhkosti, vydrží čerstvý mnohem déle. Když ho dáte ve vakuovaných sáčcích do ledničky, vydrží čerstvý 4-8 měsíců místo obvyklé doby 1-2 týdny.

Suché potraviny

Vakuovat můžete také pevné suché potraviny, když je budete chtít uskladnit na dlouhou dobu. Platí to i pro cukr a hnědý cukr, které na vzduchu obvykle ztvrdnou. Když je vakuově zabalíte, nebudou moct absorbovat vlhkost z okolí a jejich životnost se výrazně prodlouží. Vakuovat můžete také kávová zrna nebo mletou kávu, abyste je uchovali v nejvyšší čerstvosti. Při vakuování těchto suchých potravin je však důležité zajistit, aby se nedostaly do sváru, protože by ovlivnily jeho pevnost.
Vakuovačku můžete rovněž použít na uskladnění Vašeho svatebního dortu, aby Vám vydržel až do prvního výročí svatby. Čerstvý dort rozdělený na porce dejte do mrazáku, dokud nebude téměř úplně zmražený. Pak ho vyjměte a dejte do vakuovacích sáčků. Ty uložte zpátky do mrazáku, kde vydrží čerstvý celý příští rok.

Porcovaná jídla

Vakuovací sáčky můžete použít také kreativně. Například můžete najednou připravit velká jídla i menší svačiny a pak je rozdělené na jednotlivé porce uložit do vakuovacích sáčků. Můžete si takto dopředu nachystat rychlé snídaně. Připravte si obložené bagety nebo sendviče s různými náplněmi, např. se salámem, vejci, párkem nebo se sýrem, a pak je jednotlivě vakuujte. Sáčky skladujte v ledničce, a pouhým ohřátím si pak budete moct připravit rychlou snídani.

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Jakým způsobem vakuové balení chrání potraviny?

Vliv vakuového balení na potraviny Vakuování pomáhá konzervovat potraviny tak, že se při něm odstraňuje vzduch...
více…

Jak funguje vakuovačka?

Odstraňování vzduchu z vakuovacího sáčku. Když vložíte potravinu do vakuovacího sáčku a sáček dáte do...
více…

Jak vakuovat zeleninu II.

Vakuované potraviny vydrží déle čerstvé, protože byl před uzavřením z balíčku odstraněn vzduch. Vzduchotěsné...
více…

Návod k vakuovačce II.

Elektrická vakuovačka odstraňuje vzduch z vakuovacích sáčků nebo nádob, čímž prodlužuje životnost potravinám...
více…

Jak vakuovat maso do mrazáku

Kyslík není přítelem masa, dokonce ani v mrazáku, kde může způsobit poškození masa mrazem nebo kde maso může...
více…

Jak opravit vakuovačku

Vakuovačkou odstraníte kyslík a vlhkost ze sáčků s potravinami, čímž je ochráníte před ztrátou vůně a...
více…

Návod k elektrické vakuovačce

Elektrické vakuovačky vakuově balí potraviny do fólie, díky čemuž tyto potraviny vydrží dvakrát až třikrát tak...
více…

Jak kupovat vakuovačku

Vakuovačka funguje tak, že odstraňuje vzduch, který potraviny obklopuje. Tím potraviny vydrží mnohem déle čerstvé...
více…

Jak vakuovat potraviny do mrazáku

Vakuování je nejlepším způsobem, jak potraviny v mrazáku uchovat čerstvé. Protože se ze sáčku odsaje veškerý...
více…

Jak s vakuovačkou marinovat

Když jste se naučili, jak s vakuovačkou vakuovat potraviny na uskladnění, teď se dozvíte, jak s ní marinovat....
více…