Prostředky na úklid - kam s nimi?

Smeták není jen dopravní prostředek, ale především je to praktický pomocník při úklidu. Vystavovat pohledům smeták s hadrem není zrovna estetické. Ruku na srdce, i vám doma v koutě překáží vysavač a žehlicí prkno stojí opřené za skříní? Můžete namítnout, že ne každá domácnost disponuje komorou, kde se všechny tyto předměty vejdou. Pátrali jsme a objevili pár opravdu dobrých nápadů, jak všechny tyto pomůcky uklidit tak, aby nepřekážely, ale zároveň byly stále po ruce. Snad se nám toto nerudovské dilema podařila rozluštit.

bydlení, úložné prostory, úklid

Uklízíme všichni,

někdo více, někdo pouze nárazově, někdo v "pulírovaní" našel smysl života, jiný zase udržuje pořádek pouze s vypětím všech sil. Ale nikdo z nás se tomu nevyhne. Věcí, které na udržování pořádku potřebujeme, stále přibývá a nevystačíme pouze s hadrem a smetákem. Abychom měli všechno pěkně po ruce a přehledně uložené, vyčleníme prostředkům na úklid stálé místo, kterému dáme určitá pravidla. Základní rozdělení:

Samostatné místnosti na úklid - komora, sklep nebo šatna

Prostor na takové řešení najdeme nejspíše v rodinném domě nebo maximálně ve větším bytě. V objektech starší výstavby se na takové prostory většinou nebral ohled. Byty projektované v posledních letech už většinou mají vyčleněn prostor na podobný účel.

Velké úložné prostory

Vestavěné skříně najdeme obvykle v předsíni nebo hale. Řešení vyžaduje alespoň trochu větší prostor. Aby skříň mohla plnit svou funkci, měla by mít dostatečné rozměry. To znamená, že by se do ní měli bez velkých problémů vejít vysavač, smeták s vědrem, žehlicí prkno. Dále by v ní neměly chybět regálky, přihrádky na čisticí prostředky, hadry a podobné věci, bez kterých se těžko obejdeme.

Malé úložné prostory

Části skříňových sestav například v kuchyňské lince, šatních skříních, komorách - to je již opravdu kompromisní řešení a přistupujeme k němu všude tam, kde šetříme a počítáme s každým centimetrem úložného prostoru. I přes stísněné podmínky třeba prostředky pro udržování čistoty někde uložit, nejlépe stranou od ostatního vybavení domácnosti.

Ostatní úložné prostory

Prostory pod schodištěm, stavební niky apod. Zde se nabízí volné pole pro kreativní kutily. I když si ostatní myslí, že v domě už není volné místečko, taková "šikulka" vždy najde skulinku, kam s koštětem.

Nejdůležitější vybavení

Výlevka s přívodem vody - tuto podmínku nelze vždy dodržet, proto se snažíme, abychom prostor vyhrazený prostředkům na úklid situovali co nejblíže k umyvadlu. Z hygienických důvodů nepoužíváme dřez. Můžeme ho vybavit alespoň sprchovou baterií, kterou používáme na napuštění kbelíku a na vylití špinavé vody použijeme klozetovou mísu. Držáky, police, registry, kontejnery - díky nim můžeme věci uložit snadno a přehledně. Pomáhají udržovat pořádek tam, kde by se hromadila spousta zbytečností.

Materiál úložných prostorů

Plasty, kov - snadno se udržují a čistí. Úklid není čistá práce, ale vše musíme udržovat v naprosté čistotě. Například místo, kde stojí odpadkový koš, třeba občas otřít abrazivním krémem a vydezinfikovat. Volíme proto materiály, které jsou vhodné pro časté důkladné čištění, nepřekáží jim vlhko a jsou odolné proti mechanickému poškrábání.

Jednoduchý a bezpečný přístup

Místo by mělo být snadno přístupné a umožňovat dostatečný prostor pro manipulaci s prostředky. Jelikož uklízíme často, mělo by být někde v centru domácnosti a, samozřejmě, ne ve výšce.

Co vše patří mezi prostředky na úklid

  • Prostředky na mokrý úklid - kbelík a nádoby, mopy, kartáče, utěrky, hadry
  • Prostředky na suchý úklid - smetáky, košťata, lopatky, prachovky, vysavače, nástavce k vysavači, hadice, rezervní kapsy, malý ruční vysavač, parní čistič
  • Nádoby na odkládání odpadků - recyklujeme, proto bychom měli mít samostatnou nádobu na papír, plast, sklo a další nádobu na jiný nečistý domovní odpad.
  • Chemické prostředky na úklid a čištění - detergenty, čisticí prostředky na okna, leštící prostředky na nábytek a podlahu, speciální látky na čištění skvrn a koberců atd..
  • Ostatní - textilie, papír, rukavice, schůdky a nástavce atd.., případně volný prostor na žehlící prkno
 

comments powered by Disqus


Podobné články


Vyměnitelná vůně OURFRESH – Cotton Blossom

Používání osvěžovače vzduchu se již stalo téměř samozřejmostí v našich domácnostech a komerčních prostorech....
více…

Luxusní vůně do interiérů? Vybírejte ty, které se uvolňují pomocí praktických senzorů!

O svěží vzduch v interiéru se nemusíte starat, pokud zvolíte bezúdržbový přístroj a k němu vhodnou esenci. Své o...
více…

Vůně My Fresh Alpine Forrest

Interiérové vůně mohou zútulnit a osvěžit pobyt v uzavřených prostorech domů a bytů. Ale jsou také vůně, které...
více…

Vůně My Fresh Tea Lily

Harmonizující vůně jsou ideální společníci útulných domovů, ale také kanceláří a míst, kde se uzavírají...
více…

Vůně My Fresh Coconut Vanilla

Osvěžovače vzduchu se staly téměř běžným sortimentem v našich nákupních košících. Často rozhoduje akční cena,...
více…

Vůně My Fresh - originální osvěžení do malých místností, šaten a přihrádek

Americká jednička na trhu s interiérovými vůněmi, firma Fresh Products, přichází s novinkou v oblasti interiérových...
více…

Vůně Easy Fresh Fabulous

Interiérové vůně ve formě vyměnitelných krytů do osvěžovače vzduchu, americké jedničky na trhu s interiérovými...
více…

Vůně Easy Fresh Kiwi Grapefruit

Koupili jste si elektronický osvěžovač vzduchu, jedničky na trhu s interiérovými vůněmi, americké firmy Fresh...
více…

Vůně Easy Fresh Mango

Milujete exotické ovocné vůně? Jednička na trhu s interiérovými vůněmi, americká firma Fresh Products, která...
více…

Vůně Easy Fresh Spiced Apple

Elektronické osvěžovače vzduchu v interiéru, to je měsíc bez starostí z nepříjemných pachů. Cenově přijatelné,...
více…