Sendvičovač v akci aneb malý zachránce

Někteří je nazývají "malými zbytečnostmi", pro jiné jsou nedílnou součástí jejich ranního rituálu vstávání ... Jsou nenápadní, ale užiteční. Můžete se na ně spolehnout, když vás přepadne hlad či nečekaná návštěva. Řeč je o topinkovači a sendvičovači - malých kouzelnících v kuchyni ...

Sendvičovač v akci aneb malý zachránce

Tito dva malí domácí pomocníci vám pomohou připravit všelijaké křupavé dobroty

Od opečených topinek přes plněné sendviče či lahodné vafle. Kromě toho, že nezabírají v kuchyni mnoho místa, šetří i čas a energii. A přesto jsou v mnoha domácnostech nedoceněné - tiše leží v nerozbalených krabicích na polici či ve skříni. Pokud máte chuť na něco chutného, dozlatova upečeného a křupavého, je čas, abyste si rozbalili svůj loňský vánoční, svatební či narozeninový dárek ... Je totiž více než jisté, že už od prvního sousta začne ve vaší domácnosti éra zapékaných chlebíčků, či plněných trojúhelníkových sendvičů.

Snídaně jako ve filmu

Na zahraničních, zejména francouzských a anglických filmech mě vždycky fascinovaly snídaňové scény, ve kterých si herci pochutnávali na křupavých, dozlatova opečených topinkách. Dnes se filmová realita může přenést i do vaší domácnosti ... alespoň co se týče snídaně. Topinkovač připraví dvě topinky najednou, vy sami si přitom zvolíte požadovaný stupeň opečení.Rozličné druhy toasterů mají několik stupňů nastavení opékání, ui cenově dražších typů máte na výběr až z jedenácti stupňů. Díky automatickému centrování budou plátky chleba rovnoměrně opečené z obou stran.

Topinkovače s elektronickým časovačem zajistí,

že během ranního zmatku neskončí vaše snídaně jako uhlíky. Ani zmrazené pečivo není problém - funkce rozmrazování se postará o jeho konzumovatelnou konzistenci. Součástí vybavení mimo jiné bývá i extra zvýšená poloha, sloužící k vytažení i nejmenších opečených kousků pečiva. Snadnou údržbu zajišťuje vysouvatelný podnos na drobky, který jednoduše vyndáte a očistíte. Bezpečnost zaručují protiskluzové nožičky, tepelně izolovaný plášť, tlačítko STOP pro okamžité zastavení pečení či automatické vypnutí při zablokování. Některé topinkovače jsou nejen účelné, ale jsou i pastvou pro oči, a to zejména díky svému atraktivnímu designu. Zapomeňte tedy na opečený chléb nasáklý olejem a dopřejte si lahodnou křupavou radost, a to už hned ráno.

I sendvič může překvapit

Možná ano, možná ne ... máte doma toustovač. Přístroj, který tepelně upraví dva plátky chleba naplněné sýrovou, masovou či zeleninovou nádivkou, která nevyteče, protože toustovač okraje dokonale spojí. Výsledným efektem jsou čtyři trojúhelníková zapečené, křupavá překvapení. Některé sendvičovače ukrývají v sobě několik přístrojů - díky výměnným deskám si můžete připravit plněné sendviče, na jazyku se rozplývající božské vafle či si pochutnat na grilovaném mase. Obyčejně jsou označeny jako 3 v 1, případně 2 v 1. S tímto malým zázrakem hravě zvládnou různé kulinářské lahůdky i vaše děti. Stačí dva plátky chleba, sýra a šunky, nějaká zeleninka a ... toustovač. Nemusíte se však omezit jen na slané pokrmy - klidně si oslaďte život džemovou či nutelovou náplní. Díky vnitřní nepřilnavé povrchové úpravě plotének zůstane nádivka tam, kde má, a ani těsto na vafle nebudete muset seškrabávat. Přístroj má obvykle dvě kontrolky, které vás světelnou signalizací upozorní, že sendvičovač je v provozu nebo že dosáhl požadovanou teplotu.

Sendvičovač by se mohl klidně nazývat i malý zachránce

Dokáže vytrhnout trn z paty při nečekané návštěvě nebo když vaše děti dostanou chuť na něco rychlé, chutné a ... křupavé.
Ještě jednou obligátní otázka: Máte doma sendvičovač? Co řeknete ... škoda ho nevyužít.Nečekejte na případné "kdyby náhodou ..." nebo "až když ...". Dopřejte si křupavé potěšení ráno, večer ... nebo třeba i teď!

Jak si připravit zapečený sendvič

Když sendvičovač signalizuje, že dosáhl potřebnou teplotu pro přípravu jídla, položíme do spodního dílu vedle sebe dva plátky chleba natřeného máslem (omaštěnou stranou dolů!), Přidáme nádivku (pokud je příliš tekutá, neroztírejte ji do krajů) a navrch dáme zbylé dva krajíce ( s namazanou stranou nahoru). Zapékáme, dokud přístroj nesignalizuje, že jídlo je hotové. Sendviče, případně vafle vyndáváme dřevěnou nebo plastovou vařečkou, abychom nepoškodili speciální nepřilnavý povrch plotýnek. Při čištění nepoužívejte vodu, nejvhodnější je obyčejná papírová kuchyňská utěrka.

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Kuchyňské roboty Eta s praktickými funkcemi a nadčasovým designem

Eta je tradiční český výrobce domácích spotřebičů již od roku 1943. Jeho sortiment se od té doby neustále vyvíjel...
více…

Domácí kino pro labužníky

Chcete si doma užívat skvělých filmů v té nejvyšší kvalitě? Proč ne? V současné době je na trhu obrovské...
více…

Horká voda, ocet a pravidelné sušení zajistí levné vyčištění každé myčky nádobí

Není nic jednoduššího, než dát nádobí umýt do myčky. Ale kdo umyje myčku? V obchodech prodávají tablety, které...
více…

Jak upéct chléb v domácí pekárně tak, aby byl dokonalý?

Domácí chutný chleba a chleba z domácí pekárny? Proč to není vždy totéž? Možná proto, protože se s domácí...
více…

Čistička vzduchu udělá z vašeho bytu oázu zdraví

Voda a zejména vzduch jsou hlavní prvky, které drží lidstvo při životě. Proto bychom si měli v tomto směru dopřát...
více…

Správný výběr elektrospotřebiče ušetří vaše finance

Výběr elektrospotřebiče se řídí mnoha aspekty. Kromě toho, že vybíráme design, který nám bude ladit s interiérem,...
více…

Rady před nákupem sušičky a slovník odborných termínů

Ve velkých rodinách, kde se často a hodně pere, je sušička neocenitelným pomocníkem. Pokud vám velké praní...
více…

Vysavač - domácí upír, který nesaje krev

Jak jen záleží na tom, aby vydatně sál. Pokud je navíc i vzhledný, nemusí se ani usmívat, stačí, aby se čeřil,...
více…