Skalničky je třeba pravidelně dosazovat, hnojit a zavlažovat

Krásně rozkvetlá skalka se může stát nevšední ozdobou mnoha zahrad. Každá skalka je originál, který ale potřebuje opečovávat, jinak se z něj stane pouze zarostlý kus zahrady.

Léto na skalce

Léto je pro skalku klidným obdobím. Je pouze třeba udržovat její dobrý zdravotní i estetický stav. Ale také je důležité nezapomínat ani na nadcházející sezónu. a zajistit si dostatek nových rostlin z vlastních zdrojů. Rozmnožte si rostliny ze semen nebo z řízků.

Úporný plevel

Okamžitě řešte potencionální problémy s plevelem, ještě dříve než se začne rozšiřovat, vysemení a bude poutat na sebe pozornost.

Prodloužení doby kvetení

Odstraňování odkvetlých květů prodlouží kvetení. Pokud se rostliny stávají neforemnými díky vytaženým holým stonkům, celé je odstřihněte, abyste podpořili růst nových, mladých částí rostliny. Chcete-li později sklízet semena, nechte některé stonky nedotčené, aby semena mohla dozrát.

Aktuální stav rostlin

Pozorně sledujte rostliny, abyste se ujistili, že jsou zdravé a dobře prosperují. Zkontrolujte, zda dešťová voda z přilehlých kamenů nekape do rostlin. Všechny poškozené části odstraňte a rostliny jemně seřízněte, aby si udržely svůj tvar.

Dostatečná zálivka

Zalévejte skalničky pěstované v nádobách, ale i ty, co rostou volně.

Rozmnožování skalniček

Sbírejte semena na pěstování nových rostlin, jakmile dozrají. Poskytne vám to možnost zvýšit počet vašich oblíbených rostlin. Také si můžete připravit řízky na vypěstování nových rostlin.

Vysazování nových skalniček

Mladé rostliny z řízků vysazených na jaře, zasaďte do květináče.

Doplňujte prázdná místa

Vyplňte všechny mezery. K doplňování se hodí třeba netřesk, hvozdník, rozchodník nebo plamenka.

Hnojení sklaniček

Příležitostně je třeba jemně přihnojit skalničky, které pěstujete v nádobách.

Autor: Martina Dvořáková
 

comments powered by Disqus


Podobné články