Léto je pro skalku klidným obdobím. Je pouze třeba udržovat její dobrý zdravotní i estetický stav. Ale také je důležité nezapomínat ani na nadcházející sezónu. a zajistit si dostatek nových rostlin z vlastních zdrojů. Rozmnožte si rostliny ze semen nebo z řízků.
Okamžitě řešte potencionální problémy s plevelem, ještě dříve než se začne rozšiřovat, vysemení a bude poutat na sebe pozornost.
Odstraňování odkvetlých květů prodlouží kvetení. Pokud se rostliny stávají neforemnými díky vytaženým holým stonkům, celé je odstřihněte, abyste podpořili růst nových, mladých částí rostliny. Chcete-li později sklízet semena, nechte některé stonky nedotčené, aby semena mohla dozrát.
Pozorně sledujte rostliny, abyste se ujistili, že jsou zdravé a dobře prosperují. Zkontrolujte, zda dešťová voda z přilehlých kamenů nekape do rostlin. Všechny poškozené části odstraňte a rostliny jemně seřízněte, aby si udržely svůj tvar.
Zalévejte skalničky pěstované v nádobách, ale i ty, co rostou volně.
Sbírejte semena na pěstování nových rostlin, jakmile dozrají. Poskytne vám to možnost zvýšit počet vašich oblíbených rostlin. Také si můžete připravit řízky na vypěstování nových rostlin.
Mladé rostliny z řízků vysazených na jaře, zasaďte do květináče.
Vyplňte všechny mezery. K doplňování se hodí třeba netřesk, hvozdník, rozchodník nebo plamenka.
Příležitostně je třeba jemně přihnojit skalničky, které pěstujete v nádobách.
Autor: Martina DvořákováJakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez předchozího písemného souhlasu našeinfo.cz zakázáno.
Fotografie jsou pouze ilustrativní - zdroj fotografií sxc.hu