Chytrá GSM kamera

Známý český výrobce zabezpečovací a automatizační techniky Jablotron uvedl v nedávné době zajímavou kameru. GSM kamera se jmenuje EYE-02 a kromě toho, že může fungovat zcela autonomně, mohou ji využít i uživatelé, kteří vlastní zabezpečovací systém Jablotron Oasis. Tento systém, resp. bezdrátové detektory jsou schopny s kamerou spolupracovat.

GSM kameraZařízení je určeno především do míst, kde není pokrytí bezdrátovými sítěmi wi-fi nebo jakoukoliv linkou poskytující připojení k internetu, což jsou obvykle chalupy nebo chaty. Pokrytí signálem GSM je dnes velmi dobré a pro přenos videa nebo snímků postačí funkční datové přenosy GPRS, avšak kamera podporuje i datové přenosy EDGE.
Principiálně se vlastně jedná o malý zabezpečovací systém. GSM kamera má zabudovaný detektor pohybu, tříštění skla, otřesů a je schopna detekovat pohyb v obraze.
Instalace je jednoduchá. Stačí vložit sim kartu, zálohovací akumulátor, připojit kameru přes dodaný adaptér do el. sítě a nastavit. Součástí je i dálkový ovladač, se kterým lze kameru ovládat jako alarm.

Konfigurace zařízení je jednoduchá. V balení je dodán USB připojovací kabel a potřebný software, po jehož instalaci provedeme nastavení všech parametrů. Totéž lze prostřednictvím internetu, kamera podporuje dálkovou správu. Na webu výrobce si uživatel vytvoří účet, kde provede registraci zařízení. Přístup do kamery je možné podmínit heslem.

Nastavit lze rozlišení až 640x480 , kvalitu snímků, počet snímků za sekundu, nastavit parametry obrazu, aktivovat infrapřisvícení při nepříznivých světelných podmínkách, délku záznamu a kontakty, kam bude kamera zasílat sms nebo mms zprávy při poplachu.

Interní detektory lze aktivovat či deaktivovat a měnit jejich citlivost v závislosti na prostředí, ve kterém bude kamera provozována. Jiné nastavení bude ve venkovním prostředí, které je zcela odlišné od vnitřního. Kamera má sice krytí pro venkovní prostředí, ale pokud bude vystavena nepříznivým povětrnostním podmínkám, výrobce doporučuje instalaci do venkovního krytu, který lze též dokoupit.

Jak již bylo zmíněno, zařízení má vestavěný radiový modul, který umí spolupracovat s bezdrátovými prvky systému Oasis. Poplach nebo výstrahu lze spustit i jiným než vestavěným detektorem, např. pro venkovní prostředí se vyrábějí speciální venkovní dvouzónové detektory pohybu, které ignorují zvěř pohybující se venku. EYE-02 umí též spolupracovat s bezdrátovým modulem, se kterým je možno spínat el. spotřebiče. Tak je možné na dálku ovládat světlo nebo topení.

Pokud dojde k poplachu, kamera volá na zvolená čísla, pošle mms zprávu a začne pořizovat videosekvenci, která se ukládá na vnitřní micro SD kartu s kapacitou 1 GB, kterou lze však výměnou zvětšit. Je rovněž možné kdykoliv si nechat vyžádat aktuální snímek a zkontrolovat si svůj objekt.

Pro případ výpadku napájení kamera zasílá informační sms zprávu a chod zajišťuje Li-Ion akumulátor s kapacitou 1,3 Ah. Výrobek umí rovněž komunikovat s pultem centrální ochrany PCO, který zajistí výjezd při poplachu.

V případě jakéhokoliv dotazu nebo problému při instalaci jsou k dispozici každý pracovní den školení technici výrobce, kteří jsou připraveni kvalifikovaně zodpovědět jak koncovým uživatelům tak montážním firmám.

GSM kamera funkce

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Čas dovolených: Jak se chránit před zloději?

Letní sezóna láká k vodě nejen rekreanty, ale i zloděje. V horkých letních dnech jsou koupaliště a vodní nádrže...
více…

Zloději a zabezpečení domu

Jediný skutečně bezpečný způsob je bydlet tam, kde žádní zloději nechodí. Ale pokud vím, kolem domu chodí...
více…

Jak ochránit dům před vloupáním?

V době letních dovolených jsou časopisy plné rad o tom, jak zajistit bydlení před zloději. Ale na ostražitost...
více…

Čtečky otisků prstů?

To, co jste doposud viděli jen v akčních a špionážních filmech, můžete dnes využít i vy. Špičková technologie...
více…

Jaké bezpečnostní dveře?

Vstupní dveře představují překážku, jejíž zdolání je pro šikovného zloděje otázkou pár minut. Obyčejné dveře...
více…

Mechanické zabezpečení a elektronická ochrana domu nebo bytu

Majitele domů a bytů vede k pořízení si účinného bezpečnostního zařízení obvykle až smutná skutečnost, že...
více…

Jak zabezpečit chatu nebo chalupu nejen v zimě

Poslední prodloužený víkend se dá považovat za konec chatařské a chalupářské sezóny. Pár týdnů před...
více…

Jak zajistit byt nebo dům před dovolenou?

Většina z nás si už plánuje dovolenou. Nezapomínejte však při jejím plánování pro zajištění vašeho domova....
více…

Jak chránit sebe i svůj majetek?

Samotné mechanické zabezpečení domu zloděj po určité době pravděpodobně překoná. Pokud si však pořídíte i...
více…

Domov, soukromí, pevné dveře a bezpečnostní elektronika

Finanční ztráta, nepořádek, pocit ohrožení, bezmocnost. Když se do soukromí domova vloupal cizí člověk,...
více…