Jak na bazénové plachty?

Mezi doplňky, které nabízejí prodejci bazénů, jsou i nejrůznější bazénové plachty. Jsou ale vůbec k něčemu dobré? Nejde jen o trik jak ze zákazníků vylákat další peníze?

Na trhu je v nabídce řada bazénových plachet, které se liší svým použitím i cenou. Krycí plachty slouží k ochraně zapuštěného i nadzemního bazénu před vniknutím mechanických nečistot a jak již bylo řečeno, usnadňují údržbu a snižují spotřebu bazénové chemie. V nabídce jsou jak klasické, tak síťové, které mají hned několik výhod. Jsou lehké a snadno se s nimi manipuluje.

Síťovina však navíc záměrně nezadržuje vodu, která je u běžných krycích plachet příčinou nejrůznějších problémů, ať už jde o nadměrné zatížení krycí plachty vodou, namáhání úchytů, problémy při manipulaci s plachtou a podobně. Tyto plachty ale nezabrání pádu lidí či zvířat do vody a většinou se nehodí k zakrytí bazénu v zimním období. Solární plachta na bazén o průměru 3,6 metru vás vyjde například v Mountfieldu na 1.250,- Kč.

 

Solární plachty

Tato plachta se umisťuje na hladinu bazénu. Přes den násobí účinky slunečního záření a tím ohřívá vodu a současně brání jejímu odpařování. V noci, kdy je okolní vzduch chladnější, potom zamezí tepelným ztrátám. Solární plachta se doporučuje v kombinaci s ohřevem vody. U zapuštěných bazénů se dá také využít speciální naviják solárních plachet, které výrazně usnadní práci.

 

Bezpečnostní plachty

Slouží k zajištění zapuštěného bazénu před pádem lidí i domácích zvířat do vody. Bezpečnostní plachta Universal je navíc vyztužena hliníkovými profily a proti posunu je zabezpečena kotvením do dlažby.

 

Zimní plachty

Jsou vyrobeny ze speciálního mrazuvzdorného materiálu a jsou určeny pro zazimování bazénu. Chrání vodu po celou zimu před pádem nečistot a na jaře tak výrazně usnadní uvedení bazénu znovu do provozu.

Autor: Martina Dvořáková
 

comments powered by Disqus


Podobné články