Televize a jejich nové vize

Televize je dnes nejen zdrojem informací a (ne příliš oceňovanou) alternativou trávení volného času - moderní technologie umožnily, aby se stala i interaktivním centrem domácí zábavy a komunikace. Ti z vás, kteří se bez "největšího žrouta času" obejdou, mohou následující stránky klidně přeskočit. Pro ostatní budou možná zdrojem informací - měly by vás dovést k tomu nejvhodnějšímu řešení pro vaši domácnost.

elektrospotřebiče, elektronika, televize, bydlení,

Potřebujete vůbec nový televizor?

Pokud ta vaše stará objemná "bedna" stále slouží a vy v televizi sledujete zejména slovenské a české původní seriály (ať už archivní, nebo ty nové) nebo zprávy, v zásadě není na jeho výměnu žádný důvod. Klasické obrazovky označované jako CRT poskytují velmi kvalitní obraz - přirozené barvy, dobrou odezvu. Navíc si na klasickou TV můžete odložit třeba rodinnou fotografii, mísu s ovocem nebo fotografický LCD rámeček s prezentací fotografií z letní dovolené či dětského karnevalu. Pokud ale nepropásnete žádný hollywoodský trhák na Blu-ray nosiči nebo máte přístup k televiznímu vysílání ve vysokém, tzv. HD rozlišení, hledejte přístroj, který špičkové vlastnosti signálu využije.

Vždy připraven

Rozdíl mezi televizory s nižším (HD ready) a vyšším rozlišením (Full HD) je schopen zobrazovat různé typy signálů. HD ready zobrazuje signál 720p (1 280 × 720 bodů), tedy 720-řádkový neprokládaný obraz, nebo 1080i, čili 1080-řádkový prokládaný obraz. Full HD televizor dokáže zobrazit rozlišení 1080p (1 920 × 1 080 bodů), zobrazuje tedy signál na 1080 řádcích najednou. V tomto rozlišení ale vysílání zatím nenajdete, vychutnáte si ho například při filmech na Blu-ray discích.

Co to ​​je?

Ultraširokouhlá obrazovka Cinema 21: 9. Většina televizorů má poměr stran 16: 9 (nebo 1,78: 1) a rozlišení 1080p Full HD. Velkorozpočtové hollywoodské filmy jsou však většinou natočeny s poměrem stran 2,39: 1. Nové televizory Cinema 21: 9 jsou přizpůsobeny tomuto původnímu filmovému formátu 21: 9 (2,39: 1), který využívají režiséři. Takže ať sledujete jakýkoli film, můžete si jej vychutnat v původním formátu bez černých pruhů. Při sledování TV programu však dokáže inteligentní technologie přizpůsobení formátu automaticky upravit jakýkoliv obsah na obrazovku 21: 9 nebo jej můžete sledovat v jeho původním formátu. Stačí stisknout jediné tlačítko.

Multi-view

Širokoúhlá obrazovka modelu Cinema 21: 9 je ideální pro pohodlné využívání světa připojeni.Pomocí funkce Multi-view můžete při sledování fotbalu na levé straně obrazovky současně prohledávat internet na její pravé straně nebo diskutovat na síti Twitter. Díky službě Philips Net TV získáte stisknutím jednoho tlačítka obsah a služby on-line: video na vyžádání, sledování zmeškaných TV programů, Twitter a mnoho dalších ... Okno služby Net TV lze otevřít vedle televize nebo televizi kombinovat s jiným video zařízením. Malou obrazovku lze vyměnit za hlavní aktivitu, takže máte vždy vše pod kontrolou.

Ambilight Spectra 3

Tato patentovaná technologie rozšiřuje obraz promítáním světla ze zadní části obrazovky po třech stranách na stěnu kolem televizoru. Ambilight automaticky nastavuje barvu a jas světla obrazu, čímž vytváří nevšední zážitek. Funkce přizpůsobující se barvě stěny zajistí, že barva světla bude vždycky odpovídat obrazu bez ohledu na barvu vaší stěny.

3D Max

Kombinace rychlé obrazovky a aktivních spínacích brýlí vnáší do rozlišení Full HD reálnou hloubku. Nyní si můžete veškerý 2D obsah vychutnávat v 3D, a dokonce můžete ovládat i hloubku 3D podle vlastní chuti. Stačí přidat 3D Max brýle PTA516 a přehrávač Blu-ray disků kompatibilní s 3D.

Smart TV

Funkce Smart TV využívá bezdrátovou technologii a usnadňuje sledování ve čtyřech oblastech.Služba Net TV umožní využívat velké množství on-line aplikací v televizoru: půjčovat si filmy, sledovat zmeškaný TV program a využívat sociální sítě. Přepínat kanály nebo zadávat text můžete pomocí inteligentního telefonu či tabletu. Díky funkci SimplyShare si na obrazovce televizoru vychutnáte fotografie, hudbu a video z počítače, telefonu nebo tabletu. Průvodce programy zajistí inteligentní nahrávání na USB.

Filtr Moth Eye

Filtr inspirovaný okem nočního motýla výrazně redukuje nepříjemné odrazy od obrazovky. Poskytuje dokonalý antireflexní povrch, který vdechuje obrazu život díky větší hloubce tmavých odstínů a vyšší intenzitě světlých prvků.

Úhlopříčka

Z hlediska výběru správné velikosti obrazovky jsou určující tři kritéria: velikost místnosti (vzdálenost pozorovatele od TV), divácké návyky a cena. Obecně se uvádí, že vzdálenost od TV by měla být přibližně 2,5 násobek úhlopříčky - ale samozřejmě s ohledem na kvalitu signálu. Přeneseno do reality - SD signál bez problémů zvládnete i z těsné blízkosti televize.

Třetí rozměr televize

I když výrobci TV si úspěch této technologie pochvalují a podle americké filmové produkce se zdá, že vlna 3D ještě nějakou chvíli bude v kurzu, mnozí náročnější diváci už odhalili, že špatný film nezachrání ani třetí rozměr. Když je takové sledování navíc podmíněno nošením ne zcela pohodlných (aktivních či pasivních) brýlí, je možné, že s konečnou platností půjde o slepou uličku. Budoucnost mají spíše 3D systémy, které se sem tam začínají objevovat u některých výrobců . Ano, vizionáři tvrdí, že 2D televizor je prostě zastaralý, nechme však výrobce, ať se ještě chvíli poperou s výbavou její mladší sestry.

1. Které jsou nejnovější technologie v oblasti TV?

Hlavním trendem jsou 3D a Smart TV technologie. Díky nim již spotřebitel nevnímá televizor jen jako pasivní zdroj, ale jako aktivní součást domácí zábavy. Prostřednictvím připojení na internet se otevírají nové možnosti využití TV. Dá se říci, že tímto směrem se vydala většina značek. Dlouhodobým specifikem našich TV je funkce Ambilight. Není to sice novinka, ale každoročně se snažíme funkci zdokonalovat. Promítáním světelné záře na okolní stěnu se prohloubí zážitek při sledování televize. Další unikátností je filtr Moth Eye. Technologie využívá poznatky z přírody a vychází z antireflexního povrchu oka nočního motýla. Zní to možná bláznivě, ale právě díky těmto poznatkům víme dosáhnout kontrast obrazu a zároveň jas bez žáru a různých odrazů.

2. Které funkce mění pohled spotřebitele na TV?

Spotřebitel má v současnosti velké nároky. Klasické sledování TV je již dávnou minulostí a Smart TV a Smart Phone jsou běžnou záležitostí. Proto uživatelům poskytujeme standard, na který je zvyklý. Připojení na internet, ovládání pomocí Smart phoney a externích myší, sdílení obsahu ze Smart a externích zařízení.

3. Co všechno poskytuje spotřebiteli internet v TV? Co může očekávat?

Již několik let používáme v Smart TV nabídku otevřeného prohlížeče Opera. Dostupný je celý obsah internetu. Uživatele proto nelimituje pouze používáním aplikací jako YouTube nebo Twitter. Různorodost aplikací nevnímal uživatel pozitivně. Vytvořením společných aplikací se zjednoduší jejich ovládání.

4. Jaký pokrok nastal v oblasti 3D?

Momentálně je trh rozdělen na pasivní a aktivní 3D TV. My jsme vyšli vstříc oběma skupinám uživatelů. V rámci vývoje 3D se neustále zdokonaluje konverze z 2D na 3D. Kromě toho se zdokonaluje pohybová ostrost a odstraňuje se zdvojené vidění. V prvních generacích LED TV se vyskytovalo zdvojené vidění, když se obraz nestíhal přepínat. Při sledování TV na nejnovějších LED modelech je 3D efekt plynulý.

5. Jaký důvod ke koupi nového TV je pro spotřebitele nejdůležitější a nejčastější? Jaké jsou trendy?

Z pohledu běžného spotřebitele je stále nejcitlivějším cena produktu. V současnosti si může dovolit koupit větší úhlopříčku než v minulosti za stejnou a možná i nižší cenu. Pokud při výběru nerozhoduje cena, spotřebitel upřednostňuje co největší úhlopříčku. Dalšími prvky, na které spotřebitel při výběru přihlíží, je spotřeba. Nabízíme TV v energetické třídě A + +. Mnoho lidí také investuje do LED TV, která jsou úspornější než klasické LCD TV. Díky společenskému pokroku a novým trendům, jako jsou digitální vysílání či možnost přijímat obraz v HD kvalitě, začali lidé vyhledávat kvalitnější obraz za nižší cenu.

TV jako centrum zábavy

Pokud obrazovku využíváte i pro likvidaci desítek nepřátel v Call of Duty ,  nebo doma pořádáte virtuální olympiádu, musí vás více než rozlišení zajímat kompatibilita televizoru s vaším herním zařízením. Grafika zařízení by měla zvládat stejné rozlišení jako TV. Důležité je také zkontrolovat množství a typ různých vstupů, které televizor podporuje. A pokud jde o hry - zde oceníte i 3D TV (a to nejen při hrách, které třetí rozměr podporují). V případě, že se vaše interaktivní zábava s počítačem omezuje na zalévání zahrádky ve FarmVille na Facebooku, nemá propojování PC s TV velký smysl. Ale například na nejnovějších 3D televizorech lze využít paralelní hraní dvou hráčů bez dělení obrazu - každý z hráčů vidí prostřednictvím svých 3D brýlí jen svůj obraz.
Dalších 16 fotografií v galerii

Chytrá TV

Ano, musíme se smířit se skutečností, že nejen počítač či telefon, ale i lednice a případně televize bude o chvíli chytřejší než my. Výrobci televizorů hodně staví pro připojení přístroje k internetu a využití s ​​tím spojených služeb. Nejsmysluplnějším se zdá využívání speciálních aplikací, jako je například telefonování přes Skype. Pozor, pokud chcete obraz nejen přijímat, ale i vysílat, potřebujete připojit webkameru! Smart TV nabízejí obvykle i přístup k facebookovému účtu, sledování videí na YouTube či vstup do on-line databáze filmů a podobně. Ne všechny proklamované služby však využijete u nás (je to podobné jako donedávna (ne) dostupnost on-line obchodu s hudbou iTunes). Proto někteří výrobci) umožňují prostřednictvím TV i neomezené surfování na webu - stačí jen zajistit potřebné připojení (u nejlepších přijímačích dokonce bezdrátové wi-fi).

Optická televize

Nejvyspělejší možností příjmu televizního signálu je jeho přenos přes optická vlákna. Na první pohled za optiku zaplatíte více. V ceně však máte různorodé výhody a často i vysokorychlostní internet a pevnou telefonní linku.

,Některé výhody optické televize

• ostrý obraz, mimořádný kontrast či nejmenší detaily na 59 televizních stanicích v základním balíku
• TV stanice v HD kvalitě a dva kanály v 3D
• sedmidenní TV archiv (možnost prohlédnout si program, když vám to vyhovuje)
• možnost nahrát a uložit si nahrávky bez potřeby pevného disku (přes mobilní telefon nebo internet)
• přehled o vysílaných programech s TV mozaikou
• služba FiberTV programový průvodce s uspořádanou nabídkou stanic
• možnost zastavit sledovaný program a v dívání pokračovat později
• videopůjčovna přímo v televizoru s nabídkou více než 1 000 filmů

Design

Při výběru televizoru jde o možná najpodceňovanější, o to však důležitější kritérium. Zeptejte se kteréhokoliv výrobce technologicky vyspělých produktů - od praček přes auta až po televize: zákazník vždy přikládá význam tomu, co se mu líbí. Aktuální trendy směřují k ultratenkým televizorům s ne černým vzhledem. V módě je bílá, chrom, různé osvětlení ... I když se design nedá zařadit do žádné srovnávací tabulky, často je právě on rozhodujícím faktorem při výběru. Pokud navíc patříte mezi umírněné konzumenty televizního vysílání, je pravděpodobné, že váš přijímač bude mnohem častěji vypnutý než zapnutý. A jeho tvar, barva či detaily vyhotovení stojanu budou mnohem důležitější než jeho jakési inteligentní vnitřnosti.

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Tergonit Rinse – oplachovač do myček nádobí

Myčky nádobí se starají o to, aby bylo nádobí nejen dokonale umyté, ale také řádně opláchnuté a krásně...
více…

Tergonit HW 50 – mycí prostředek do myček nádobí

Problémy s tvrdou vodou dokáží zničit nejen pračku, ale i myčku nádobí, profesionální spotřebiče nevyjímaje....
více…

Pračky AEG - proslulá německá kvalita

Pračky jsou nedílnou součástí každé koupelny. Bez nich se v dnešní době nelze prakticky obejít. Následující...
více…

Pračka LG – chytrý způsob praní

Pračka korejské značky LG nabízí víc než standardní výběr z několika produktových řad. Zjišťování toho, co...
více…

Pračky s vrchním plněním se lehce obsluhují a vejdou se takřka všude!

Bez automatické pračky by nemohla fungovat žádná rodina ani jednotlivci. Efektivně v ní vyperete prádlo, odstraníte...
více…

Nákup pračky: co všechno si před nákupem rozmyslet?

Automatické pračky dobyly v minulosti svět. S první elektrickou pračkou přišel v roce 1906 Američan Alva J. Fischer...
více…

Pračky s předním plněním se hodí do prostornější koupelny

Pračky s předním plněním mají řadu výhod. Tento typ pračky bude vyhovovat početným rodinám, ale nikdo neříká,...
více…

Sluchátka Apple EarPods pro kvalitní poslech

Sluchátka využijete při mnoha volnočasových aktivitách i pro práci. Neobejdete se bez nich tehdy, pokud rádi...
více…

Kuchyňské roboty Eta s praktickými funkcemi a nadčasovým designem

Eta je tradiční český výrobce domácích spotřebičů již od roku 1943. Jeho sortiment se od té doby neustále vyvíjel...
více…