Výrobník nápojů SodaStream

SodaStream je značka výrobníků nápojů, pomocí kterých si doma můžete připravovat perlivé nápoje. V poslední době se staly velmi populárními, protože lidé objevili jejich výhody.

Tento výrobek je v podstatě sytící stroj, který Vám umožňuje připravit si vlastní sodu, ať už ve formě nasycené vody nebo perlivého nápoje, který získáte přidáním příchutí speciálně určených pro tento účel.
Výrobník si nyní můžete koupit přes internet nebo v některých obchodech či obchodních řetězcích. Stačí se jen zeptat na SodaStream výrobník nápojů a odkážou Vás na správné místo, kde tuto novinku najdete.

Co je to výrobník nápojů SodaStream a jak funguje

SodaStream je přístroj, který Vám doma připraví sodu. Dostanete ho s výrobníkem, bombičkou a se dvěma lahvemi.   Bombička a láhve byly speciálně navrženy pro SodaStream a žádné jiné by se v něm neměly používat.
Tento přístroj je velmi jednoduchý, ačkoli někteří uživatelé říkají, že je třeba se naučit některé triky a dávat pozor na detaily.
Především SodaStream nepotřebuje elektřinu, nemá žádné kabely ani baterie. Je to mechanické zařízení, které funguje stlačením knoflíku. Hlavní součástí je komora, do které se vkládá bombička. Ta obsahuje stlačený oxid uhličitý (CO2), který dávkováním do láhve vyrábí perlivé nápoje.
Zadní část přístroje obsahuje bombičku a předek je vyhrazen k tomu, abyste si zde mohli připravit vlastní sodu. Je zde výklenek, do kterého se vkládá láhev speciálně k tomu určená, která se dodává spolu s přístrojem. Můžete si koupit další, je výhodné mít více než jednu. Lidé obvykle mívají více lahví, které naplní vodou z kohoutku, dají je vychladit do ledničky, a pak je teprve sytí. Tyto láhve neobsahují bisphenol A, nejsou vhodné do myček nádobí a mají datum expirace. Při velmi častém nebo špatném používání se mohou poškodit.
Před sycením láhev musíte naplnit vodou po čáru maxima. Pak ji musíte pevně přišroubovat na přední části výrobníku.  Teprve pak můžete zmačknout knoflík, který do láhve vypustí bublinky, až dokud neuslyšíte hlasité zabzučení. Pak si můžete zvolit úroveň nasycenosti. Jedno zmačknutí znamená slabé nasycení, které se doporučuje na perlivé nápoje, tři zmačknutí jsou normální úroveň pro perlivou vodu a pět způsobí silné nasycení, které se hodí ke cole.

Kde ho můžete koupit

Výrobník nápojů SodaStream je stále považován za novinku, ačkoli ho můžete koupit v mnoha obchodech a obchodních řetězcích, anebo přes internet. Na internetových stránkách jako je amazon.com, sodastream.com nebo mall.cz je k dostání po celý rok.
Výrobník má záruční dobu 2 roky s možností vrácení do 30 dnů. Pokud si ho koupíte v průběhu svátků od 1. listopadu do 31. prosince, můžete ho vrátit až do 31. ledna. Vždy je vhodné si zjistit podmínky vrácení konkrétního prodejce, protože některé obchodní řetězce mají vlastní podmínky lišící se od těch výrobce. V ČR výrobníky nápojů SodaStream nabízí např. obchodní řetězec Albert.

Bombičky

Vypadá velmi pohodlně moct si doma pomocí výrobníků SodaStream připravit vlastní nápoje. A je to skutečně tak, přístroj je jednoduchý a snadno se s ním zachází. Obtížnější je pouze situace, kdy je bombička prázdná.
Bombička dodaná spolu s výrobníkem vystačí na 60 litrů normálně sycené perlivé vody. Některé výrobníky mají větší bombičky a vždy si můžete objednat jednu do zásoby.

Pokud je bombička prázdná, máte dvě možnosti:

  • koupit si ji přes internet
  • koupit si ji u místního prodejce

V obou případech musíte prázdnou bombičku vyměnit za novou. Pokud si bombičku objednáte přes internet, pošlou Vám krabici, do které dáte prázdnou bombičku, a tu Vám vymění za plnou. Když půjdete k místnímu prodejci, vezmete prázdnou bombičku s sebou, a ten Vám ji vymění za plnou pouze za cenu plynu. Je dobré vědět, že bombičky je třeba skladovat v suchém chladném prostředí daleko od zdrojů tepla.
Někteří lidé zaznamenali při výměně bombičky problémy. Ačkoli bombička někdy může fungovat špatně, systém je plně funkční.

Perlivé nápoje

Když jste si vyrobili perlivou vodu, můžete se rozhodnout, jakou do ní přidáte příchuť.  K výrobníku se sice nedodávají příchutě, ale společnost SodaStream nabízí přes 30 různých sirupů na ochucení. K nejoblíbenějším patří cola, citron nebo pomeranč. Příprava nápoje je snadná.

Funguje to takto: nasyťte láhev vody a přidejte sirup dle Vašeho výběru, láhev zašroubujte a jemně protřepejte. To je vše, cola je hotová. SodaStream nabízí celou řadu příchutí, od nápojů s kofeinem přes ovocné příchutě až např. po tonic nebo energy. Tyto příchutě vyrábí SodaStream a jedná se o přírodní produkty neobsahující sirup s vysokým obsahem fruktózy nebo v dietních verzích bez aspartamu. Z jedné láhve sirupu připravíte až 33 sklenic nápoje. Do nasycené vody také můžete přidat vlastní domácí sirup. Většina lidí je s chutí domácích perlivých nápojů ze SodaStreamu velmi spokojená, jen pár lidí si stěžuje na chuť umělého sladidla.

Pro a proti

Výrobník nápojů SodaStream je novinka a vede si dobře. Ale není vhodný pro každého. Pro některé lidi je příliš obtížná výměna bombiček a jiní nemají k výměně příliš možností. Jiní lidé si myslí, že pořízením SodaSteamu neušetří žádné peníze. Ekologické výhody toho, že nemusíte denně kupovat láhve nebo plechovky s nápoji podle dalších převáží náklady na kupování nových bombiček přes internet.
Každý výrobek má své pro a proti, ale SodaStream má mnoho výhod. Nemusíte už nosit spoustu láhví nebo plechovek s nápoji, nemusí Vám už doma zabírat místo, nebudete muset vynášet plné koše prázdných obalů od nápojů. Pouze jeden přístroj, pár lahví a voda z kohoutku. Láhve SodaStream neobsahují bisphenol A a jsou recyklovatelné. Přístroj nevyžaduje elektřinu.
Většina uživatelů je také spokojená se servisem, který společnost skýtá, téměř všem nápoje chutnají a stačí jim na množství nápojů, které si doma potřebují připravit. 

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Jak filtrovat železitou vodu

Železo obsažené ve vodě sice nepředstavuje zdravotní riziko, voda však vypadá a chutná nevábně a navíc...
více…

Nevýhody vodních filtrů

Používání vodních filtrů s sebou nese i některé nevýhody. Když budete vědět, jaké nevýhody mají jednotlivé...
více…

Jak vypláchnout nový uhlíkový vodní filtr

Uhlíkové vodní filtry jsou vyměnitelné filtry, které se používají v řadě domácích filtračních zařízení....
více…

Jak vyčistit vodní filtr

Mnoho lidí doma používá filtrační systém na vodu. Údržba filtru čistého však často bývá nákladná a...
více…

Typy vodních filtrů II.

Filtrování vody je snadný a efektivní způsob, jak ji zbavit nečistot a z pochybné vody udělat vodu bezpečnou na...
více…

Výhody vodních filtrů

Při usilování o zdravější životní styl se mnoho lidí obrací k filtrům na vodu. Některé filtry se pouze...
více…

Výhody filtrované vody

Filtry na vodu představují běžný a efektivní způsob čištění vody z kohoutku. Vyrábějí se často z plastu a...
více…

Různé typy filtrů na vodu

Existuje mnoho druhů filtrů na vodu pro domácí použití. Nemusíte proto platit za balenou vodu nebo za vodu z...
více…

Co vše z vody odstraní uhlíkový filtr?

Uhlíkové filtry na vodu jsou levným a efektivním prostředkem na odstraňování chemikálií a znečištění, které...
více…

Různé druhy filtrů na vodu

Voda je jedním z nejrozšířenějších prvků na Zemi, a přestože je čistá voda nutností pro život, je také...
více…