Základy podlahové izolace

Podlahová izolace je typ izolace domu, který se montuje pod podlahové desky. Zatímco střechou domu může unikat velké množství tepla, podlahou může unikat až 20 % celkového účtu za vytápění. A to zejména v případě, že Vám chybí izolace ve více než jedné části domu. 

 

Podlahová izolace bývá nejčastěji instalována ve starších domech, a to díky obvykle větším dutinám, do kterých se vejdou vrstvy izolačních materiálů.

 

Mnoho domů však může být pro tento typ izolace vhodných díky moderním metodám, jako je například podlahová stříkaná pěnová izolace, kterou lze rozparcelovat přes malé mezery a přes tenké plochy. 

 

Nejjednodušší způsob instalace podlahové izolace je použití zavěšených trámů. Jak bylo uvedeno výše, většina starších domů tyto konstrukce využívá, a proto jsou práce na dodatečné montáži oblíbené. Pokud však chcete mít ve svém domě přidanou energeticky účinnou izolační vrstvu, pod podlahovými prkny může být právě to nejlepší místo, kde začít bez ohledu na to, co se děje.

 

Jaká je nejlepší podlahová izolace?

Jako podlahová izolace lze použít různé materiály, ale ne všechny jsou vhodné pro různé typy domů na trhu.

 

Například kamenná vlna je standardním materiálem pro všechny, kteří mají zavěšený typ podlahy. Pokud je však Vaše podlaha položena přes betonový základ, může být instalace tohoto materiálu obtížná. 

 

Za současného stavu je stříkaná pěnová izolace v současné době nejpřizpůsobivějším a nejoblíbenějším typem izolace pod podlahové desky. Především stříkaná pěna může fungovat jako tenká izolace pro podlahové vytápění a lze ji namontovat snadněji než desky, vlnu nebo panely.

 

 

comments powered by Disqus