Bambus štěstí - pokojová rostlina, která přenáší pozitivní energii

Kdo by si nepřál, aby u něho bydlelo štěstí? A přitom u mnoha z nás bydlí a ani o tom nevíme. Máte doma Lucky Bamboo? Tak jinak. A co "obyčejný" bambus? Tak ten se objevuje v mnoha našich domovech. Ale pozor! My mu sice říkáme bambus, ale ve skutečnosti se jedná o druh draceny. 

bambus, dracena, štstí, pozitivní energie

Bambus štěstí

Představte si, že Bambusové štěstí (Lucky Bamboo) vlastně není druh bambusu, ale je to jihoasijská dracena. Přesto zlidověl tento název, protože ho svým  - zevnějškem nápadně připomíná. Ve skutečnosti byste si měli v zahradnictví ptát na Dračinec pruhovaný - Dracaenu sanderianu. Je známá zejména tím, že její intenzita růstu je pořádně vysoká. Roste rychle a její stonky dorůstají pořádné výšky!

Vyformujte si své štěstí

S tímto "bambusem" si můžete dělat, co chcete. Můžete ho formovat do nejrůznějších tvarů, zkušení pěstitelé si je nechali vyrůst do tvaru srdíčka. Asi vás nepřekvapí, že mezi velkých pěstitelů patří zejména Číňané z Taiwanu, kteří si tyto rostliny koupí v malých ampulkách s vodou a postupně je přesazují do květináčů.

Rostlina, která dodává energii

Číňané považují bambus za rostlinu, která nejen dodává energii, ale je také symbolem dlouhověkosti, proto s tímto druhem pracují velmi často i ve svých dekoracích. Pokud si chcete domů koupit Bambus štěstí, zajistěte mu polostín, protože vysloveně sluneční stanoviska mu škodí a ihned mu zežloutnou listy. Má velmi rád rosení.Hodí se i do stísněných prostor. Teploty snáší v rozmezí od 15 °C do 22 °C.

 

comments powered by Disqus