Domácí spotřebiče pro velkou rodinu

Ve vícečlenné domácnosti, kde se vaří, pere, nakupuje, určitě využijete domácí spotřebiče XXL. Na trhu je jich dost, stačí si jen vybrat ten správný. Co byste měli vědět při koupi velkých spotřebičů?

Domácí spotřebiče pro velkou rodinu

1. Chladnička

Ve velké rodině určitě využijete chladničky amerického typu, tzv.. side by side. Chladící i mrazící část poskytují minimálně o 100 l větší objem. Někteří výrobci nabízejí sérii monoklimatické chladničky a skříňové mrazničky, které si speciální lištou spojíte tak, že získáte prostornost americké chladničky.

2. Myčka

V domácnostech s větším počtem členů je neocenitelná. Modely s kapacitou 13 až 14 jídelních souprav umyjí nádobí i po velkém obědě bez reptání hygieničtější. Teplota vody dosahuje až 70 ° C, což vaše ruce nikdy nezvládnou, a navíc při tom sníží spotřebu vody.

3. Pračka

Ty největší mají kapacitu 9 až 11 kg prádla. A to je opravdu dost, zvláště pokud si uvědomíte, že 6 kg prádla představuje například 27 triček nebo košil s dlouhým rukávem, 45 triček s krátkým rukávem, 150 párů ponožek nebo 10 kalhot. Výhodou velké pračky je i to, že nemusíte prát až tak často.

4. Sušička

Se sušením prádla bývá největší problém, zejména v bytech. Ve velké rodině proto jistě oceníte sušičku. Největší mají kapacitu až 9 kg prádla. S takovým velkým objemem vám zabere velké praní o polovinu méně času. Nezapomeňte, že do sušičky musí jít prádlo odstředěno minimálně při 1 400 otáčkách za minutu.

5. Trouba

Troubu vybírejte multifunkční s možností pečení na více úrovních zároveň. Největší dosahují vnitřní objem od 70 až do 90 l. V takové troubě zvládnete připravit najednou i vícechodový oběd.Praktické jsou automatické programy, výsuvné rošty a samočisticí funkce. Chladná přední dvířka jsou dnes již samozřejmostí.

6. Varná deska

Ve velké rodině je určitě výhodná indukční varná deska, která zkrátí vaření minimálně o polovinu.Praktickou novinkou jsou celoplošné desky - nemají vymezeny varné zóny, ale rozpoznávají velikost a tvar hrnce. Největší jsou široké až 90 cm. Pokud jste zvyklí na plyn, vyberte si varnou desku alespoň s pěti hořáky.

Slovník pojmů

 • BoilControl - automaticky udržuje varnou zónu v požadované teplotě a nedovolí, aby se jídlo vařilo příliš dlouho, nebo naopak, aby přetekly.
 • Direct Injection - přeměňuje prací prostředek na pěnu se 60% ​​vyšším čisticím výkonem. Díky tomu je možné snížit teplotu na 20 ° C při zachování účinnosti 40 ° C, takže lze prát bílé a barevné prádlo spolu bez vzájemného zabarvení .
 • VarioSpeed ​​Plus - nádobí je umyté až třikrát rychleji.
 • Duo Wash - využití odlišného tlaku vody v horním a spodním koši, možnost mýt jemné sklenice a silné pánve najednou.
 • DuraHeat - topné těleso pračky je vybaveno ochrannou vrstvou niklu, díky které je povrch velmi hladký, čímž se omezuje usazování vodního kamene.
 • TwinBooster - výkon varné zóny se dá individuálně rozdělit. V případě potřeby dokážete soustředit výkon dvou varných zón do jedné.
 • Klimatické pečení - těsto dobře vykyne a na konci získá zlatavou kůrku. Při pečení masa způsobuje vlhkost vypečení tuku a vznik křupavé kůrky při zachování šťavnatosti.
 • Non Plumbed Systém - umožňuje jednoduše nalévat vodu do nádržky v mrazící části, není nutná instalace ani připojení externí hadice na přívod vody, nemusí se měnit filtry.
 • HygienePlus - funkce na optimalizované antibakteriální mytí nádobí.
 • Sensor System - senzor stanoví úroveň zašpinění měřením zakalení vody a následně reguluje její množství, tlak trysek, teplotu a délku cyklu, čímž optimalizuje vybraný cyklus.
 • SoftMelt - funkce pomalého ohřívání, varná zóna si udržuje konstantní teplotu 42 ° C, vhodnou k rozpouštění medu, másla nebo čokolády.
 • StayWarm - funkce udržení teploty jídla na varné desce udrží teplotu uvařeného jídla.

Když chcete porovnávat spotřebu energie nebo vody většího spotřebiče s menším,

nezapomeňte si ji vždy přepočítat na litr či kilogram objemu nebo kapacity, abyste získali pravdivý údaj. Zjistíte, že spotřeba velkých spotřebičů je srovnatelná, někdy dokonce nižší.

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Jak kupovat šicí stroj

Šicí stroj je nutností, pokud plánujete doma šít v jakémkoli rozsahu. Práci zvládnete mnohem rychleji a...
více…

Jak se naučit základy práce se šicím strojem

Šití je příjemný koníček i činnost. Avšak stejně jako u kteréhokoli jiného nástroje či vybavení se musíte...
více…

Jak vybrat dobrý šicí stroj

Výběr správného šicího stroje vyžaduje udělat si čas na průzkum, aby pak vybraný stroj odpovídal Vašim...
více…

Jak vybrat šicí stroj

Výběr správného šicího stroje je důležitým prvním krokem, abyste pak doma mohly šít skvělé výrobky. Vhodný...
více…

Jak vyčistit šicí stroj

Šicí stroj stejně jako ostatní stroje vyžaduje pravidelnou údržbu, aby správně fungoval. Když se budete řídit...
více…

Jak opravit šicí stroj II.

Šicí stroj je mechanické zařízení sloužící k šití, které vydrží i velké množství šití během krátkého...
více…

Učíme se používat šicí stroj

Umět šít na šicím stroji je skvělá dovednost pro život. Nejenže ušetříte peníze tím, že si samy ušijete...
více…

Jak vyčistit a promazat šicí stroj

Čištění a promazávání šicího stroje je základní údržba sloužící k tomu, aby Váš šicí stroj déle...
více…

Jak pečovat o šicí stroj

Šicí stroje jsou důmyslnější a dražší, než byly kdy dříve, zároveň však nabízejí mnoho funkcí a spoustu...
více…

Základní oprava šicího stroje

Mnoho problémů u šicího stroje můžete vyřešit jeho údržbou a jednoduchými úpravami. I drobné nedostatky, např....
více…