Inovativní stěrka S-DEX

Samonivelační stěrka je velké téma samo o sobě, když totiž plánujete novou podlahovinu ve vašem obydlí, tak se bez pořádného vyrovnání podkladu prostě a jednoduše neobejdete. Na trhu najdeme nepřeberné množství stěrek a mnozí z nás jsou bezradní, která z nich je ta nejlepší? Za nás jednoznačně vede inovativní S-DEX stěrka, kterou si vám dovolujeme v tomto článku představit.

Co to S-DEX stěrka je?

Jedná se o sádrovou samonivelační hmotu, určenou pro aplikaci v interiéru. Stěrka rychle schne, díky čemuž je již po 3 hodinách možnost pochozu, což ocení zejména majitelé průchozích pokojů, ve kterých připravují podklad pro novou podlahu. S-DEX stěrka navíc zaručuje minimální vnitřní pnutí a maximální pevnost a odolnost. Hmota je vhodná pro vyrovnání suchého, kritického i nestabilního podkladu včetně místností s podlahovým topením avšak dobrou službu neudělá na pružném podkladu, kterým je například dřevo a nemůžeme s ní počítat ani jako s finální vrstvou.

Před aplikací stěrky

  • Nesmíme zapomenout na přípravu povrchu, který odmastíme, zdrsníme a případné praskliny vyspravíme.
  • Pro ideální konečný výsledek podklad před aplikací samonivelační stěrky napenetrujeme penetračním přípravkem k tomu určeným.
  • V jakém balení S-DEX stěrku seženeme a jak se míchá?
  • S-DEX samonivelační stěrka je prodávána v plastových pytlech, které zaručí dobrou manipulaci a efektivní skladování bez navlhnutí či roztržení pytle na rozdíl od běžných papírových obalů. Jeden pytel má 25kg.  
  • Sypká hmota se za pomoci vrtulového míchadla při nízkých otáčkách (500-700 ot/min) míchá s vodou, dokud nevznikne tekutá homogenní směs. Poměr směsi a vody je variabilní dle tloušťky jednotlivé vrstvy, která se pohybuje od 2 mm do 25 mm.

Máme namícháno, aplikace stěrky.

  • Připravenou hmotu rovnoměrně rozlijeme na podkladní plochu, dle potřeby jí poté dorovnáváme pomocí zubového hladítka do požadované tloušťky. Dále provzdušňujeme ježkovým válečkem, čímž napomáháme její nivelizaci.
  • Čerstvě aplikovanou stěrku nyní po dobu 24 hodin chráníme před přímým sluncem, teplotním změnám a příliš rychlému vysychání.
  • Pokládku finální podlahové krytiny můžeme zahájit po 3 dnech od aplikace při vrstvě silnější 15mm.
  • Kdo za výrobou S-DEX stěrky stojí, proč byla vyrobena a kde dostanu další informace?

Již od roku 2004 je na trhu s podlahovinami firma s názvem Supellex  - svět podlah s.r.o, která se zabývá nejen podlahovými krytinami, ale i stavební chemií. Jelikož si tato společnost zakládá na vzájemné spolupráci se zákazníky, realizačními firmami a dodavateli, tak vyslyšela jejich přání a spojila se rakouským výrobcem stavební chemie Adrex. Společnými silami vytvořili S-DEX stěrku, stěrku s těmi nejlepšími vlastnostmi.

Více informací nejen o tomto produktu dostanete na všech pobočkách firmy Supellex , kde se Vám bude věnovat odborně proškolený personál.

Kontakt na pobočky a další informace najdete na zde: www.supellex.cz

 

comments powered by Disqus