Inteligentní řídící jednotka vám usnadní život

To, co bylo dříve námětem filmů sci-fi, se začíná stávat současností. Naštěstí ještě nekupujeme vodu v prášku, ale to, že za nás přemýšlejí počítače, je již zcela reálná věc. A počítače nám pomáhají i s řízením chodu domácnosti. Mohou za nás zhasnout, zapnout alarm, ale také ztlumit či naopak zvýšit teplotu nebo stáhnout roletu. A to zdaleka není vše, čím nám může inteligentní řídící jednotka usnadnit život.

byt, bydlení, dům, alarm, řídící jednotka, mobilní telefon, energie

Inteligentní řídící jednotka

Neviditelný sluha, který má pod palcem vaše topení, chlazení, stínění, osvětlení nebo bezpečnostní systém, musí být pochopitelný pro každého člena domácnosti. Pokud je zařízení příliš složité, dokáže svému majiteli život naopak zkomplikovat. Inteligentních řídící jednotku dokáží pochopit i méně technicky zdatní lidé. Řídící jednotku jednoduše propojíte se svým smartphonem nebo s počítačem a můžete ji ovládat i ze vzdáleného místa. Stejně jednoduchý je i design. Jako většina standardních mobilních aplikací, které zvládnete již po několika minutách.

Systém není vševědoucí, ale nezapomíná

Ačkoliv lidé sami sebe považují za nejmoudřejší na světě, není to zcela tak. Jsme omylní, roztržití, často zapomínáme a nejsme ani příliš systematičtí. Je to lidské, ale při řízení domácnosti se nám tyto naše nedokonalosti mohou vymstít. Svítící světlo na toaletě, vytažené žaluzie uprostřed horkého letního dne ... To vše má vedle ztráty komfortu ještě i rozměr plýtvání energiemi a penězi. Systém inteligentního řízení zatím nedokáže uhodnout vaši náladu nebo předvídat vaše jednání. Dokáže však optimalizovat fungování domácnosti, aniž jste se tím museli zatěžovat vy.

Nastavte a spolehněte se

Inteligentní řídící jednotka dokáže ovládat žaluzie, světlo, vytápění, chlazení či bezpečnostní systém domácnost. Pokud termostat nastavíte na určitou dobu, automaticky vám vysune nebo spustí rolety, zatopí v bytě nebo zapne alarm. Pokud se chystáte sledovat film a chcete si ztlumit světlo, nemusíte vstávat a běhat po obýváku. Stačí ze sedačky přes smartphone nastavit vše tak, aby to vyhovovalo vaší momentální náladě či potřebě. Jistě se vám stává, že při usínání myslíte na to, zda jste všude zhasli světlo. Možná jste však usnuli právě při myšlence, že byste to měli jít zkontrolovat. Nebo jste spěchali na schůzku a až po odchodu z domu jste si všimli, že se někde svítí. S inteligentní řídící jednotkou stačí v telefonu zadat povel.

Speciální funkce

Existují také speciální funkce, například hlášení alarmu formou sms či e-mailu. Nebo funkce, která vás v době nepřítomnosti upozorní na špatné počasí, nebo měření spotřebované energie a její následná analýza. Inteligentní řízení je úžasným pomocníkem pro každého, kdo chce mít svou domácnost pevně v rukou.

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Výběr správného komína

Návrh a projekt domu by měl vypracovat architekt tak, že zohlední všechny požadavky majitele a rovněž zajistí...
více…

Projekt Central House: Skvělé bydlení v Praze 1

Bydlení v hlavním městě se těší stále větší oblibě, a to především díky spoustě pracovních příležitostí....
více…

Byt v osobním vlastnictví, to je také obnova celého domu

Uspořit za energie ve vlastním domě je něco jiného než když vlastníme pouze byt. Ale uspořit chceme, i když...
více…

Stavba domu je velká investice, kterou si je třeba také užít!

Faktorů, které ovlivňují výběr stavebního materiálu, je dnes mnoho. Rozhodují nejen reálná kritéria, jako jsou...
více…

Chyby při zateplování domu

V současnosti je zateplování domů velkou módou, ale hlavně je jedním ze základních, energeticky úsporných...
více…

Stavba domu a stavební dokumentace, která je nezbytná

Pokud chcete jedinečný dům, najděte si čas na spolupráci s architektem, pokud chcete co nejrychleji bydlet a nemáte...
více…

Topit, šetřit a větrat?

Energetickou náročnost větrání lze snížit tak, že se instalují tzv. zemní výměníky tepla (zemní registry nebo...
více…

Rekonstrukce našeho bytu očima sousedů

Ťuk-ťuk! Buch-buch! Vrrr ... Pokud plánujete rekonstrukci, vzpomeňte si na vlastní bezmoc, když jste se ocitli v roli...
více…

Zásady ochrany domu před zloději

V době, kdy byty či domy necháváme opuštěné se spoléháme zejména na pevné dveře a zámky. Právě ty by měly náš...
více…

Dům na míru má své výhody, ale dům z katalogu je také dobrou investicí

Výběr domu je velmi závažné rozhodnutí. Vybrat si dům z katalogu nebo nechat vypracovat projekt na míru? Obě varianty...
více…