Porcelánová tapeta - nejnovější hit

Tapety se vrátily na scénu, jsou krásnější, kvalitnější a nápaditější. Moderní tapety se už nespokojí jen s úlohou "nálepky" na stěnu, ale svým plastickým vzorem vystupují do prostoru. Nejnovějším hitem jsou 3D porcelánové tapety, které oživí každý interiér. 

Místo čaje dekorace stěny 

Autorem 3D porcelánové tapety je český designér. Není to tapeta v tradičním slova smyslu, ale jedná se o kusovou dekoraci z porcelánu. Dekorace mají různé tvary, kapky deště, květiny, letící ptáci, kříže, kroužky či letadla. 

Porcelánová tapeta poskytuje velký prostor pro kreativitu, co se týče hustoty rozmístění, barvy podkladu. Z jednotlivých prvků jedné série nebo kombinací, si na stěně, případně stropu sami vytvoříte kompozici, obraz či příběh podle vlastní představy. 

Porcelánové 3D tapety se instalují jednoduše. V závislosti na typu podkladu se upevňují pomocí hřebíčku, šroubů nebo lepí silikonovým lepidlem. Lepidlo naneste po celém obvodu zadní strany dekorace a dobře přitlačte. Na zafixování prvek přelepte papírovou lepicí páskou ke zdi alespoň na 24 hodin. 

Vhodným podkladem je omítka, sádrokarton, dřevo i klasická tapeta, která doplňuje svým vzhledem design 3D porcelánové tapety. Porcelán je poměrně tvrdý materiál, takže se nemusíte obávat rozbití, pokud náhodou "zavadíte" o tapetu. 

 

Perleťové odlesky 

Porcelánové 3D tapety se vyrábějí technikou listrování, která pochází ze starého Egypta. Keramická hmota se vytvaruje v sádrové formě, usuší se a po konečné úpravě se pokryje glazurou. Dekorace se vypalují v peci při vysoké teplotě v tzv. redukční atmosféře (bez přítomnosti kyslíku). 

Uhlík, vodík a dusík na sebe vážou kyslík obsažený v oxidech glazury, čímž se změní její chemické složení a barva a vznikají neobvyklé, jemně měnící perleťové odlesky. 3D porcelánová tapeta je k dispozici v klasické bílé, zlaté, platinové, měděné barvě. Jedinou chybičku krásy této neobvyklé tapety je její vysoká cena. 

 

Keramická tapeta CCFLEX 

Dalším zajímavým typem tapety je keramická tapeta, která je výsledkem nano technologických výrobních postupů. Je to keramická tapeta, která umožňuje zcela nahradit klasické keramické kachličky. Flexibilní stěnová krytina CCFLEX se používá téměř stejně jednoduše jako běžná papírová tapeta, ale má vlastnosti nadloží. 

Zejména v extrémně vlhkém prostředí dokáže konkurovat klasickým keramickým kachličkám. Flexibilní polymer je pokryt keramickým nátěrem, který ho chrání před působením vody, UV záření, chemikálií, ohně i před poškrábáním. Keramická tapeta se dá řezat pomocí běžných nástrojů do různých tvarů a aplikovat na většinu povrchů. 

 

comments powered by Disqus


Podobné články