Jak funguje spirálová kulma

Spirálové kudrliny jsou atraktivní ať už jsou vyčesané nahoru nebo splývají kolem obličeje. Na červeném koberci nebo při zvláštních příležitostech se celebrity jako Julia Roberts, Debra Messing nebo Julia Louis-Dreyfus chlubí záviděníhodnými spirálovými kudrlinami.

Nemusíte však mít přirozeně kudrnaté vlasy, abyste dosáhly tohoto vzhledu. Spirálová kulma a umění s ní zacházet jsou všechno, co k tomu potřebuje dívka i s těmi nejrovnějšími vlasy.

Spirálová kulma.

Spirálová kulma je tepelný nástroj na vlasy, který se používá na vytváření spirálových kudrlin a prstýnků. K fungování potřebuje elektřinu, i když existují i přenosné modely na baterie. Někdy je spirálový válec kulmy pouze nástavcem, který se dá vyměňovat za jiné nástavce o různých tloušťkách a dokonce s různými kleštěmi na kudrnacení i vyrovnávání vlasů. Velikost kudrlin závisí na velikosti válce kulmy, čím užší je válec, tím těsnější jsou výsledné kudrliny.

Kudrnaté vlasy chtějí dostatečnou délku kadeří.

Spirálové kulmy fungují dobře, ale jsou zde podmínky pro dosažení ideálních výsledků. Například pokud si nechcete vytvořit afro účes, měly byste mít vlasy dlouhé alespoň po ramena nebo delší, protože nakudrnacením se vlasy opticky zkrátí. Ačkoli není nutné kaskádové ostříhání, z vlasů ve vrstvách o různé délce se lépe vytvářejí spirály než z vlasů zastřižených narovno, které mají všechny stejnou délku. Co se týče struktury vlasů, husté a hrubé vlasy drží kudrliny lépe, ačkoli jemné nebo řídké vlasy s nimi můžete natáčet také. Spirálovou kulmu používejte pouze na suché vlasy. Pokud byste ji, nebo jiný tepelný nástroj na vlasy, použily na vlhké vlasy, výsledkem by byly v nejlepším případě zplihlé a deformované kudrliny, v nejhorším vlasy vážně poškozené.

Kudrliny nejen pro rovné vlasy.

Nemusíte mít rovné vlasy na to, abyste mohly používat spirálovou kulmu. I ta dáma, která má kudrnaté nebo vlnité vlasy, je může tímto nástrojem vytvarovat do jiného tvaru. Ve skutečnosti vyžaduje méně námahy vytvořit spirály na vlnitých vlasech. Bezchybné spirálové kudrliny na celebritách, které mají přirozeně kudrnaté vlasy, se díky spirálovým kulmám při zvláštních příležitostech zdají naprosto perfektní. Nemusíte zůstat u používání pouze jednoho válce. Pokud máte středně dlouhé nebo dlouhé vlasy, máte spoustu prostoru k vytvoření různě velkých kudrlin. I když jsou spirálové válce podstatně menší než obyčejné válce, nemají všechny stejnou velikost. Když budete střídat úzký a širší válec, získáte tím kudrliny, které budou vypadat přirozeněji než zcela stejné kudrliny.

Výhody.

Zatímco kulmy s obyčejným válcem se používají na vytváření volných splývavých vln, spirálová kulma je ideální pokud chcete výrazné těsné kudrliny. Ty je možné vytvořit díky drážce, která se vine po celé délce válce. I když si po použití spirálové kulmy jednou či dvakrát prsty prohrábnete vlasy, spirály zůstanou zřetelné a v průběhu dne se do sebe trochu zamotají. Pro dosažení dokonalých kudrlin vlasy před tvarováním důkladně rozčešte hřebenem.

Upozornění.

Pokud nechcete riskovat zdraví svých vlasů, kupte si keramickou nebo turmalínovou spirálovou kulmu. Staré kovové nebo chromové kulmy jsou sice levné, ale Vaše vlasy doslova upečou, kdykoli je použijete. Pokud však investujete do keramické nebo turmalínové kulmy, vytvářené záporné ionty uzavřou jednotlivé vlasy a při kudrnacení je nevysuší. Bez ohledu na to, jaký typ používáte, chraňte své vlasy před horkem nanesením ochranného séra nebo spreje pokaždé, když budete spirálovou kulmu používat.

Náš tip:

Prohlédněte si našeho průvodce Jak vybrat správnou kulmu

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Jak vybrat žehličku na vlasy II.

Žehličky na vlasy se staly velmi populárními po tom, co je Jennifer Aniston coby Rachel používala v televizním...
více…

Rozdíl mezi plochou žehličkou a žehličkou na vlasy

Věří se, že první nástroj na vyrovnávání vlasů pomocí horka vynalezl Pařížan Marcel Gateau v roce...
více…

Poškozují žehličky vlasy?

Žehlička na vlasy je oblíbeným a mnohostranným nástrojem na úpravu vlasů a hedvábné rovné prameny asi nikdy...
více…

Poškozují keramické žehličky vlasy?

Keramické žehličky na vlasy bývají nabízeny jako nástroj na vyrovnávání vlasů, který je nepoškodí. Ačkoli...
více…

Co je to žehlička na vlasy?

Žehlička na vlasy je běžným nástrojem na úpravu vlasů. Zde se o ní dozvíte více, jak ji používat a z čeho si...
více…

Typy žehliček na vlasy

Žehličky na vlasy vyrovnávají vlasy. Vyrábějí se v řadě velikostí, tvarů a šířek a mají různý...
více…

Titanové a keramické žehličky na vlasy

Titanové i keramické žehličky na vlasy využívají ionty k tomu, aby vyprodukovaly rovnoměrné teplo a minimalizovaly...
více…

Technologický pokrok u kulmy

Když čtete reklamy na kulmy, dozvíte se o „titanové technologii“, „diamantovém standardu“ a „turmalínové...
více…

Kulmy a jejich klasifikace

Dnešní kulma se vyvinula z Marcelových kleští, které jsou známé tím, že vytvářely klasické vlny na...
více…

Jak používat spirálovou kulmu

Vytváření pravidelných hladkých kudrlin na Vaší hlavě je snadné, pokud k tomu použijete správné nástroje....
více…