Z čeho se vyrábějí kulmy

Když čtete reklamy na kulmy, dozvíte se o „titanové technologii“, „diamantovém standardu“ a „turmalínové technologii“. Podle tohoto popisu to vypadá, jakoby kulma byla vyrobená z drahých kovů a drahokamů.

Realita je však mnohem prostší. Téměř všechny kulmy jsou vyrobeny podle stejného základního designu, liší se jen ve způsobu, jak jejich válec vede teplo. Kulmu byste si měli vybrat podle toho, jakého vzhledu chcete dosáhnout.

Funkce.

Kulmy při vytváření účesů využívají teplo. Dají se použít na kudrnacení i na vyrovnávání vlasů. Kov, ze kterého je vyrobený válec kulmy, má hlavní vliv na dosažení jakého vzhledu bude kulma nejvhodnější, stejně tak jako na který typ vlasů bude nejlépe účinkovat.

Charakteristika.

Držadlo kulmy bývá téměř vždy z plastu. Může mít pro snadné držení různý tvar, ale jeho složení je v podstatě totožné. S válci kulmy je to však složitější. Všechny obsahují určitý typ topné spirály, která zahřívá kov, ta však závisí na typu kulmy, jaký používáte, jestli je to spirálová, se širokým válcem anebo plochá žehlička; spirála uvnitř může být nainstalována různě.  Cílem je, aby rovnoměrně distribuovala teplo po celé ploše.

Typy.

Hlavní rozdíl v kulmách je v kovu, ze kterého je válec. Po keramickém válci mohou vlasy volně klouzat, což Vám umožní vytvářet řadu účesů. Většina válců a žehlicích ploch je alespoň z části keramická. Turmalín, který je jinak krásný polodrahokam, může použit být v surovém stavu, aby se plocha více zahřála a lépe účinkovala na vlhké nebo dokonce mokré vlasy. Titanové válce jsou také obzvlášť oblíbené, protože jsou velmi lehké a relativně nenákladné.

Kulmu ano, ale k čemu?

Když si budete kupovat kulmu, myslete především na to, jakých výsledků s ní chcete dosáhnout. Většina kulem je navržena na vytváření volného přirozeného vzhledu. Pokud chcete těsné kudrliny nebo spirálové kudrliny, méně pokročilá technika je obvykle prospěšnější. Obyčejná stará teflonová nebo hliníková kulma bude pro tyto účely nejvhodnější, anebo můžete použít skutečně staromódní metodu houbových natáček se spoustou pěnového tužidla.

Mylná úvaha.

Mnoho lidí si myslí, že všechny kulmy jsou v podstatě stejné: vypadají ostatně stejně, všechny se zahřívají a vytváří kudrliny. To však není pravda. Přestože je vzhled kulem v podstatě totožný a topná tělesa uvnitř jsou si také velmi podobná, rozdíly ve složení válce mají na Vaše vlasy zásadní vliv.

Upozornění.

Nikdy nenechávejte kulmu nebo jiný tepelný nástroj na vlasy v dosahu malých dětí. Jsou velmi horké a mohou způsobit vážné popálení a zřídka i smrt, když se dostanou do rukou nezkušených dětí. Kulmu vždy odpojujte za zásuvky a skladujte na bezpečném místě, když ji nepoužíváte.

Náš tip:

Prohlédněte si našeho průvodce Jak vybrat správnou kulmu

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Jak vybrat žehličku na vlasy II.

Žehličky na vlasy se staly velmi populárními po tom, co je Jennifer Aniston coby Rachel používala v televizním...
více…

Rozdíl mezi plochou žehličkou a žehličkou na vlasy

Věří se, že první nástroj na vyrovnávání vlasů pomocí horka vynalezl Pařížan Marcel Gateau v roce...
více…

Poškozují žehličky vlasy?

Žehlička na vlasy je oblíbeným a mnohostranným nástrojem na úpravu vlasů a hedvábné rovné prameny asi nikdy...
více…

Poškozují keramické žehličky vlasy?

Keramické žehličky na vlasy bývají nabízeny jako nástroj na vyrovnávání vlasů, který je nepoškodí. Ačkoli...
více…

Co je to žehlička na vlasy?

Žehlička na vlasy je běžným nástrojem na úpravu vlasů. Zde se o ní dozvíte více, jak ji používat a z čeho si...
více…

Typy žehliček na vlasy

Žehličky na vlasy vyrovnávají vlasy. Vyrábějí se v řadě velikostí, tvarů a šířek a mají různý...
více…

Titanové a keramické žehličky na vlasy

Titanové i keramické žehličky na vlasy využívají ionty k tomu, aby vyprodukovaly rovnoměrné teplo a minimalizovaly...
více…

Technologický pokrok u kulmy

Když čtete reklamy na kulmy, dozvíte se o „titanové technologii“, „diamantovém standardu“ a „turmalínové...
více…

Kulmy a jejich klasifikace

Dnešní kulma se vyvinula z Marcelových kleští, které jsou známé tím, že vytvářely klasické vlny na...
více…

Jak používat spirálovou kulmu

Vytváření pravidelných hladkých kudrlin na Vaší hlavě je snadné, pokud k tomu použijete správné nástroje....
více…