Jak kupovat sušičku prádla?

Jedním z nejdůležitějších domácích pomocníků je sušička prádla. Mít doma toto zařízení znamená šetřit čas a tím i peníze. Nemusíte ani jedno ani druhé ztrácet v prádelně a můžete se věnovat jiným domácím úkolům, nebo prostě můžete odpočívat.

Jak kupovat sušičku prádla

Platí to především pro kvalitní sušičky. Špatně konstruované stroje s nevyhovující kvalitou vám mohou spíš vysát účty, než aby byly garantem úspornosti a domácího klidu. V následujících řádcích najdete stručný návod, jak se vyvarovat chyb při výběru sušičky prádla.

  1. Vyberte si správnou velikost bubnu. Zdánlivě se můžete řídit velikostí bubnu pračky, ale musíte si uvědomit, že ne každé prádlo je vhodné k sušení v sušičce. Poraďte se se svým okolím, ptejte se zkušenějších, vyptávejte se v diskuzích na netu. Teprve pak po zralé  úvaze jednejte a kupujte.

  2. Zjistěte si, zda máte elektrickou přípojku koncipovanou pro odběr sušičky. Především kondenzační sušičky jsou velkým žroutem energie. Nechte si tedy od odborníka přes domovní rozvody prověřit, jestli vám po zapojení nebude sušička „vyhazovat“ jističe a v případě potřeby si nechte posílit elektrický okruh, nebo rovnou zavést další určený jen pro tento stroj. Zakoupit drahý spotřebič, který nebude pracovat kvůli slabé nebo přetížené elektrické soustavě, je dražší záležitost, než revize domovního elektrického rozvodu.

  3. Rozhodněte se, zda si pořídíte sušičku kondenzační, ventilační nebo s elektrickým čerpadlem. Pokud zvažujete každou korunu a sušičky byste se neradi vzdali, zkuste promyslet koupi kombinovaného stroje.  Pračka a sušička, neboli 2 v 1 sice nejsou tak výkonné jako samostatné stroje, ale svou práci také zastanou a navíc ušetří kromě času i místo v bytě.

  4. Vyhledejte  a přečtěte si co nejvíce kvalitních recenzí. Velmi kvalitní a nezávislé recenze má časopis dTest, spoustu informací najdete na neobchodních serverech, v internetových diskuzích a fórech. Díky těmto informacím zjistíte, jak jsou jednotlivé modely sušiček vybaveny, jaké mají funkce a technické doplňky. Některé potřebovat jistě budete, jiné možná upotřebíte a další jsou vám zcela k ničemu. Mějte při výběru proto na paměti, že sušička s mnoha zbytečnými funkcemi je pro vás současně zbytečným utrácením peněz.

  5. Cenově se sušičky pohybují ve velmi širokém rozmezí od cca 7 000 Kč do 40 000 Kč. Pokud se vám podaří zakoupit dobře recenzovanou sušičku, která se u obchodníka vyskytuje v posledních několika kusech, dá se ušetřit na ceně několik tisíc korun. Slevy si hlídejte i v e-shopech a na slevových serverech. Platí, čím dražší stroj, tím vyšší slevy.

  6. Záruka je bez výjimky dvouletá na celý stroj. Tvrzení obchodníka, že jsou rozdíly v záruce u jednotlivých komponentů (buben, topné těleso, časovač atd.),  se nezakládá na pravdě. Od takového obchodníka radši nekupujte nic.

Tip: rozhodli jste se koupit sušičku? Podívejte se na rozsáhlého průvodce výběrem sušičky prádla.

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Sušička - velký pomocník v domácnosti

Ještě není v našich silách poručit slunci a dešti, ani byt nebo balkon natáhnout jako žvýkačku a rozvěsit...
více…

Domácí spotřebiče pro velkou rodinu

Ve vícečlenné domácnosti, kde se vaří, pere, nakupuje, určitě využijete domácí spotřebiče XXL. Na trhu je jich...
více…

Základní části šicího stroje

Šicí stroje se liší podle značky a modelu, fungují však stejným způsobem a mají stejné základní...
více…

Typy šicích strojů

Šicí stroje se používají na sešívání látek pomocí nití. V roce 1846 patentoval E. Howe první funkční šicí...
více…

Problémy u šicích strojů

Howeovův vynález šicího stroje kolem roku 1845 byl nejprve považován za ohrožení pro krejčí a švadleny, uvádí...
více…

Jak kupovat šicí stroj

Šicí stroj je nutností, pokud plánujete doma šít v jakémkoli rozsahu. Práci zvládnete mnohem rychleji a...
více…

Jak se naučit základy práce se šicím strojem

Šití je příjemný koníček i činnost. Avšak stejně jako u kteréhokoli jiného nástroje či vybavení se musíte...
více…

Jak vybrat dobrý šicí stroj

Výběr správného šicího stroje vyžaduje udělat si čas na průzkum, aby pak vybraný stroj odpovídal Vašim...
více…

Jak vybrat šicí stroj

Výběr správného šicího stroje je důležitým prvním krokem, abyste pak doma mohly šít skvělé výrobky. Vhodný...
více…

Jak vyčistit šicí stroj

Šicí stroj stejně jako ostatní stroje vyžaduje pravidelnou údržbu, aby správně fungoval. Když se budete řídit...
více…