Jak kupovat sušičku prádla?

Jedním z nejdůležitějších domácích pomocníků je sušička prádla. Mít doma toto zařízení znamená šetřit čas a tím i peníze. Nemusíte ani jedno ani druhé ztrácet v prádelně a můžete se věnovat jiným domácím úkolům, nebo prostě můžete odpočívat.

Platí to především pro kvalitní sušičky. Špatně konstruované stroje s nevyhovující kvalitou vám mohou spíš vysát účty, než aby byly garantem úspornosti a domácího klidu. V následujících řádcích najdete stručný návod, jak se vyvarovat chyb při výběru sušičky prádla.

  1. Vyberte si správnou velikost bubnu. Zdánlivě se můžete řídit velikostí bubnu pračky, ale musíte si uvědomit, že ne každé prádlo je vhodné k sušení v sušičce. Poraďte se se svým okolím, ptejte se zkušenějších, vyptávejte se v diskuzích na netu. Teprve pak po zralé  úvaze jednejte a kupujte.

  2. Zjistěte si, zda máte elektrickou přípojku koncipovanou pro odběr sušičky. Především kondenzační sušičky jsou velkým žroutem energie. Nechte si tedy od odborníka přes domovní rozvody prověřit, jestli vám po zapojení nebude sušička „vyhazovat“ jističe a v případě potřeby si nechte posílit elektrický okruh, nebo rovnou zavést další určený jen pro tento stroj. Zakoupit drahý spotřebič, který nebude pracovat kvůli slabé nebo přetížené elektrické soustavě, je dražší záležitost, než revize domovního elektrického rozvodu.

  3. Rozhodněte se, zda si pořídíte sušičku kondenzační, ventilační nebo s elektrickým čerpadlem. Pokud zvažujete každou korunu a sušičky byste se neradi vzdali, zkuste promyslet koupi kombinovaného stroje.  Pračka a sušička, neboli 2 v 1 sice nejsou tak výkonné jako samostatné stroje, ale svou práci také zastanou a navíc ušetří kromě času i místo v bytě.

  4. Vyhledejte  a přečtěte si co nejvíce kvalitních recenzí. Velmi kvalitní a nezávislé recenze má časopis dTest, spoustu informací najdete na neobchodních serverech, v internetových diskuzích a fórech. Díky těmto informacím zjistíte, jak jsou jednotlivé modely sušiček vybaveny, jaké mají funkce a technické doplňky. Některé potřebovat jistě budete, jiné možná upotřebíte a další jsou vám zcela k ničemu. Mějte při výběru proto na paměti, že sušička s mnoha zbytečnými funkcemi je pro vás současně zbytečným utrácením peněz.

  5. Cenově se sušičky pohybují ve velmi širokém rozmezí od cca 7 000 Kč do 40 000 Kč. Pokud se vám podaří zakoupit dobře recenzovanou sušičku, která se u obchodníka vyskytuje v posledních několika kusech, dá se ušetřit na ceně několik tisíc korun. Slevy si hlídejte i v e-shopech a na slevových serverech. Platí, čím dražší stroj, tím vyšší slevy.

  6. Záruka je bez výjimky dvouletá na celý stroj. Tvrzení obchodníka, že jsou rozdíly v záruce u jednotlivých komponentů (buben, topné těleso, časovač atd.),  se nezakládá na pravdě. Od takového obchodníka radši nekupujte nic.

Tip: rozhodli jste se koupit sušičku? Podívejte se na rozsáhlého průvodce výběrem sušičky prádla.

Autor: Martina Dvořáková
 

comments powered by Disqus


Podobné články