Jak recyklovat staré počítačové paměti

Recyklujte staré, dosloužilé paměťové čipy (RAM) z vašeho notebooku nebo stolního počítače. Nejen, že při tom vydělat trochu peněz, ale zapojíte se tak i do procesu ochrany životní prostředí, protože paměťové čipy obsahují toxické olovo.

Prodáváte-li paměťové čipy, učiňte tak co nejdříve, pokud možno ihned poté co jste je vyměnili, protože jejich hodnota se časem velmi rychle snižuje. Můžete najít mnoho zájemců o staré paměti, protože jejich instalace je snadná. Starších počítačů, jejichž sloty jsou kompatibilní s těmito RAM může být v provozu poměrně dost.

Věci, které potřebujete:

  • počítačové paměti
  • zájemce o recyklaci, nebo zdroje recyklace
  •  manuální zručnost

Instrukce

Upgrade počítače pro děti

Recyklujte doma tak, že provedete vylepšení počítače vaší ratolesti. Počítač vaší dcery nebo syna určitě potřebuje určitě další paměť, kvůli paměťové náročným programům, které na něm běží. Například on – line hry, grafické programy atd. Vysloužíte si tak od svých dětí objetí a polibky, že jste jim vylepšili jejich počítač.

Recyklace prostřednictvím vašeho IT byznysu

Recyklace v IT byznysu pomáhá životnímu prostředí.  Pokud tedy náhodou vlastníte servisní středisko pro počítače, můžete proces recyklace provádět od uskladnění počítače přes jeho vybalení, testování a servis. Součástky a součásti určené k recyklaci můžete nabízet v diskontních cenách.  Také výměnu nebo doplnění paměti můžete svým zákazníkům nabízet se zajímavou slevou. Některé starší paměti si ponechte k testování, vždy je dobré mít nějaké po ruce, zbytek bude sloužit k výměně zničených pamětí RAM na počítačích vašich zákazníků. Tímto způsobem budete šetřit peníze zákazníků, kteří to jistě ocení a budou se k vám rádi vracet.

Prodej přes další firmu

Navštivte počítačové prodejny a servisní centra v místě vašeho bydliště. Pokud budou mít zájem, jistě rádi koupí vaše staré RAM paměti, nebo je mohou dát sami do prodeje. Pokud se rozhodnete, že vaše paměti prodají, počítejte s tím, že je ocení až po otestování.

Prodej přes web

Také prodejem pamětí online získáte nějaké peníze pro své osobní nebo rodinné activity. Pokud máte přístup na webové stránky, které umožňují individuální on line koupi a prodej, můžete zde nabídnout paměti RAM z vašeho PC nebo notebooku. Před prodejem se však ujistěte, že vámi nabízený product je skutečně funkční.

Darování škole nebo neziskové organizaci

Můžete získat daňovou úlevu, pokud věnujete počítačové paměti škole, nebo neziskové organizaci. Obraťte se na příslušné pracovníky ve školství, kteří mají na starosti administraci počítačů na svých školách, zda nemají zájem o upgrade školních počítačů tímto způsobem. V případě, že se na takovémto donátorství dohodnete, nezapomeňte si vyžádat doklad o hodnotě darovaných pamětí. Tento doklad pak použijete pro daňové zvýhodnění za rok, kdy tato akce proběhla.

Prodej v zaměstnání

Vyvěste v zaměstnání na nástěnce inzerát, že prodáváte RAM paměti z vašeho PC nebo notebooku. Většina firem má zaměstnaneckou nástěnku. Ujistěte se jen, že podobnou zprávu můžete v práci vyvěsit.

Prodej recyklační firmě

Zkuste prodat paměti přes firmu, která vykupuje staré počítačové komponenty. Některé firmy je recyklují, jiné je nabídnou k prodeji v případě, že si koupíte od nich novou RAM. Hodně společnosti získává z počítačů cenné kovy za účelem ochrany životního prostředí.

Paměti jako zdroj tvůrčí inspirace

Zkuste si s paměťovými díly pohrát. Pokud jste šikovní a máte talent, můžete z nich navrhnout hodinky, sochy, šperky nebo udělat ozdobnou tabulku apod. Ozdobte jimi například kvetoucí květiny na zahradě, aby si pamatovaly, že mají kvést rok co rok. Udělejte si paměťové klipsy například jako dárek pro někoho, aby si mohl zakládat v nich poznámky.

Tipy a varování

  • Některé staré počítače se nyní prodávají za spoustu peněz, protože se časem staly vzácnými sběratelskými předměty. Ověřte si cenu vašeho starého počítače na sběratelských burzách, než ho začnete rozebírat.
  • Stejně tak si nechte ocenit i paměti, pokud jsou ze starší výpočetní techniky.
 

comments powered by Disqus


Podobné články


Jak opravit neskutečně pomalý počítač

Počítač pomalu načítá obrazovky, napojení na Internet je pomalé a i samotné naběhnutí počítače zabere mnohem...
více…

Jak naformátovat počítač Dell

Naformátovat počítač Dell je potřebné tehdy, když chcete například nainstalovat nový operační systém, nebo...
více…

Jak ochránit váš počítač před zavirováním

Pokud máte podezření, že váš počítač je zavirován, proveďte všechny níže uvedené kroky, abyste se vyvarovali...
více…

Jak najít soubory cookies v počítači?

Cookies jsou informace, které si váš počítač ukládá pro budoucí pohyb po různých webových stránkách.  ...
více…

Jak vylepšit operační systém počítače

V neustále se měnícím a proměnlivém světě počítačů a jeho uživatelů se operační systémy vyvíjejí velmi...
více…

Jak bezpečně vyčistit vnitřek počítače

Ventilátory počítače jsou schopny do útrob počítačové skříně dostat spousty prachu.  Ten je schopen zabránit...
více…

Jak naformátovat počítač

Několik poznámek k této činnosti. Instrukce: Při spuštění počítače stiskněte po výzvě klávesnici...
více…

Jak zrychlit můj počítač

Během dlouhého čekání na reakci počítače většinou netrpělivě poklepáváme prsty a mumláme si pro sebe: „...
více…

Jak prodloužit životnost vašeho počítače

Počítače typu desktop mají výhodu oproti přenosným počítačům, protože jsou většinou mnohem rychlejší....
více…

Jak vybrat počítač

Počítač je dnes v našem světě naprostou nutností. Pomocí počítačů jsme snadněji v kontaktu s rodinou a...
více…