Jaké má výhody podlahová izolace?

 

Věděli jste, že zhruba 20 % tepla v domě se ztrácí podlahou?

Když se řekne izolace, většina lidí si představí stěny a střechu domu. Izolace podlahy je však nezbytná pro udržení stabilní a příjemné teploty.

Co je to podlahová izolace?

Podlahová izolace funguje v zásadě stejně jako běžná izolace. Stále jde o vytvoření bariéry mezi teplotami vně Vašeho domu a požadovanou teplotou uvnitř domu. 

Hlavní rozdíl spočívá v tom, že izolace stěn a střechy se potýkají s prvky, jako je déšť, vítr a přímé sluneční světlo, zatímco izolace podlahy musí chránit před chladem a zemní vlhkostí a také před průvanem v podlaze. 

Izolaci lze instalovat do dutin pod zvýšenými podlahami a je to skvělý způsob, jak udržet teplo ve Vašem domě.

5 hlavních výhod podlahové izolace

Pokud zvažujete instalaci podlahové izolace, zde je 5 hlavních výhod, které Vám pomohou při rozhodování.

Zabraňuje proudění studeného vzduchu podlahou

Studená podlaha je na první pohled patrnější než studená stěna nebo střecha. Nikdo nemá rád, když v chladném zimním ránu vstane z postele a položí si nohy na promrzlé dlaždice nebo podlahová prkna. Podlaha je bohužel jediným povrchem v domě, jehož dotyku se nevyhnete. 

Izolace podlah dokáže v zimě udržet Vaše nohy v teple tím, že utěsní mezery, kterými do Vašeho domu proniká průvan, ochlazovaný nízkou teplotou země. 

Snižuje náklady na energii

Pokud je Váš dům neizolovaný, musíte jej uměle vytápět pomocí topení nebo krbu. Instalací podlahové izolace se obejdete bez méně častého vytápění domu, protože vnitřní teplota bude přirozeně vyšší. 

Jednorázová cena za instalaci podlahové izolace se Vám navíc časem vrátí díky snížení nákladů na elektřinu, plyn nebo palivové dřevo.

Snižuje dopad na životní prostředí

Snížení závislosti na umělém vytápění šetří peníze, ale také životní prostředí. Pro lidi, kteří chtějí omezit svou uhlíkovou stopu, je izolace rozumnou investicí. 

Představte si, kolik energie byste mohli ušetřit, kdybyste se v zimě nemuseli spoléhat na topení? To platí zejména pro menší elektrické ohřívače, které nevytvářejí příliš trvalé teplo a musí běžet nepřetržitě, aby přinesly nějaký užitek. Vyžadují mnohem více energie, než si většina lidí uvědomuje, a za dočasné teplo, které poskytují, to opravdu nestojí. 

Chrání před vlhkostí

Ať už je Váš dům vybaven podlahovou dutinou, nebo ne, vlhkost může být vážným problémem. 

Pokud máte neizolovanou dutinu pod podlahou, nic nebrání tomu, aby do Vašeho domu pronikal vlhký vzduch. Tento vzduch je studený a způsobí, že Váš domov bude mnohem méně příjemný. 

Snižuje hluk

Často neznámou nebo přehlíženou výhodou izolace je zvuková izolace. Zemí se nesou zvukové vlny, které se přes neutěsněné podlahy dostávají až do Vašeho domu. Pokud žijete v místě s velkým hlukem, zejména z hustého provozu, izolace podlahy jej ztlumí dříve, než Vás může rušit.

 

 

comments powered by Disqus