Jaký kávovar koupit

Kupování nového kávovaru není tak jednoduché jak bývalo. V polovině 20.století to znamenalo jednoduchý filtrový kávovar, dnes se však můžete setkat s exotickými a drahými kávovary.

Obyčejný šálek ranní kávy se stal velkým byznysem. Pokud jste kávovar ještě nikdy nekupovali nebo pokud chcete Váš starý kávovar nahradit novým, musíte zvážit některé věci, mimo jiné i možnost kávovaru s různými melodiemi.

Návod:

  1. Rozhodněte se, jak velký kávovar potřebujete. Standardní velký kávovar uvaří najednou 8-12 šálků kávy. Pokud nepotřebujete tolik naráz, zvažte kávovar, který připraví 1 až 4 šálky nebo kávovar na jednu porci. Výběrem vhodného kávovaru dlouhodobě ušetříte peníze.
  2. Zvažte, jaké další funkce od kávovaru očekáváte. Rádi se probouzíte s vůní čerstvé kávy? V tom případě si zvolte naprogramovatelný kávovar. Některé kávovary se samy vypínají a jiné Vás upozorní, když potřebují vyčistit. Čištění neprospívá pouze lepší chuti kávy, ale díky němu funguje kávovar efektivněji. Některé kávovary jsou navíc vybavené vodním filtrem.
  3. Zvažte, kolik místa máte v kuchyni. Standardní velké kávovary a expressa zaberou na Vaší lince dost místa.  Pokud máte malou kuchyni, vyberte si úspornější kávovar. Tyto modely se dají namontovat do skříňky nebo do police, díky čemuž budete mít volno na lince.
  4. Zvolte si typ nádoby na hotovou kávu. Většina kávovarů má skleněnou nádobu. Pokud chcete, aby Vám káva dlouho vydržela čerstvá, termonádoba je vhodnou volbou. Když se káva uvaří, nádoba nemusí stát na ohřívači, a tak si ji můžete vzít s sebou do jiné místnosti nebo ven. Existují dokonce varianty, které připraví jednu porci do přineseného šálku. Pokud se chcete ušetřit nepříjemností s rozbitnou nádobou, existují i verze kávovarů bez nádoby. Káva se připraví do tepelně izolované nádržky a odtud se nalévá přímo do šálků.
  5. Prohlédněte si také exotičtější kávovary. Existují expressa a kávovary na cappuccino a některé z nich dokonce mléko napění. Některé kávovary před vařením namelou kávová zrna, zatímco jiné ponoří kávu do horké vody a pak přitlačí namletou kávu ke dnu, díky čemuž je káva méně kyselá a má plnější chuť. Pokud je retro styl Vaším šálkem kávy, můžete si koupit klasický starý filtrový kávovar.
  6. Rozhodněte se, jestli chcete kávovar z plastu nebo z nerezové oceli. Jedinou skutečnou výhodou je, že plastový je levnější. Plastový kryt se snadno rozbije nebo se na něm udělají skvrny. Nerezová ocel je dražší, ale tyto kávovary déle vydrží a snadněji se udržují.
  7. Rozhodněte se také, jestli chcete nakupovat na místě, pomocí katalogu nebo online. Srovnejte ceny v hypermarketech, v obchodních domech a ve specializovaných domácích potřebách. Zjistěte, jestli k modelu, který si chcete koupit, musíte na místě koupit i filtry. Kávovar můžete koupit i po internetu.
  8. Přečtete si záruční list a schovejte si účtenku. Uschovejte také všechny obaly od kávovaru a návod k obsluze. Nejen, že byste je potřebovali, pokud by byl přístroj vadný a Vy ho museli vrátit, ale také by Vám posloužily na zabalení, pokud byste se stěhovali

Tip: Prohlédněte si našeho průvodce Jak vybrat kávovar.

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Jak opravit filtrový kávovar na sporák

Filtrový kávovar na sporák (perkolátor) využívá tlaku horké vody ve spodní nádobě, která se protlačí skrz...
více…

Jak vyčistit espresso octem

Každý, kdo má rád espresso, zná pohodlí, jaké skýtá vlastní kávovar na espreso. Když ho máte doma, můžete si...
více…

Jak vybírat kávovar

Čerstvě namletá káva je jen počátkem toho, co potřebujete k úspěšnému používání tohoto důležitého...
více…

Jak funguje kávovar

Základní informace Překapávače na kávu jsou standardním vybavením domácnosti. Protože obrovské množství...
více…

Rozdíly v kávovarech

Metoda přípravy kávy je pro výsledek stejně důležitá jako druh použitých kávových zrn. Klíčovým prvkem při...
více…

Typy kávovarů II.

 Pokud jste znalcem kávy, víte, že ne všechny druhy kávy chutnají stejně. Proto jsou na trhu různé typy...
více…

Typy kávovarů

Stejně tak jako je mnoho druhů kávy, existuje i mnoho typů kávovarů. Na trhu je celá řada přístrojů v různých...
více…

Jak vyčistit nový kávovar

Nový kávovar byste měli vždy vyčistit předtím, než ho poprvé použijete. Je velmi pravděpodobné, že je...
více…

Lis na kávu vs. kávovar

Použití lisů na kávu, také nazývaných francouzské lisy nebo „cafetieres“, a kávovarů jsou dva...
více…

Jak používat komerční kávovar

Komerční kávovary se používají v zařízeních jako jsou restaurace. Bývají upřednostňovány pro svoji schopnost...
více…