Kam se hodí terasová prkna WPC a jaké nabízí výhody?

Už podle názvu je jasné, že primárním využitím pro terasová prkna je řešení podlahy na terase. Zdaleka však nejde o jedinou možnost. Venkovní prkna z dřevoplastu se totiž skvěle uplatní i v okolí bazénů. Jaké jsou výhody tohoto materiálu a kde všude WPC prkna využijete?

terasová prkna, zahrada, bazén, terasa

Terasa, okolí bazénu i další venkovní prostory

Kvalitní terasová prkna jsou určena pro použití ve venkovních prostorech. Jde o podlahou krytinu, která najde své využití na terase, okolo bazénu i všude jinde na zahradě, kde chcete vytvořit příjemné posezení. Dřevoplastová terasová prkna přitom mají mnoho různých podob, takže záleží na tom, co konkrétně bude pasovat na váš pozemek. Na výběr je z celé řady barevných variant. Nejlepší představu o vzhledu získáte při návštěvě showroomu. Velký výběr najdete např. ve Světě podlah společnosti Supellex, kde vám doporučí i kvalitní podlaháře. 

Protiskluzové a odolné

Venkovní podlahy na terasu z WPC prken jsou perfektní kombinací přírodního dřeva a odolného plastového materiálu. Skvěle se tak snoubí výhody obou materiálů, což dává vzniknout protiskluzovému řešení, které navíc bez problémů odolává mrazům či UV záření. Potěší i jednoduchá montáž, což je další přednost v porovnání s jinými podlahovými materiály na terasách. Venkovní terasová prkna jsou také antistatická, takže mohou být bez obav používána i poblíž elektrických zařízení.

Minimální údržba a barevná stálost

Z dlouhodobého hlediska potěší především barevná stálost WPC prken. Vzhledem ke kombinaci dřeva s plastem má tento materiál i minimální náklady na pravidelnou údržbu. V zásadě tak stačí nainstalovat a těšit se z výsledku. Pro umývání nečistot používejte běžné přípravky. V případě, kdy prkna nejsou zastřešená však za vás většinu práce obstará silnější déšť, po kterém bude prkna vypadat téměř jako nová. Doporučujeme kolekci Garden Deck, která dle hodnocení architektů, splńuje veškeré nové požadavky na kvalitu a údržbu.

 

comments powered by Disqus