Moderní plastová okna - investice, která se vyplatí!

Plastová okna, to je poměrně vysoká investice, která se ale vyplatí a časem dokonce vrátí. Je to položka na které bychom rozhodně neměli šetřit. Výsledkem dobrého výběru nových oken je následně nejen nový design domu či bytu, ale i snadná údržba a v neposlední řadě i úspora peněz za topení.

plastová okna, bydlení, rekonstrukce, stavba domu

Plastová okna pro domy i byty

Je zcela jedno, zda žijete v rodinném domě nebo bytě, ale pokud vás už delší dobu trápí neesteticky vypadající původní dřevěná okna, kterými pomalu větráte už i při zavřeném stavu, nastal správný čas vyměnit je za nové. Zatímco kdysi toto rozhodnutí provázelo množství vrásek a otázek, kde na okna vzít, v současnosti se těšíme z velmi příznivých cen a různých akcí na stínící doplňky či sítě proti hmyzu. Zajímá vás, kolik můžete ročně ušetřit na spotřebě tepla? Pravda je taková, že to závisí na množství faktorů, např. zda a jak kvalitně máte dům nebo byt zateplený, zda v zimě máte rádi přetopeno či topíte přiměřeně. Jak kvalitně vám byla plastová okna namontována apod. V klasickém třípokojovém bytě nebo domě vám však nová plastová okna dokáží oproti původním oknům ušetřit i 10 nebo 15%. Bonusem kromě vynikající tepelné izolace je i zvuková izolace dvojskel nebo trojskel, což oceníte zejména v případě, že žijete v rušné městské části. Obvodové bezpečnostní kování jsou odolná vůči mechanickému poškození i přesto, že se s okny často manipuluje.

Životnost plastových oken

Při vhodné péči vám plastová okna poslouží desítky let, bez ohledu na to, zda je zkoušejí kruté zimy nebo silné letní slunce. Obvodová bezpečnostní kování jsou odolná vůči mechanickému poškození i přesto, že se s okny často manipuluje. Při vhodné péči vám plastová okna poslouží desítky let, bez ohledu na to, zda je prověřují kruté zimy nebo silné letní slunce. 

Variabilita plastových oken

Moderní plastové okno potěší i svým propracovaným vzhledem. Zatímco v minulosti jsme byli zvyklí pouze na klasická bílá plastová okna, v současnosti si je z čeho vybírat, a tak lze vzhled plastového okna snadno přizpůsobit fasádě domu, resp. se rozhodnout pro odstín profilu, který nemá nikdo jiný v okolí. Nebojte se zariskovat a vybírejte si i z netradičních odstínů. Šedá, bílá či antracitová okna má dnes již skoro každý. Pokud chcete něco výjimečného, ​​vsaďte na odvážnější barvy, jako je zelená, modrá, originální odstíny dřeva nebo dokonce jejich vzájemné kombinace. Například úžasně vypadají dvoubarevná okna, kdy je rám odlišné barvy než okenní křídlo.

Vylepšení moderních plastových oken

Moderní plastová okna nabízejí mnoho vylepšení, například minimalistické skryté panty, meziskelní rámečky zabraňující rosení skel, skryté odvodňovací drážky, teplé napojení na parapetní profil, mnoho aktivních či pasivních bezpečnostních prvků. Cílem neustálého vylepšování kvality plastových oken je postarat se o nerušený komfort bydlení, mimořádnou estetickou stránku, ale také bezpečnost a trvanlivost oken. Kvalitní plastové okno vás neokrade o čas, protože vyžaduje pouze minimální péči, ale i přesto si roky zachová bezchybný vzhled a funkčnost. Ať už rekonstruujete nebo stavíte, ani ty nejluxusněji vypadající plastová okna s dobrým hodnocením nemusí být pro vás nedostupnou položkou.

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Bydlení - levně a kvalitně

Odpovědné rozhodování o stavbě nového domova či o regeneraci staršího obydlí na obydlí s zcela novými...
více…

Život v satelitních městečkách není pro všechny a vůbec není ideální!

Satelitní městečka se v Česku ve větší míře začaly stavět koncem minulého století. Lidé chtěli bydlet v domě...
více…

Renovace koupelny - nejprve hydroizolace a až potom lepení obkladů

Koupili jste starší byt a koupelna je třeba znovu, moderně a lépe obložit? Nebo se vám již okoukala dlažba ve vašem...
více…

Rekonstrukce starého domu z důvodu úspory a zdravějšího bydlení

Je všeobecně známo, že rekonstrukce stávajících rodinných domů představují proces nesrovnatelně náročnější,...
více…

Stavba domu je velká investice, kterou si je třeba také užít!

Faktorů, které ovlivňují výběr stavebního materiálu, je dnes mnoho. Rozhodují nejen reálná kritéria, jako jsou...
více…

Nové způsoby větrání zabrání výskytu plísní a nebezpečných škodlivin

V celé dosavadní historii středoevropských staveb zajišťovala okna kromě své základní osvětlovací funkce...
více…

Rekonstrukce podkroví - více denního světla a energie

Rekonstrukce podkroví nabízí skvělou příležitost, jak si vytvořit zdravý domov, který se stane oázou odpočinku, kde...
více…

Rolety a žaluzie obléknou okna a zaručí soukromí v bytě

Rolety kdysi sloužily pouze jako stínící či zatemňovací prvek. O estetických kvalitách se u těchto...
více…

Rekonstrukce našeho bytu očima sousedů

Ťuk-ťuk! Buch-buch! Vrrr ... Pokud plánujete rekonstrukci, vzpomeňte si na vlastní bezmoc, když jste se ocitli v roli...
více…

Plastová okna - výběr, údržba a výměna

U plastových oken je situace mnohem složitější z hlediska sortimentu vyráběných profilů. Jejich profily se liší...
více…