Moderní plastová okna - investice, která se vyplatí!

Plastová okna, to je poměrně vysoká investice, která se ale vyplatí a časem dokonce vrátí. Je to položka na které bychom rozhodně neměli šetřit. Výsledkem dobrého výběru nových oken je následně nejen nový design domu či bytu, ale i snadná údržba a v neposlední řadě i úspora peněz za topení.

plastová okna, bydlení, rekonstrukce, stavba domu

Plastová okna pro domy i byty

Je zcela jedno, zda žijete v rodinném domě nebo bytě, ale pokud vás už delší dobu trápí neesteticky vypadající původní dřevěná okna, kterými pomalu větráte už i při zavřeném stavu, nastal správný čas vyměnit je za nové. Zatímco kdysi toto rozhodnutí provázelo množství vrásek a otázek, kde na okna vzít, v současnosti se těšíme z velmi příznivých cen a různých akcí na stínící doplňky či sítě proti hmyzu. Zajímá vás, kolik můžete ročně ušetřit na spotřebě tepla? Pravda je taková, že to závisí na množství faktorů, např. zda a jak kvalitně máte dům nebo byt zateplený, zda v zimě máte rádi přetopeno či topíte přiměřeně. Jak kvalitně vám byla plastová okna namontována apod. V klasickém třípokojovém bytě nebo domě vám však nová plastová okna dokáží oproti původním oknům ušetřit i 10 nebo 15%. Bonusem kromě vynikající tepelné izolace je i zvuková izolace dvojskel nebo trojskel, což oceníte zejména v případě, že žijete v rušné městské části. Obvodové bezpečnostní kování jsou odolná vůči mechanickému poškození i přesto, že se s okny často manipuluje.

Životnost plastových oken

Při vhodné péči vám plastová okna poslouží desítky let, bez ohledu na to, zda je zkoušejí kruté zimy nebo silné letní slunce. Obvodová bezpečnostní kování jsou odolná vůči mechanickému poškození i přesto, že se s okny často manipuluje. Při vhodné péči vám plastová okna poslouží desítky let, bez ohledu na to, zda je prověřují kruté zimy nebo silné letní slunce. 

Variabilita plastových oken

Moderní plastové okno potěší i svým propracovaným vzhledem. Zatímco v minulosti jsme byli zvyklí pouze na klasická bílá plastová okna, v současnosti si je z čeho vybírat, a tak lze vzhled plastového okna snadno přizpůsobit fasádě domu, resp. se rozhodnout pro odstín profilu, který nemá nikdo jiný v okolí. Nebojte se zariskovat a vybírejte si i z netradičních odstínů. Šedá, bílá či antracitová okna má dnes již skoro každý. Pokud chcete něco výjimečného, ​​vsaďte na odvážnější barvy, jako je zelená, modrá, originální odstíny dřeva nebo dokonce jejich vzájemné kombinace. Například úžasně vypadají dvoubarevná okna, kdy je rám odlišné barvy než okenní křídlo.

Vylepšení moderních plastových oken

Moderní plastová okna nabízejí mnoho vylepšení, například minimalistické skryté panty, meziskelní rámečky zabraňující rosení skel, skryté odvodňovací drážky, teplé napojení na parapetní profil, mnoho aktivních či pasivních bezpečnostních prvků. Cílem neustálého vylepšování kvality plastových oken je postarat se o nerušený komfort bydlení, mimořádnou estetickou stránku, ale také bezpečnost a trvanlivost oken. Kvalitní plastové okno vás neokrade o čas, protože vyžaduje pouze minimální péči, ale i přesto si roky zachová bezchybný vzhled a funkčnost. Ať už rekonstruujete nebo stavíte, ani ty nejluxusněji vypadající plastová okna s dobrým hodnocením nemusí být pro vás nedostupnou položkou.

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Byt v osobním vlastnictví, to je také obnova celého domu

Uspořit za energie ve vlastním domě je něco jiného než když vlastníme pouze byt. Ale uspořit chceme, i když...
více…

Nový dům nebo rekonstrukce starého domu?

Rozhodujete se pro koupi domu? Váháte, zda si vybrat novostavbu, anebo rekonstrukci staršího domu? Poradíme vám pozitiva...
více…

Okna - kritéria pro správný výběr

Nároky na vlastnosti okna se zvyšují s nároky na bydlení. Už nestačí, aby propouštělo světlo a chránilo před...
více…

Renovace bytů ve starých domech

Přesto, že domy obvykle stavíme na dobu neurčitou a očekáváme, že vydrží minimálně celý náš život, i...
více…

Dřevohliníková okna - moderní a energeticky úsporné řešení

Při přemýšlení nad moderním architektonickým provedením oken je třeba brát v úvahu i kombinované okenní...
více…

Pojištění stavby domu

Pokud se pustíte do stavby rodinného domu, nejde o malou investici. Může ztroskotat na nedostatku peněz, ale škodu...
více…

Bydlení - levně a kvalitně

Odpovědné rozhodování o stavbě nového domova či o regeneraci staršího obydlí na obydlí s zcela novými...
více…

Efficace Vetri 0,75l – čistič skel 12ks/kt

Ruční mytí oken, skel a zrcadel je docela namáhavá práce. Aby se okna leskla a byla beze šmouh, to již chce zručnost a...
více…

Topení ekonomicky a s optimální tepelnou pohodou

Mírná zima přeje optimismu. Ale je dost možné, že vám přesto bude běhat mráz po zádech - a to při pohledu na...
více…

Rekonstrukce podkroví - podlahy a klimatizace

Rekonstrukce prostor pod věkovitými střechami je úžasný počin. Abyste se však při rekonstrukci starého podkroví na...
více…