Nerozlišujeme už jen inkoust a laser. Zorientujte se v tisku s námi!

Jistě i vy máte zkušenost s inkoustovými nebo laserovými tiskárnami. Používáme je v zaměstnání, během studia nebo při tvůrčí činnosti doma. Víte o tom, že existují ještě další druhy tiskáren? Nazývají se termotiskárny a tiskárny s multifunkčním tiskem, které využijete pro mnoho účelů. Investice je to smysluplná, zvlášť pokud potřebujete usnadnit práci. Uveďme si, jak vám jednotlivé druhy tiskáren pomohou v kanceláři a co všechno zvládnou.

tiskárny, laserové tiskárny, inkoustové tiskárny, tisk fotografií

Multifunkční tiskárny nahradí několik zařízení

Multifunkční tiskárny nahrazují hned několik přístrojů najednou. Ne nadarmo se jim říká „multifunkční“. Základní varianty umí tisknout, skenovat a kopírovat. Tato praktická varianta 3v1 vám ušetří místo na kancelářském stole, a navíc vás vyjde cenově levněji, než kdybyste kupovali každé zařízení zvlášť. Některé tiskárny obsahují také fax, cloudové služby a síťové funkce. V kanceláři se vám vyplatí pro tisk dokumentů multifunkční tiskárna s laserovým tiskem, u které vychází nižší náklady na jeden tisk než na tiskárně s inkoustovým tiskem. Pro tisk dokumentů vám postačí multifunkční tiskárna s rozlišením 600 x 600 DPI, pro tisk fotografií sáhněte po tiskárně s rozlišením 4 800 x 1 200 DPI.

Laserové tiskárny zvládnou velký objem dokumentů

Jak jsme naznačili, laserové tiskárny jsou vhodnější do kanceláří, kde se tiskne značné množství dokumentů. Není ale zcela vhodná do firem, kde potřebujete tisknout letáky nebo fotografie ve vysoké kvalitě. Oproti inkoustovým tiskárnám mají nižší provozní náklady a rychlejší tisk. To se hodí v momentě, kdy požadujete rychlou kompletaci vytištěných dokumentů. V nabídkách obchodů a e-shopů natrefíte na černobílé i barevné laserové tiskárny. Barevné laserové tiskárny zvažte, když tisknete barevné dokumenty s grafikou. Počítejte však s dražšími tonery a s nižší kvalitou fotografií.

tisk fotografií, tiskárny, pc

Inkoustové tiskárny si poradí s grafickými detaily

Inkoustové tiskárny jsou oblíbené zejména v domácnostech, ale naleznou uplatnění i v menších kancelářích nebo při práci z domova. Zvládnou černobílý a barevný tisk ve vysoké kvalitě. Obsahují cartridge, které se doplňují inkoustem nebo se mění za nové. Práci vám usnadní Airprint modely s přenosem tisku přes Wi-Fi. Předností inkoustových tiskáren je nízká pořizovací cena, malé rozměry a vysoké rozlišení pro zobrazení všech detailů na fotografiích. Inkoust ale na dokumentech po čase vybledne.

Termotiskárny vám vytisknou účtenky, štítky a fotografie

Na termotiskárnách se nejvíce tisknou účtenky a štítky. Firmy s nimi mají minimální provozní náklady a nezaberou takřka žádné místo. Nedisponují žádnými tonery nebo cartridgemi, protože fungují na principu tepla. Nacházejí se v nich topná tělíska, která  zahřejí fotocitlivou vrstvu a působením tepla změní její barvu. Termotiskárny se v poslední době používají i na tisk fotografií. Můžete do nich vložit různě široké role papírů i fotopapír. Hodí se zejména do obchodů a logistiky.

Shrnutí: nejlepší tiskárna pro kanceláře

Jasným vítězem ze všech čtyř tiskáren je multifunkční laserová tiskárna, na které vytisknete, naskenujete a okopírujete dokumenty v různých formátech. Vždy ale záleží na velikosti firmy a jejím zaměření. Domácnosti naopak ocení inkoustové tiskárny s klasickými či multifunkčními funkcemi. Přečtěte si nezávislé recenze o jednotlivých značkách tiskáren a zohledněte výhody a nevýhody.

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Sluchátka pro poslech hudby, komunikaci i hraní her!

Sluchátka jsou tu s námi více než sto let. Světlo světa spatřila v roce 1891, kdy francouzský technik Ernest...
více…

Domácí kino pro labužníky

Chcete si doma užívat skvělých filmů v té nejvyšší kvalitě? Proč ne? V současné době je na trhu obrovské...
více…

Jste tvořiví a máte nápady?

V dnešní moderní době můžete využít několik produktů na vaše domácí výtvory. Podíváme se na to, jakým...
více…

Máte také doma tiskárnu nebo rovnou multifunkční zařízení?

Používáte ve vaší domácnosti tiskárnu, nebo se vám jen někde válí zaprášená? Určitě je to škoda. Dnes si...
více…

Den bez internetu, telefonu a počítače má nesporné výhody

Vydržíte jeden den bez sociálních sítí? Bez neustálé kontroly, zda vám někdo někdo nevolal, nepsal nebo něco...
více…