Nové trendy v obkládání koupelny

Obecné trendy v oblasti interiérového designu úzce souvisí i s trendem obkladů stěn v koupelně. Výrazným rysem současného designu je souboj puristického a neobarokního stylu, ale zároveň jejich vzájemná tolerance a respekt v jednom prostoru. Strohé jednolité plochy obložené velkoformátovým obkladem s přesnými hranami bez výrazných spár se dělí o přízeň​ s výraznými ornamenty a květinami. Na jedné straně je puristický design s minimalistickými prvky bez jakýchkoli ozdob, kde krása vzniká právě v čistotě prostoru. Druhou misku vah zase tvoří maximalismus s výrazným vzorováním a extravagantními materiály či barvami. Inspiruje se obdobím baroka, ze kterého krade určité charakteristické prvky, jako jsou bohatě zdobené květinové motivy, krajkové vzory, lesk, zlato, samet, satén či slonovina.

bydlení, obklady a dlažby, koupelny

Dokonalejší technologie objevují nové vlastnosti a neobvyklé využití obkladů v koupelně

Už dávno neplatí základní poučky o kráse přiznaného vzhledu stavebního materiálu, které se vyučovaly na školách výtvarného zaměření - keramický obklad prošel bouřlivým vývojem a popírá jakékoli zákonitosti.Keramický obklad již není snadno čitelný, často se ukrývá za maskou dřeva či kovu, dokonce i ve vzhledu jeho rozkladu nebo za závojem textilie s výšivkou či v kůži zvířete. Asi největší vliv na směřování designu v koupelně má italský interiérový design, který považuje i kýč za zajímavý prvek. Někteří italští designéři a následně i výrobci našli zálibu v barevném dekoru a vytváření obrazců pomocí obkladu. Obkládačky připomínající ilustrace z pohádkových knížek či motivy z botaniky a zoologie, pop-art nebo černobílou grafiku - to vše je dnes možné a i moderní. Přibyla však ještě jedna linie, a to kombinace obou směrů v jednom prostoru. Pro někoho možná divoký a odvážný styl, který však může příjemně překvapit. Do své koupelny si minimalismus v kombinaci s maximalismem zvolí asi jen ti nejodvážnější, je to však nový směr a je jen na každém z nás, nakolik se dáme ovlivnit. Kdo má rád nejnovější vychytávky, rozhodně by v jeho koupelně neměly chybět vzorované obklady připomínající reliéfní tapety či textilie s prvky barokního stylu.

Zlaté, stříbrné nebo platinové odlesky a třpytivé efekty

jsou také součástí trendových koupelen. Strohá jednoduchost a klasická elegance i v obkladech koupelny zůstávají dlouhodobými trendy. Bílá je stálicí v barvě obkladů, která zaručuje dlouhodobý moderní vzhled jakékoliv koupelny.Přibyla k ní imitace materiálů, netypických pro koupelnu, třeba v podobě měděných plechů či dřevěných parket, výjimkou není ani vzhled přírodního kamene, který vytváří v koupelně zajímavou uklidňující atmosféru.

Obklady, které na první pohled vytvářejí celistvou plochu

Taková je nová technologie lepení obkladů bez přiznání spár. Až s neuvěřitelnou přesností zaříznuté hrany obkladaček umožňují jejich ukládání těsně k sobě.

Samočistící a vodoodpudivá schopnost obkladu koupelny

je výsledkem nových technologií. Výrobci dnes nabízejí obklady se speciální povrchovou úpravou, která si nepustí na tělo žádnou bakterii a odežene každou kapku vody. Jejich názvy jsou různé (například Hydrotect, Ceramic plus apod..), Účinek je však podobný - povrchová vrstva díky svým hydrofilním a antibakteriálním vlastnostem výrazně snižuje spotřebu čisticích a dezinfekčních prostředků, nemluvě o spoustě ušetřeného času stráveného úklidem.

Současné trendy ve všech směrech jsou ohleduplnější k subjektivnímu názoru jednotlivce

a respektují potřeby člověka. Neexistuje striktní linie, která jasně určuje, co je právě moderní. I ve světě módy je předváděcí molo "houte couture" jen náznakem toho, co by se mohlo v další sezóně nosit. Nikdo vás nenutí kompletně vyměnit šatník před každou sezónou a lid nezačal kamenovat vás, pokud vyjádříte svůj názor. Trendy v designu koupelen jsou dnes výkladní skříní nových technologií a odrazem současného způsobu života moderního člověka.

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Verde Eco Disincrostante – prostředek na vodní kámen, 1l

Vodní kámen, to je problém všech domácností, které nemají na výběr a z vodovodního kohoutku jim teče tvrdá voda....
více…

Dřevěné obklady ze starých lodí, kterým naprosto propadnete

Originální, netradiční, s příběhem, tak přesně takto bychom mohli hovořit o dřevěných obkladech, které jsou...
více…

Černobílá koupelna má v sobě punc luxusu

Černobíle barevná kombinace je nadčasová a nikdy neomrzí. Co takhle ladit do těchto dvou barev svou koupelnu?...
více…

Atlas Concorde - designová keramika

Že je Itálie centrem designové keramiky dokazuje i firma Atlas Concorde. Vyrábí dlaždice a obkladový materiál. Pyšní...
více…

Kamenný obklad zaujme svým vzhledem i vlastnostmi

Hledáte kvalitní obkladový materiál, který vás nadchne svým vzhledem a současně vynikne i vlastnostmi a dlouhou...
více…

Dřevoplast - praktický a designový materiál na fasády a terasy

Vybíráte materiál na stavbu terasy nebo fasády? Nejen trendy, ale i velmi praktické jsou moderní kompozitní materiály...
více…

Rekonstrukce našeho bytu očima sousedů

Ťuk-ťuk! Buch-buch! Vrrr ... Pokud plánujete rekonstrukci, vzpomeňte si na vlastní bezmoc, když jste se ocitli v roli...
více…

Nástroje na řezání dlaždic a obkladů

Dlaždice a obklady se nejčastěji používají na podlahy a stěny v koupelnách v obytných domech, proto se vyrábějí...
více…

Jak řezat dlaždice a obklady pravoúhlou bruskou

Pokud byste byli vyzbrojeni pouze ručními kleštěmi na dlaždice, byly by menší řezy na dlaždici nebo místa...
více…

Snížení nákladů na bydlení

I vy každý rok platíte stále vyšší poplatky za své bydlení? Máte pocit, že ve vašem domě je neustále chladno,...
více…