Snadná instalace nadzemního bazénu ve 3 krocích

Chystáte se zabavit celou rodinu letními vodními hrátkami v bazénu, ale už teď máte obavy, zda ho zvládnete sestavit sami a svépomocí? Nestrachujte se, s naším postupem to hravě zvládnete.

bazén, venkovní bazén, zahrada, stavba bazénu
Zdroj obrázku: Sergio Sergo / Shutterstock.com

Co si připravit předem

Před samotnou instalací si připravte základní nářadí, jako metr, vodováhu a šroubovák. Pozvěte kamarády, protože ti vám skvěle poradí (smiley) a občas i něco přidrží a podají – nalijte si lahodný nápoj a můžete začít. A nebojte se, sestavení bazénu je jednodušší, než se na první pohled může zdát.

Krok č. 1 → Připravte podklad

Půda, na které bude bazén stát, by měla být rovná a zpevněná. Vyberte vhodný kout v zahradě a vyznačte si plochu, kterou budete upravovat. Pro získání pravidelné kružnice si vytvořte provizorní zvětšeninu kružítka, a to pomocí laťky, provázku a šroubováku. Laťku zapíchněte doprostřed bazénové plochy, upevněte na ni provázek a na jeho konec šroubovák, pomocí něhož si do půdy načrtnete kruh, jehož obvod si následně můžete vyznačit pískem. Vždy volte o něco větší kružnici, než je průměr bazénu, alespoň o 50 cm. Následně z prostoru odstraňte kameny, kořeny apod. a pomocí vodováhy půdu zarovnejte a na závěr udusejte.

Krok č. 2 → Roztřiďte si díly a prostudujte návod

Řádná příprava před akcí vám usnadní celý postup a zamezí náhlým zaváháním, proto si přiložené instrukce náležitě nastudujte. Vybalte všechny díly a součástky a chronologicky je seskupte podle návodu. Pro ochranu dna doporučujeme použít nejprve jezírkovou folii či geotextilní podložku. Na ni pak patří bazénová fólie (zde se na pomoc hodí kamarád či soused), tu rozložte od středu ke stranám a pořádně natáhněte – nikde by neměly vzniknout faldy.

Krok č. 3 → Vrhněte se na instalaci

Teď už přichází čas na samotnou stavbu konstrukce (ale pozor, instalace jednotlivých bazénů se mohou mírně lišit). Nejdříve si připravte spodní profily a na ně nasuňte výlisky a propojte je spojovacími díly. Do nich zasaďte stěnu bazénu a připevněte šrouby, přes jejichž hlavičky směřující dovnitř bazénu přetáhnete ochrannou PVC pásku. Následně nasaďte horní profily a příslušné výlisky. Pokračujte namontováním vrchních lišt a na spoje nacvakněte kryty. Na závěr instalujte skimmer (hladinový sběrač nečistot), filtr a můžete napouštět!

 

comments powered by Disqus