Technologický pokrok u kulmy

Když čtete reklamy na kulmy, dozvíte se o „titanové technologii“, „diamantovém standardu“ a „turmalínové technologii“. Podle tohoto popisu to vypadá, jakoby kulma byla vyrobená z drahých kovů a drahokamů.

Realita je však mnohem prostší. Téměř všechny kulmy jsou vyrobeny podle stejného základního designu, liší se jen ve způsobu, jak jejich válec vede teplo. Kulmu byste si měli vybrat podle toho, jakého vzhledu chcete dosáhnout.

Funkce.

Kulmy při vytváření účesů využívají teplo. Dají se použít na kudrnacení i na vyrovnávání vlasů. Kov, ze kterého je vyrobený válec kulmy, má hlavní vliv na dosažení jakého vzhledu bude kulma nejvhodnější, stejně tak jako na který typ vlasů bude nejlépe účinkovat.

Charakteristika.

Držadlo kulmy bývá téměř vždy z plastu. Může mít pro snadné držení různý tvar, ale jeho složení je v podstatě totožné. S válci kulmy je to však složitější. Všechny obsahují určitý typ topné spirály, která zahřívá kov, ta však závisí na typu kulmy, jaký používáte, jestli je to spirálová, se širokým válcem anebo plochá žehlička; spirála uvnitř může být nainstalována různě.  Cílem je, aby rovnoměrně distribuovala teplo po celé ploše.

Typy.

Hlavní rozdíl v kulmách je v kovu, ze kterého je válec. Po keramickém válci mohou vlasy volně klouzat, což Vám umožní vytvářet řadu účesů. Většina válců a žehlicích ploch je alespoň z části keramická. Turmalín, který je jinak krásný polodrahokam, může použit být v surovém stavu, aby se plocha více zahřála a lépe účinkovala na vlhké nebo dokonce mokré vlasy. Titanové válce jsou také obzvlášť oblíbené, protože jsou velmi lehké a relativně nenákladné.

Rozum do hrsti.

Když si budete kupovat kulmu, myslete především na to, jakých výsledků s ní chcete dosáhnout. Většina kulem je navržena na vytváření volného přirozeného vzhledu. Pokud chcete těsné kudrliny nebo spirálové kudrliny, méně pokročilá technika je obvykle prospěšnější. Obyčejná stará teflonová nebo hliníková kulma bude pro tyto účely nejvhodnější, anebo můžete použít skutečně staromódní metodu houbových natáček se spoustou pěnového tužidla.

Mylná úvaha.

Mnoho lidí si myslí, že všechny kulmy jsou v podstatě stejné: vypadají ostatně stejně, všechny se zahřívají a vytváří kudrliny. To však není pravda. Přestože je vzhled kulem v podstatě totožný a topná tělesa uvnitř jsou si také velmi podobná, rozdíly ve složení válce mají na Vaše vlasy zásadní vliv.

Upozornění.

Nikdy nenechávejte kulmu nebo jiný tepelný nástroj na vlasy v dosahu malých dětí. Jsou velmi horké a mohou způsobit vážné popálení a zřídka i smrt, když se dostanou do rukou nezkušených dětí. Kulmu vždy odpojujte za zásuvky a skladujte na bezpečném místě, když ji nepoužíváte.

Náš tip:

Prohlédněte si našeho průvodce Jak vybrat správnou kulmu

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Jak funguje spirálová kulma

Spirálové kudrliny jsou atraktivní ať už jsou vyčesané nahoru nebo splývají kolem obličeje. Na červeném koberci...
více…

Historie kulmy

Účesy se mění každý rok a mnoho účesů je spojeno s určitým desetiletím. Pro dosažení těchto účesů musely...
více…

Jak vybrat správnou žehličku na vlasy

Člověk je od přírody tvor stále s něčím nespokojený. S počasím, s prací, s politikou a nejčastěji se svým...
více…

Základní části šicího stroje

Šicí stroje se liší podle značky a modelu, fungují však stejným způsobem a mají stejné základní...
více…

Typy šicích strojů

Šicí stroje se používají na sešívání látek pomocí nití. V roce 1846 patentoval E. Howe první funkční šicí...
více…

Problémy u šicích strojů

Howeovův vynález šicího stroje kolem roku 1845 byl nejprve považován za ohrožení pro krejčí a švadleny, uvádí...
více…

Jak kupovat šicí stroj

Šicí stroj je nutností, pokud plánujete doma šít v jakémkoli rozsahu. Práci zvládnete mnohem rychleji a...
více…

Jak se naučit základy práce se šicím strojem

Šití je příjemný koníček i činnost. Avšak stejně jako u kteréhokoli jiného nástroje či vybavení se musíte...
více…

Jak vybrat dobrý šicí stroj

Výběr správného šicího stroje vyžaduje udělat si čas na průzkum, aby pak vybraný stroj odpovídal Vašim...
více…

Jak vybrat šicí stroj

Výběr správného šicího stroje je důležitým prvním krokem, abyste pak doma mohly šít skvělé výrobky. Vhodný...
více…