Vchodové dveře - věrní strážci našich domovů

Vchodové dveře zajišťují soukromí a bezpečnost. Jsou prvním místem kam koukáme a díky jim si často vytváříme dojem i o obyvatelích za nimi. Při jejich výběru bychom měli zohlednit hlavně odolnost proti nevítaným návštěvám, estetický vzhled a také vhodně vybrat materiál s dlouhou životností a snadnou údržbou.

bydlení, byt,, dům, vchodové dveře

Základním prvkem našich dveří je hliníkový profil s přerušeným tepelným mostem

Je tvarově stálý i při velkém rozdílu teplot a nabízí možnost výběru z téměř neomezené palety barev. V kombinaci s vhodnou dveřní výplní dodá vašemu domovu ten správný, neodolatelný nádech při zachování vysoké míry funkčnosti a bezpečnosti. Potřebnou těsnost vchodových dveří zajišťují po obvodu vnější a vnitřní dorazové těsnění z trvanlivé pryže vysoce odolné vůči UV záření. Výsledkem je výborná přilnavost křídla k dveřnímu rámu i při nepříznivých povětrnostních a teplotních podmínkách.

Neomezené možnosti a variace

Z estetického hlediska je klíčovým prvkem vchodových dveří jejich dveřní výplň, přičemž možnosti jejího barevného provedení jsou téměř neomezené. Základem každé dveřní výplně je samotné jádro, které může být z polystyrenu, z překližky nebo dřevotřísky doplněné o bezpečnostní hliníkovou nebo ocelovou desku v závislosti na stupni bezpečnosti. Každá z těchto možností nabízí různé barevné variace. Navíc, nedílnou součástí výplně je povrchová deska, která může být na bázi měkkých plastů, syntetické pryskyřice nebo hliníku. Obecně však platí, že nejoblíbenější jsou sendvičové výplně, protože jsou kombinací výborných tepelně izolačních vlastností a zároveň poskytují vysokou míru bezpečnosti. Oblíbenou součástí dveřních výplní mohou být skleněné výplně, počínaje skly hladkými čirými, přes skla vzorované či barvené, až po skla bezpečnostní.

Pocit bezpečí

Jednou z nejdůležitějších vlastností každého domu je vytvořit majiteli jistotu a pocit bezpečí. Základní funkcí každých vchodových dveří je zamykání, zabezpečené dveřním kováním. V základním provedení pro nenáročné aplikace se dveře osazují jednobodovým jazýčkovým nebo válečkovým zámkem, který je možno doplnit přídavným zámkem. Doporučuje se však dveře vybavit zámkem tříbodovým, v provedení tzv.. "automatik". Velkou předností tohoto zámku je, že dveřní křídlo je s rámem uzamčené pomocí uzamykacích háků vždy ve třech bodech, nejen v případě uzamčení dveří, jak to bývá u mnoha jiných systémů obvyklé. Dokonalejší uzamčení křídla s rámem je důležité nejen z hlediska bezpečnostního, ale také z hlediska těsnosti. V případě použití dveří ve veřejných prostorách nebo pro účely zvýšeného komfortu mohou být okuté tříbodovým zámkem ovládaným elektronicky, s následnou možností napojení na různé systémy elektrovrátných.

Významným doplňkem dveří je vnější kování,

které může být ve variacích klika, madlo nebo koule v různých barevných provedeních. Nezbytnou součástí našich dveří jsou i dvoudílné dveřní panty, které jsou důležitým stabilizačním prvkem. Oblíbeným doplňkem jsou i dveřní klepadla a kukátka, při obchodních provozech samozavírač ramínkový nebo se kluznou lištou.

Dveře mohou být, v závislosti na jejich kvalitě a parametrech,

věrným strážcem nebo naopak rizikovým faktorem. Díky bezpečnostním prvkům jako je bezpečnostní kování a sklo, tříbodový zámek či výplň s ocelovou deskou uvnitř si dokážete vytvořit nejen pocit bezpečí, ale také skutečnou bariéru před nechtěnými návštěvníky. Vybírejte je pečlivě, ať vám bezproblémově slouží desítky let.

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Stavba domu a stavební dokumentace, která je nezbytná

Pokud chcete jedinečný dům, najděte si čas na spolupráci s architektem, pokud chcete co nejrychleji bydlet a nemáte...
více…

Topit, šetřit a větrat?

Energetickou náročnost větrání lze snížit tak, že se instalují tzv. zemní výměníky tepla (zemní registry nebo...
více…

Skleněné dveře - elegance a světlo ve vašem domově

Dveře otevírají bránu našeho bydlení, našeho soukromí, odhalují kousek našeho světa. Italští designéři přišli...
více…

Zásady ochrany domu před zloději

V době, kdy byty či domy necháváme opuštěné se spoléháme zejména na pevné dveře a zámky. Právě ty by měly náš...
více…

Dům na míru má své výhody, ale dům z katalogu je také dobrou investicí

Výběr domu je velmi závažné rozhodnutí. Vybrat si dům z katalogu nebo nechat vypracovat projekt na míru? Obě varianty...
více…

Jak si lehce vymalovat byt či dům?

Malování bytu v době, kdy je na trhu dostatek kvalitních barev a cenově dostupných pomůcek, není žádný problém. Do...
více…

Inteligentní řídící jednotka vám usnadní život

To, co bylo dříve námětem filmů sci-fi, se začíná stávat současností. Naštěstí ještě nekupujeme vodu v...
více…

Dům na klíč, který je ohleduplný k životnímu prostředí a zdraví svých obyvatel

Je vám blízké ekologické chování? Třídíte odpad, zbytečně nepoužíváte chemii a celkově vám není lhostejné v...
více…

Rekonstrukce podkroví - stavební povolení

Rekonstrukce podkroví znamená vestavba nové bytové jednotky bez změny vzhledu budovy. Vyžaduje ale důkladné zateplení,...
více…

Rekonstrukce podkroví - romantické bydlení s výborným výhledem

Plánujete obydlit podkroví? Tyto prostory lákají k bydlení svou originalitou. I když zařizování není tak snadné jako...
více…