Vytiskněte si fotky z dovolené v pohodlí domova. Je čas ozdobit interiér!

Ozvláštnit interiér, a přitom se kochat fotografiemi z cest? Vaše nejkrásnější momentky z dovolené skutečně mohou zdobit váš domov. Přinášíme návod, jak na tisk fotografií – a nejen to. Inspirujte se našimi kreativními tipy, jak fotodokumentací stylově využít při dekorování místnosti.

Máte vhodnou tiskárnu? Pusťte se do tisku fotografií

Pokud máte správnou tiskárnu, která umožňuje tisk fotografií, pak se do tisku rovnou pusťte. Tisk oblíbených fotografií z oslav či dovolené nikdy nebyl snazší. Od krásných momentek v ruce vás nejspíš dělí jen pár ťuknutí myší. Čím začít, jestli toužíte po domácím fototisku? Tak v prvé řadě dbejte na vhodný výběr fotopapíru – fotky v žádném případě netiskněte na běžný papír, výsledek by vás pravděpodobně zklamal. Zvolte papír podle gramáže a kvality, stačí popřemýšlet, nač fotografie chcete využít a jak kvalitní mají být.

TIP: Než se pustíte do tisku, nezapomeňte zkontrolovat, zda vám nedochází náplň do tiskárny

Vše začíná u fotografa. Jak zachytit momenty?

Chcete fotit, ale chybí vám talent? Možná nejste profesionál, ale s trochou příprav nebo umu budou i vaše fotky dokonalé. Věnujte svůj čas nastavení přístroje, kterým chcete fotit. Nezapomeňte na důležitost, světla, kompozice, ale i úhlu focení. Náš trik pro laiky? Čím více snímků zachytíte, tím větší je šance, že najdete vydařenou momentku. Třeba i snímek, který předčí vaše očekávání.

TIP: Vždy volte kvalitní přirozené denní světlo. Budete se divit, kolik práce za vás udělá.

Který program využít?

Ještě, než se vrhnete na tisk, může se vám hodit program pro tisk fotografií. Vlastně také pro jejich úpravu. Editačním programem může být nejen známý Photoshop, ale třeba i GIMP a další. Úpravu fotografií zvládnete také třeba v Canvě. Výhodou programů je možnost vybrat vhodnou velikost fotografií, retuš, přidání grafických prvků. Vzkaz pro babičku od vnoučátek? Žádný problém, i to hravě zvládnete. Některé programy navíc můžete mít přímo v telefonu – proto si zjistěte, zda vaše tiskárna umí tisk fotek z mobilu. Snadnější už to být nemůže.

Jak využít fotografie v interiéru?

Jak dekorovat pomocí fotografií? Inspirujte se třeba na Pinterestu, kde najdete hromadu nápadů. Můžete vytvořit fotostěnu, která nahradí čelo postele či tapetu. Fotografie s oblíbenými okamžiky může zdobit vstupní část vašeho domova. Oblíbené jsou i fotozávěsy, u kterých můžete pravidelně měnit téma obrázků. Co ještě vytisknout na fotopapír? Co třeba oblíbený vzkaz, báseň, nebo malůvku vašich ratolestí. Zkrátka cokoli, co vám přinese více radosti. Tak čím začnete?

 

 

comments powered by Disqus