Zahradní nábytek z umělého ratanu skvěle vypadá a snadno se udržuje

Zahradní nábytek, to již dávno nejsou pouze rozkládací křesílka a plastové stolečky. Hitem letošního roku se stal umělý ratan. A to nejen pro svůj zajímavý vzhled, ale i pro snadnou údržbu a pohodlné používání.

umělý ratan, zahradní nábytek, kovový nábytek, dřevěný venkovní nábytek, zahrada, venkovní posezení

Jídelní a relaxační zahradní nábytek

Zahradní nábytek podle způsobu využití dělíme na jídelní a relaxační. Můžete vsadit na léty prověřenou, novými akcenty obměněnou klasiku nebo si pořídit rovnocenný vnější obývací pokoj s pohodlnou sedačkou, křesly i stolkem. Pokud preferujete společné stolování pod širým nebem, můžete volit mezi sestavami zahradních stolů a zahradních židlí. Liší se nejen materiálem, ale i počtem hostů, kteří se sejdou ke stolu.

Nejen židle a stoly

Pro zahradní nábytek obecně platí, že jednotlivé kolekce obsahují nejen stůl, židle nebo křesla. Jednotlivé řady doplňují i ​​zahradní lavice, taburety a například výrobky šité přesně na míru dětem. Zpravidla lze dokoupit i zahradní houpačku a lehátka. V pestré škále se vyrábějí i zástěny, stínící sítě, či rohože, které váš nový venkovní obývací pokoj, jídelnu, odpočívárna či hernu odizolují od zvědavých pohledů cizích lidí.

Umělý ratan

Nejnovějším trendem v oblasti zahradního nábytku jsou kousky z umělého ratanu s pohodlným čalouněním s vnější úpravou, konferenčním stolkem i lehátky. Umělý ratanový nábytek vyniká svou odolností proti UV záření a špatnému počasí. Zahradní sestavy z umělého ratanu jsou téměř bezúdržbové a velmi lehké, pevné, stálobarevné a vynikají dlouhou životností. Jsou vyrobeny z hliníkové konstrukce, která je opředena umělým ratanem. Nezbytným doplňkem jsou podušky s vnější úpravou, které barevně ladí s designem nábytku. Čalouněné části - sedáky a opěradla - je nezbytné před sezónou naimpregnovat k tomu určenými přípravky. Je vyzkoušeno, že opravdu odpuzují vodu a prodlužují vnějšímu textilu barvu i životnost.  

Luxusní ratanové sestavy

Top tipem pro nadcházející léto jsou vnější modulové zahradní sedací sestavy z umělého ratanu v luxusním provedení. Mnohé modelové řady jsou vybaveny sérií opěrných polštářů s unikátním řešením opěrek s možností nastavení sklonu. Nejen sedací sestavy, ale i zahradní lehátka oceníte na zahradě, či terase nebo u bazénu, kde budou ozdobou každé párty. Stále oblíbený je i nábytek z přírodního ratanu, ten ale více užijete v zimních zahradách, kde je celoročně chráněn před vlivy počasí.

Kovový nábytek je stále módní

"Trendy" pro nadcházející sezónu zůstává i nábytek kovový. Je vyroben z odlehčených materiálů, a proto je snadno skladovatelný. Kovové výrobky jsou díky povrchové úpravě velmi odolné, nevyžadují větší údržbu, ale sem tam je zapotřebí je otřít vlhkým hadrem.

Tropická a tuzemská dřeva

Dřevěný nábytek je vhodný na zahrady klasického designu a tam, kde se konzervativní majitel raději nepouští do žádné větší proměny. Výrobky z tropických dřev všech barev a kvalit zpravidla vyžadují snadnou údržbu v podobě nátěru konzervačním olejem. Sortiment dřevěného zahradního nábytku doplňují i ​​kolekce z tuzemských dřev, které se dodávají bez povrchové úpravy. To proto, abyste si mohli nábytek natřít barvou, která vám bude vyhovovat.

Elegantní kolekce z plastu

Když se řekne plastový nábytek, není třeba si hned přestavovat jen jeho nejvýznamnější zástupkyni - bílou plastovou židli, která se rozšířila po celém světě a stala se ikonou zahradního nábytku. Dnes jsou k dispozici velmi elegantní kolekce z plastu, který evokuje přírodní materiály.

Praktické obaly na zahradní nábytek

Kovový a dřevěný nábytek, pokud není součástí zastřešeného venkovního prostoru, je třeba na zimu uklidit a při nákupu byste si měli pořídit rovnou i ochranný obal.

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Jak si udělat příjemné posezení na zahrádce?

Zahrady a terasy se během sezóny stávají druhým obytným prostorem a jejich neodmyslitelnou součástí, kromě okrasné...
více…

Houpací sítě a křesla

Začalo to všechno kdysi na houpacích kohoutech, potom jsme si jako malí užívali houpaček všeho druhu - a dále byl s...
více…

Houpací síť

Odpočívání v houpací síti vzbuzuje v člověku přímo prázdninové pocity. Hned si představí obrázek tropické...
více…

Botník zajistí uspořádání bot a pořádek na vaší chodbě

Také se vám na chodbě hromadí boty a vy už se na to nemůžete dívat? Řešení je ale více než jednoduché. Botník do...
více…

Užitečné tipy na dětský nábytek

Čekáte nový přírůstek do rodiny a chystáte se doplnit vaši domácí výbavu o pár dalších věcí, které bude...
více…

Bazény pro osvěžení v parných dnech i pro vodní radovánky

Hitem v posledních letech jsou bazény na zahradách. V letním období ocení bazén nejeden majitel domu a zahrady....
více…

Na plynovém grilu připravíte famózní pokrmy!

Grilování patří k hezkému letnímu počasí stejně jako koupání v bazénech a v přírodních koupalištích....
více…

Grilovací sezóna je tu – vyměňte starý zahradní gril za nový!

O Češích je známo, že jsou to milovníci grilování. Také rádi posedíte s rodinou nebo přáteli na zahradě a...
více…

Venkovní krb - zakládání, komín a bezpečnost

Postaven v závětří, tak trochu stranou od sousedových oken či fasády, si potichoučku bafá svou dýmku míru na znak...
více…

Poslední práce na zahradě se nevyplatí zanedbat

Zatím ve dne nemrzne a nesněží, proto máte ještě dostatek času, udělat něco pro svou zahrádku. Protože co dnes...
více…