Zahradní nábytek z umělého ratanu skvěle vypadá a snadno se udržuje

Zahradní nábytek, to již dávno nejsou pouze rozkládací křesílka a plastové stolečky. Hitem letošního roku se stal umělý ratan. A to nejen pro svůj zajímavý vzhled, ale i pro snadnou údržbu a pohodlné používání.

umělý ratan, zahradní nábytek, kovový nábytek, dřevěný venkovní nábytek, zahrada, venkovní posezení

Jídelní a relaxační zahradní nábytek

Zahradní nábytek podle způsobu využití dělíme na jídelní a relaxační. Můžete vsadit na léty prověřenou, novými akcenty obměněnou klasiku nebo si pořídit rovnocenný vnější obývací pokoj s pohodlnou sedačkou, křesly i stolkem. Pokud preferujete společné stolování pod širým nebem, můžete volit mezi sestavami zahradních stolů a zahradních židlí. Liší se nejen materiálem, ale i počtem hostů, kteří se sejdou ke stolu.

Nejen židle a stoly

Pro zahradní nábytek obecně platí, že jednotlivé kolekce obsahují nejen stůl, židle nebo křesla. Jednotlivé řady doplňují i ​​zahradní lavice, taburety a například výrobky šité přesně na míru dětem. Zpravidla lze dokoupit i zahradní houpačku a lehátka. V pestré škále se vyrábějí i zástěny, stínící sítě, či rohože, které váš nový venkovní obývací pokoj, jídelnu, odpočívárna či hernu odizolují od zvědavých pohledů cizích lidí.

Umělý ratan

Nejnovějším trendem v oblasti zahradního nábytku jsou kousky z umělého ratanu s pohodlným čalouněním s vnější úpravou, konferenčním stolkem i lehátky. Umělý ratanový nábytek vyniká svou odolností proti UV záření a špatnému počasí. Zahradní sestavy z umělého ratanu jsou téměř bezúdržbové a velmi lehké, pevné, stálobarevné a vynikají dlouhou životností. Jsou vyrobeny z hliníkové konstrukce, která je opředena umělým ratanem. Nezbytným doplňkem jsou podušky s vnější úpravou, které barevně ladí s designem nábytku. Čalouněné části - sedáky a opěradla - je nezbytné před sezónou naimpregnovat k tomu určenými přípravky. Je vyzkoušeno, že opravdu odpuzují vodu a prodlužují vnějšímu textilu barvu i životnost.  

Luxusní ratanové sestavy

Top tipem pro nadcházející léto jsou vnější modulové zahradní sedací sestavy z umělého ratanu v luxusním provedení. Mnohé modelové řady jsou vybaveny sérií opěrných polštářů s unikátním řešením opěrek s možností nastavení sklonu. Nejen sedací sestavy, ale i zahradní lehátka oceníte na zahradě, či terase nebo u bazénu, kde budou ozdobou každé párty. Stále oblíbený je i nábytek z přírodního ratanu, ten ale více užijete v zimních zahradách, kde je celoročně chráněn před vlivy počasí.

Kovový nábytek je stále módní

"Trendy" pro nadcházející sezónu zůstává i nábytek kovový. Je vyroben z odlehčených materiálů, a proto je snadno skladovatelný. Kovové výrobky jsou díky povrchové úpravě velmi odolné, nevyžadují větší údržbu, ale sem tam je zapotřebí je otřít vlhkým hadrem.

Tropická a tuzemská dřeva

Dřevěný nábytek je vhodný na zahrady klasického designu a tam, kde se konzervativní majitel raději nepouští do žádné větší proměny. Výrobky z tropických dřev všech barev a kvalit zpravidla vyžadují snadnou údržbu v podobě nátěru konzervačním olejem. Sortiment dřevěného zahradního nábytku doplňují i ​​kolekce z tuzemských dřev, které se dodávají bez povrchové úpravy. To proto, abyste si mohli nábytek natřít barvou, která vám bude vyhovovat.

Elegantní kolekce z plastu

Když se řekne plastový nábytek, není třeba si hned přestavovat jen jeho nejvýznamnější zástupkyni - bílou plastovou židli, která se rozšířila po celém světě a stala se ikonou zahradního nábytku. Dnes jsou k dispozici velmi elegantní kolekce z plastu, který evokuje přírodní materiály.

Praktické obaly na zahradní nábytek

Kovový a dřevěný nábytek, pokud není součástí zastřešeného venkovního prostoru, je třeba na zimu uklidit a při nákupu byste si měli pořídit rovnou i ochranný obal.

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Jak si udělat příjemné posezení na zahrádce?

Zahrady a terasy se během sezóny stávají druhým obytným prostorem a jejich neodmyslitelnou součástí, kromě okrasné...
více…

Houpací sítě a křesla

Začalo to všechno kdysi na houpacích kohoutech, potom jsme si jako malí užívali houpaček všeho druhu - a dále byl s...
více…

Houpací síť

Odpočívání v houpací síti vzbuzuje v člověku přímo prázdninové pocity. Hned si představí obrázek tropické...
více…

Venkovní krb - zakládání, komín a bezpečnost

Postaven v závětří, tak trochu stranou od sousedových oken či fasády, si potichoučku bafá svou dýmku míru na znak...
více…

Poslední práce na zahradě se nevyplatí zanedbat

Zatím ve dne nemrzne a nesněží, proto máte ještě dostatek času, udělat něco pro svou zahrádku. Protože co dnes...
více…

Snídaňový pult - ideální řešení nejen do malé kuchyně

Ne do všech kuchyní se pohodlně vejde jídelní stůl. Ale jak potom vyřešit to, že nechcete každé menší jídlo nosit...
více…

Bobkový list - úžasná bylinka do interiéru, balkónu i zahrady

Čerstvé nebo doma usušené bylinky, to je něco jiného, než když otevřete sáček z obchodu. A navíc, koření je...
více…

Plasty modernizují a zútulňují naše domovy

Plasty je zavalená celá naše planeta, a tak stále více toužíme po přírodních materiálech. Ale plasty bychom také...
více…

Bezúdržbová zahrada? Nesmysl, který správný zahradník nemůže ani vyslovit!

Mít krásnou zahradu, to je poněkud relativní pojem. Každý z nás má na krásu jiný pohled. A ten, kdo to chce dopilovat...
více…

Chyby, které škodí našemu trávníku

Tráva roste všude tam, kde ji nechceme nebo také naopak. Tam, kde ji chceme, se jí nedaří. Důvodů může být hned...
více…