Bydlení a investice, které ovlivní pozdější náklady

Postavit si vlastní dům od základů je opravdu velmi náročné. Bez pomoci odborníků to snad ani není možné!  Za odbornou pomoc a rady si budete muset připlatit, ale vyhnete se tím zbytečným problémům. Cenovou nabídku si nechte vypracovat u několika firem, které vám doporučí vaši známí. Dobře si ale podívejte, co všechno je v dané ceně zahrnuto, a zač si budete muset extra připlatit. Samotná kalkulace materiálů je také velmi důležitá, protože zahrnuje nejen přesné ceny, ale také materiály, které budou při výstavbě použity.

bydlení, investice, střecha, plastová okna, nábytek

A co vaše střecha?

V první řadě musí chránit interiér domu před vnějšími vlivy, což zaručí jen správná konstrukce, vhodně zvolené dřevo na krov , špičkové střešní materiály a v neposlední řadě správné složení střešního pláště. Vybrat si můžete střechu plochou se sklonem do 10 °, šikmou se sklonem do 45 ° nebo strmou střechu se sklonem větším než 45 °. Šikmé střechy lépe odolávají nepříznivému počasí, protože dešťová voda z nich může rychle a snadno odtékat. Životnost krytiny je podstatně vyšší než u plochých střech. Tento druh střech je vhodný na více patrové domy. Ploché střechy se oblibě těšily zejména v 90.letech minulého století. Dnes musí jejich majitelé dávat nemalé peníze do oprav, protože na střechách se nachází minimální množství spádových ploch a použité materiály špatně těsní, a v důsledku toho dochází k prosakování vody do obytných místností. Je proto nezbytné střechy obnovit pomocí povlakovací krytiny která odolává kyselinám. Pro povlakování se používají asfaltové pásy a fóliové krytiny. Dnes jsou však používané technologie na mnohem vyšší úrovni a ploché střechy se opět stávají atraktivními a těší se stále větší oblibě.

Výběr oken

Do vašeho domu byste si měli vybrat vhodná okna. Vybrat si můžete plastová okna, dřevěná ona nebo okna s hliníkovým rámem. Dřevěná eurookna patří po staletí mezi nejpoužívanější, je třeba jim však věnovat dostatečnou péči v podobě nátěrů. Výhodou plastových oken je jejich minimální údržba nakolik nevyžadují povrchové úpravy. Hliníková okna vzhledem k nejvyšší cenovou úroveň jsou určeny pro náročnější klientelu. Barvu oken slaďte s barvou fasády domu s přihlédnutím i na barvu střešní krytiny. Jen kvalitní okna zajistí dobrou ochranu před chladem a hlukem.

Správný výběr nábytku

Při zařizování pokojů se také můžete poradit s odborníkem. Rady bytového designéra také nejsou zdarma, ale odborná rada je vždy důležitá. Přesně nakombinovat materiály a barvy není jednoduché. Nábytek , který si do svého domu koupíte by měl být nejen moderní, ale hlavně kvalitní, praktický a měl by být nadčasový. Jednotlivé druhy nábytku by měly být vybírány s ohledem na to, pro koho bude dána místnost určená. Trendem je používání minimálního množství nábytku, důraz se klade zejména na doplňky. Obývací pokoje se dnes stále častěji propojují s kuchyní a jídelnou, proto by měly jednotlivé místnosti na sebe navazovat i použitými materiály a barevně do sebe zapadat. Otevřený prostor opticky zvětšuje jednotlivé místnosti. Nemusíte mít obavy ze šíření pachů z kuchyně, protože kvalitní digestoř včas zachytí každý výpar který vznikne při vaření jídla. Do dětského pokoje byste měli vybírat nábytek v pastelových barvách, s jemnými hranami. Palandu ocení každé dítě. Nejenže zabere méně místa než dvě klasické postele, ale děti si ji rychle zamilují, zejména bude-li její součástí skluzavka. Na odkládání vašeho oblečení už nebudete potřebovat množství skříní, protože na oblečení je určen šatník, který je plný poliček, skříněk a odkládacím prostor a je prakticky uspořádán.

Jak v domácnosti ušetřit?

Šetřit se dá opravdu všude! Koupí kvalitního kotle si zajistíte nejen příjemné teplo, ale budete mít i dostatek teplé vody v každé chvíli. Ve vaší domácnosti by neměl chybět ani krb, který dokáže vyhřát všechny místnosti domu. Dešťovou vodu můžete zachytávat do nádrží na vodu a využívat ji na zalévání. Ve vaší domácnosti by neměly chybět ani kvalitní svítidla a LED žárovky, které vám zajistí nižší spotřebu elektrické energie než běžné žárovky. LED technologie si našla uplatnění v mnoha oblastech, zejména díky tomu, že více než 90% elektrické energie mění na světelnou a spotřeba energie je až o 10krát nižší.

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Vybíráme zdroj tepla

Nabídka zdrojů tepla je velmi rozmanitá. Vhodný zdroj tepla je třeba navrhnout podle tepelného výkonu a účelu,...
více…

Výhled z podkroví - vikýř

Ať si říká kdo chce, co chce o (ne)výhodách a porovnáních konstrukčních tvarů, stavebních materiálů, postupů...
více…

Výměníky tepla - deskové a spirálové

Výměníky tepla jsou zařízení, která zprostředkují výměnu tepla mezi teplonosnými médii (plyn, kapalina). Dělí se...
více…

Dávkovač vůní P+L Systems Micro LCD

Dávkovač vůně může mít nápadný designový tvar, ale také jeho působení v některých interiérech vyžaduje...
více…

Dávkovač vůně P+L Systems ZA102 LCD

Programovatelné dávkovače vůni osvěží vzduch a zároveň pohltí nežádoucí pachy, a to vše dle našeho zadání....
více…

Botník zajistí uspořádání bot a pořádek na vaší chodbě

Také se vám na chodbě hromadí boty a vy už se na to nemůžete dívat? Řešení je ale více než jednoduché. Botník do...
více…

Deset parametrů, které by měla splňovat kvalitní okna

Pokud chceme mít kvalitní okna, nestačí jen zvolit materiál, tvar a barvu. Pečlivě musíme vybírat nejen firmu, u...
více…

Topení ekonomicky a s optimální tepelnou pohodou

Mírná zima přeje optimismu. Ale je dost možné, že vám přesto bude běhat mráz po zádech - a to při pohledu na...
více…

Nejlepší laminátové podlahy najdete v novém podlahovém centru v Praze

Stojíte před zdánlivě neřešitelným úkolem v podobě výběru nové laminátové podlahy? Pak je tu ideální řešení....
více…

Kachlová kamna, sporáky a pece

Původní kachlová kamna, na jaké byly v minulosti zvyklí naši předkové, se v současnosti doplňují o další typy. Už...
více…