Lednice, o které se našim rodičům ani nesnilo

Kdy jste naposledy kupovali novou ledničku? Pokud ji už mát 10 až 15 let, je vhodná akorát tak do zaslouženého důchodu. Nejenže škodí životnímu prostředí, ale z vaší peněženky odebírá i nemalé peníze v podobě energií a častých oprav. Dnešní nabídka kvalitních ledniček za rozumnou cenu je velmi bohatá, stačí si jen vybrat. 

lednice

Chladničky, které jsou pomocníkem 

U starých lednic měla rodina více problémů a starostí než užitku. Chladničky se musely často odmrazovat, ale i opravovat, pro různé bakterie byly zase vhodným útočištěm, nemluvě už o škodlivém freonu. Moderní chladničky jsou o něčem zcela jiném, člověku šetří čas i peníze. 

Samozřejmostí jsou chladničky, které mají velmi nízkou spotřebu energie, mají dostatek místa na chlazení běžných potravin a jejich stěny jsou pokryty ionty stříbra, které brání bakteriím, aby se šířily. 

Těm co si dělají velké nákupy do zásoby, jsou určeny velkokapacitní chladničky s možností uskladnění v různých skladovacích zónách s rozdílnými nároky na vlhkost a teplotu. Čili každou zónu v chladničce nastavíte na nějaký teplotní režim. Nemusíte si tak vůbec rozmrazovat zmrazené potraviny, protože si je můžete přesouvat nebo přepínat z režimu jemného mrazení do režimu pohotovostního chlazení. 

Ani odmrazování chladničky už hospodyňky nezažijí. Chladničky jsou dost inteligentní na to, aby vás od odmrazování zcela osvobodily. Vše totiž kontrolují senzory, které zajistí, aby se námraza vůbec netvořila. 

 

Chladnička - skvělý doplněk kuchyně 

Kromě již zmíněných výborných vlastností moderních chladniček, je tu od designérů i další bonus. Chladnička nemusí být jen bílá, ale v různých barvách. Bude tak skvělým doplňkem kuchyňské linky či propojené kuchyně s obývákem. Můžete mít ledničku jako vestavěnou nerezovou skříň nebo v zářivé barvě či s různými vzory pro potěšení oka. 

Moderní chladnička se však s majiteli dokáže i "bavit". Stačí, když si pořídíte takovou, která má i dotykový displej. Upozorňovat vás tak bude například na příliš dlouho otevřené dveře, když se zvyšuje v chladničce teplota nebo i na to, že pivo, či limonáda jsou správně vychlazené. Přes ledničku si dokonce můžete pustit i rádio, nebo i různé rady a tipy od výrobce pro vaši ledničku. Sci-fi? Ne - lednička se stává skvělým pomocníkem. 

 

Máme to ještě v chladničce? 

Najít něco ve staré málo osvětlené chladničce bylo někdy až "nadlidský" výkon. Tomu je však již také konec. Moderní chladničky jsou osvětleny po celé výšce a odkládací plochy jsou z průhledného skla. Pokud přesto nevidíte, co hledáte, klidně si můžete zásuvky povytáhnout ven. Přehled tak ve své ledničce budete mít téměř dokonalý. 

Lednice už proto nejsou spotřebičem, který vám žere mnoho energie a vaše nervy. Právě naopak, moderní chladničky se stávají skvělým pomocníkem každé kuchyně. Stačí jen vyzkoušet. 

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Jak vybrat chladničku?

Chladnička je obvykle prvním spotřebičem, který si do domácnosti pořídíte. Jedná se o poměrně vysokou...
více…

Jak si vybrat správnou autochladničku?

Předtím, než se rozhodnete porozhlédnout se po nějaké autochladničce, je dobré ujasnit si, jak ji plánujete...
více…

Sušičky AEG předčí své konkurenty

Sušičky se stále častěji objevují v našich domácnostech. Dokážou během pár desítek minut vysušit vyprané...
více…

Ovoce a zelenina nemusí vadnou a plesnivět, když je budete správně skladovat

Nákupy zeleniny a ovoce občas přeženeme, dostaneme od známých část jejich úrody nebo si sami natrháme na vlastní...
více…

Od ručního strojku ke kuchyňskému robotu

Dříve než se přišlo na myšlenku pohánět kuchyňské strojky elektromotorem, v domácnostech se používaly strojky s...
více…

Výběr chladničky - retro, ale i dámy s revoluční technologií

Co bylo první? Vejce nebo kuře? Chladničce je to jedno. Zchladí, na co přijde. Je to "coolerka" a ani neobtěžuje s...
více…

Domácí spotřebiče pro velkou rodinu

Ve vícečlenné domácnosti, kde se vaří, pere, nakupuje, určitě využijete domácí spotřebiče XXL. Na trhu je jich...
více…