Barvy patří do našeho domova - vyženou z něj nudu

Vneste svěžest do vašeho bytu. Ptáte se jak? Dejte svému bytu barvy! Barvy léčí, uklidňují, navozují pocit bezpečí a navíc, jsou vždy originální. Pokud sousedé mají rádi modrou, stejně jako vy, určitě ta modrá v jejich bytě bude vypadat úplně jinak, než v tom vašem. Vůbec se nemusíte bát, že vaše byty či domy budou stejné. Klidně popusťte uzdu své fantazii, vezměte do ruky štětec, váleček nebo hadřík a z výsledku budete mile překvapeni. Nebo si kupte barvy v květináči. Barevné květiny dokáží s bytem doslova zázraky!

barvy, byt, dům, bydlení, květiny, stěny, malba, malování, světlo, lampa, podlaha

1. Květiny oživí bílé stěny

Obarví vůní i květy. Dokonce vdechnou život i tomu nejpochmurnějšímu prostoru. Když se rozhodnete vnést do svého vyběleného příbytku trochu oživujících barev, vyberte si ty celoročně kvetoucí. Tak po barvami hýřícím létě nepřijde fádní bílá zima. Namyšlené bílé stěny jsou jednoznačně pro africké fialky. Pokud byste chtěli něco extra, k dispozici jsou létající orchideje.

2. Barevná světla

Skloubit bílý minimalismus s barevnou atmosférou není jednoduché, ale ani nemožné. Do popředí se hlásí světla. Pokud vás nebaví měnit ručně strohé žárovky, abyste vyhověli svým barevným choutkám, pořiďte si náladové svítidlo a máte o barevné odstíny postaráno. Tip: Levnější variantou je výroba vlastních stínítek. S lampami dokáží dělat kouzla. Můžete mít hned několik motivů a měnit je, kdy se vám zlíbí.

3. Barevný nábytek

Barevný koktejl designového nábytku není levná záležitost. Abyste se doma cítili opravdu dobře, je důležité, aby byl byt v souladu s vaší ekofilozofí. Šetřit několik let na designový barevný nábytek nemá smysl. Zkuste si ho raději vyrobit sami. Sehnat dřevo není problém. Postavte si z něho nábytek podle vlastních představ a použijte barvy na dřevo - a ze snu je skutečnost. Pokud je vám líto starého nábytku, který se nešťastně přihlíží vašim představám o designu, dejte mu druhou šanci a barevně ho vyšperkujte. Do hry se v posledních letech dostává barevně nepravidelná patina.

Patinování

Na patinování budete potřebovat brusný papír, barvu na dřevo (bílou) a tónovací barvy. Nábytek zbavte olupující se barvy nebo laku pomocí brusného papíru, případně si práci usnadněte elektrickou bruskou. Takto připravený povrch natřete bílou barvou. Když zaschne, naneste suchým (nejlépe starým) štětcem tónovací barvy. Když začne barva schnout, vlhkým hadrem ji otírejte tak, jako byste ji chtěli vtisknout do spár. Utírat je ji třeba vždy v jednom směru, podle struktury dřeva. Tip pro odvážné: Pokud je váš nábytek tak starý, že mu chybí některé komponenty - například komodě zásuvky - nezoufejte. Inspirujte se barevnými plastovými přepravkami z trhu s ovocem a zeleninou a zakomponujte je do komody namísto zásuvek. Přepravky se dostanou v různých velikostech a barvách. Originální dotvoření komody se potěší nejen kůlnička, ale u těch odvážnějších i obývací pokoj.

4. Bezbarvě barevné

I černá dokáže zahřát! Jak? Nepotřebujete výrazné barvy, abyste zahřáli a zútulnili prostor. Stačí, když na bílou zeď namalujete veselé vzory - ty už se o zábavu postarají.

5. Barevný detail pro zábavný prostor

Doplňky mají magickou sílu. Svou malou velikostí dokážou rozzářit i na jejich poměry veliký prostor. A mají ještě jednu velkou výhodu - jsou finančně nenáročné a dají se často obměňovat.

6. Barevné vzpomínky

Fotografie mají magickou sílu. Využijte barevné rámečky nebo si fotografie jednoduše nalepte na bílou zeď. Třeba lepicími páskami. Designové lepící pásky jsou vyrobeny z rýžového papíru a mají několik sympatických vlastností - mohou se libovolně lepit a znovu odlepovat, snadno se protrhnou v ruce, dá se na ně psát a jsou průhledné, takže je můžete přelepovat křížem krážem přes sebe nebo na různé předměty. Inspirací, jak s nimi naložit, je nespočet. Stačí se jen rozhodnout.

7. Občas na to stačí děti

Bez debaty: i kdyby děti neměly u sebe své hračky a stěny nebyly pokreslené jejich malířskými prvopočátky, i tak by bezbarvý interiér působil barevně. Klidně natáhněte v bytě provázek, na který budete věšet a pomocí barevných kolíčků přichytávat dílka vašich malých malířů. Potěší to nejen děti, ale oslavovat bude i samotný interiér.

8. Vyhnat nudu samolepkami

Stěně neublíží a technickou zdatnost nevyžadují. Pokud patříte k těm, kterým se nelíbí sériová výroba, nakreslete si svůj originál doma. Z vaší kresby se díky reprografickým studiím může stát obří samolepka nebo si ji můžete nechat vyřezat z plexiskla, plastu či kůže. Specializované firmy zajistí dokonce i gravírování a rytí, díky kterým vaše dílo získá povrchovou strukturu.

9. Když se technika vybarví

Barevné buzení, barevné šlehání, barevná vůně kávy. Barevná technika vystoupí v bílém interiéru na post designového krále.

10. Od podlahy do celého prostoru

Když se zbarví podlaha. I když se stěny bělají, vaše podlaha rozzáří svou barvou celý prostor. Tip: Pokud ne zdola, zkuste shora. Světelné stropy působí, jakoby slunce procházelo přes zasklený strop. Nemusí být bílé, ale díky RGB LED zdrojům vyráběných ve třech základních barvách - červená, modrá a zelená - můžete vytvořit libovolnou barvu světla a obarvíte tak celý prostor, aniž stěny byly namalované.

 

comments powered by Disqus


Podobné články


KC Professional – elektronický dávkovač desinfekčního přípravku na ruce, nerezový

Designový dávkovač dezinfekčního přípravku na ruce, to není jen účinná prevence infekčních chorob, ale také...
více…

Rostoucí ceny nemovitostí vytlačují mladé rodiny do menších bytů a z velkých měst

K dlouhodobě rostoucím cenám nemovitostí se v posledních měsících přidaly další faktory, které se již významně...
více…

Efficace Mobili – politura na nábytek, 0,75 l

Dřevěný nábytek bez lesku a s vrstvou prachu, to vůbec není hezká vizitka. Přitom není nic lehčího, než občas...
více…

Argonit Gel Clorattivo – sanitizační a chlorový odstraňovací prostředek, 5 KG

Čistící prostředky s obsahem chlóru jsou velmi účinné, přesto často brané jako poslední možnost dokonalého...
více…

Argonit Gel Clorattivo – sanitizační a chlorový odstraňovací prostředek, 1 L

Produkty s obsahem chlóru jsou velmi účinné, přesto často brané jako poslední možnost dokonalého vyčištění. K...
více…

Argonit AS21 – čistič tvrdých povrchů, 1l

Žijeme v době, kdy již dezinfekce povrchů není nutností jen v nemocničních zařízeních. Pomalu se stává denní...
více…

Argonit Alcool 70 – Hydroalkoholický detergent, 70 % alkoholu,750 ml

Dezinfekční a zároveň čistící prostředky na bázi vysoké koncentrace alkoholu jsou pro své úžasné vlastnosti velmi...
více…

Uni5 Agrumato C – koncentrovaný čistič podlah 1l

Čističe podlah se řadí velmi oblíbené a vysoce účinné produkty úklidové chemie. Protože čistá podlaha, to je...
více…

Argonit AF/2 – čistící prostředek a sanitizér pro gastro zařízení 750 ml

Dezinfekce je u práce s potravinami stejně důležitá jako neustálé udržování pracovních a skladovacích ploch v...
více…

Ušetřete na výdajích za domácnost a pořiďte si koberec

Nedávné události, které vedly ke zdražování cen energií, asi zaznamenal každý z nás. Dostáváme se tedy k otázce:...
více…