Kamenný obklad zaujme svým vzhledem i vlastnostmi

Hledáte kvalitní obkladový materiál, který vás nadchne svým vzhledem a současně vynikne i vlastnostmi a dlouhou životností? Pak se zaměřte na kamenné obklady, které jsou určené i pro ty nejnáročnější z vás. Díky svým vlastnostem a modernímu designu jsou již řadu let jasnou volbou mnoha bytových designérů a architektů. Obklad z přírodního kamene neomrzí a odolá těm nejnáročnějším přírodním vlivům. Seznamte se s hlavními přednostmi kamenných obkladů.

Kamenný obklad zaujme svým vzhledem i vlastnostmi

Kamenný obklad se hodí do vnitřních i vnějších prostorů

Zájem o využití přírodních stavebních materiálů neustává. Důkazem toho jsou právě kamenné obklady, se kterými se stále častěji setkáte ve vnitřních i venkovních prostorách různých staveb. Zdobí fasády rodinných domů, interiéry luxusních koupelen, obložení krbových kamen, své pevné místo mají i v hotelech, barech a jiných komerčních prostorách.

Dobře se doplňují se dřevem a dalšími přírodními materiály, stejně tak vyniknou i v kombinaci s kovem, sklem či betonem. Nezáleží na tom, stavíte-li koncepci svého domu na rustikálním stylu, nebo naopak na minimalistickém moderním přístupu. Přirozená struktura kamene zaujme v každém prostoru. Nabídka kamenných obkladů je přitom obrovská, a tak si vyberete z různých druhů kamene (mramoru, břidlice, travertinu a dalších) i tvarů a reliéfů.

Kámen – král mezi obkladovými materiály

Kamenný obklad se právem řadí mezi nejkvalitnější a nejluxusnější obkladové materiály vůbec. Vyrábí se z vysoce odolného přírodního kamene, který má dlouhou životnost, je příjemný na dotek, snadno se udržuje a zachová si poutavý vzhled po dlouhá léta. Kamenné obklady jsou vyráběné v provedení se spárou i bez ní a jsou k dispozici i v různých velikostech. Přední výrobce kamenných obkladů Stonegallery.cz pak nabízí řadu formátovaných obkladů, jejichž montáž je snadná a rychlá.

Formátovaný kamenný obklad je totiž sestaven z různých typů a tvarů kamene, které jsou k sobě pevně přilepeny a dohromady tvoří jeden kus obkladu. Nejčastěji se setkáte s formátovanými kamennými obklady se zámkem ve tvaru písmene Z, u kterých se při čelním pohledu opticky ztrácí spára. Obklad tak působí přirozeně a kompaktně.

Hlavní přednosti kamenných obkladů

Proč investovat do kvalitních kamenných obkladů a upřednostnit je nad jinými často cenově dostupnějšími typy? Obklady z přírodního kamene zaujmou zejména svými vlastnostmi:

  • Vydrží desítky let – přírodní kámen je tvrdý a pevný. Nepodléhá degradaci a neztrácí své vlastnosti. Proto vám dobře poslouží po desítky let.

  • Odolávají přírodním vlivům – kamenné obklady odolávají větru, dešti, mrazu i žáru. Proto jsou ideální volbou pro obkládání fasád, ale třeba i koupelen, krbů či kamen.

  • Hodí se do každého prostoru – díky svému univerzálními vzhledu vyniknou v moderních i rustikálních stavbách, a to ve vnitřním i venkovním prostředí.

  • Snadno se udržují – obklady z přírodního kamene nevyžadují zvláštní péči, snadno je omyjete proudem vody či speciálními čisticími prostředky na kámen.

  • Vypadají luxusně – přírodní kámen vypadá přirozeně a zaujme i v luxusních a reprezentativních prostorách.

  • Zlepšují izolaci stěn – kamenný obklad zabraňuje pronikání vlhkosti do zdiva, navíc zlepšuje jeho tepelněizolační vlastnosti.

Obklady z umělého kamene – cenově dostupnější alternativa

Pokud se vám libí přirozená struktura kamene, avšak hledáte levnější alternativu ke kamenným obkladům, sáhněte po obkladech z umělého kamene. Na trhu narazíte na betonové a sádrové obklady, které díky moderním technologickým postupům věrně imitují vzhled kamene a na první pohled jsou od něj k nerozeznání. Betonové obklady jsou vhodné i do exteriérů. Ty sádrové však špatně snáší vyšší vlhkost a výkyvy tepla, proto se nehodí do venkovních prostorů ani pro obkládání koupelen a kuchyňských linek.

Kamenné obklady jsou jasnou volbou pro všechny, kteří chtějí mít ten nejkvalitnější obkladový materiál a nespokojí se s kompromisy. I přes vyšší pořizovací náklady se investice do kamenného obkladu vyplatí. Vydrží vám desítky let, během kterých skvěle poslouží bez jakýchkoliv dalších výdajů na opravy či údržbu.

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Jaké nářadí na obklady a dlažby?

Nářadí dělá mistra. Pokud jste se rozhodli pro svépomocné pokládání dlažby nebo obkladu, podívejte se, jestli jste...
více…

Jak na dlážděné plochy?

Zpevněné plochy jsou nejpůsobivějšími stavebními prvky zahrady. Pokud je vydláždíme zajímavým vzorem nebo...
více…

Jak vybrat materiál na cesty a zpevněná odpočívadla?

Výběr vnější dlažby vyžaduje trpělivou rozvahu. Záleží jen na Vás, jaký materiál zvolíte do míst, kde budete...
více…

Jaké obkladačky do koupelny?

Jak postupovat při kladení obkladů a dlažeb v interiéru? Jaké materiály použít, aby obkladačky nebo dlaždice po...
více…

Jak na pokládání dlažby a chodníku v exteriéru?

Dlažba se většinou ukládá na betonovou mazaninu, nikdy však ne na mokrý beton. Podlaha musí vyzrát. Beton by měl...
více…

Jak na mozaiky?

Mozaika je stará ozdobná technika, která v dějinách vstupovala do architektury a výtvarného umění v různých...
více…

Jak postupovat při kladení obkladů a dlažeb v interiéru?

Jak postupovat při kladení obkladů a dlažeb v interiéru? Jaké materiály použít, aby obkládačky nebo dlaždice po...
více…

Jak to vypadá s dlažbou v Evropě?

Rozvoj keramické výroby se v novodobých dějinách soustředil především v oblasti Středomoří, odkud se výroba i...
více…

Jak ochránit obklady a dlažbu před nadměrnou vlhkostí?

Ochránit obklady a dlažby před nepříznivými účinky nadměrné vlhkosti lze v několika jednoduchých krocích....
více…

Jak si vybrat ten správný obklad a dlažbu?

Přinášíme vám několik užitečných informací, které vám pomohou při výběru správného obkladu, nebo dlažby, a s...
více…