Diáře a kalendáře v několika podobách: Mějte svůj čas pod kontrolou

Plánování si vlastního času je velmi důležité. Vždyť člověk každý den potřebuje mít nějaký režim. Spousta z nás situaci řeší ryze intuitivně tak, že si prostě den předem nebo ráno řeknou, co vlastně budou dělat. Není to úplně optimální, protože pak člověk na spousty činností jednoduše zapomene. Je to škoda, protože k dispozici je spousta různých zajímavých diářů. Ty vám v organizaci času dokážou velmi efektivně pomoct. O jaké diáře se jedná? To vám prozradíme v tomto článku.


Zdroj obrázku:Jacob_09 / Shutterstock.com

Denní, týdenní či měsíční diář

Jakousi klasiku představují diáře, které jsou určené na konkrétní časová období. Jakousi tradiční záležitost představují především týdenní diáře, kde si jednoduše zaznamenáváme schůzky a mnohé další záležitosti, jež nás v krátkodobém horizontu čekají. Pro ty, kteří toho mají před den opravdu hodně, jsou určené denní diáře. Bez problémů lze na každou stranu zaznamenat všechny důležité údaje, místa je k tomuto účelu vcelku hodně. Jinak si také lze pořídit kalendář 2020, do něhož se zaznačí postupně všechny akce konané v daném roce. 

Motivační diář vás požene dál

Výbornou volbou je také motivační diář. Právě v něm budete mít ukryta různá hesla, která vás dokážou v jakémkoli snažení se o něco podpořit. I když se vám aktuálně nebude dařit, zjistíte, že stojí za to jít si za danou věcí po hlavě. Součástí motivačních diářů bývají nejrůznější citáty nebo verše. Prostě cokoli, co člověku pomáhá v dosažení stanovených cílů. 

Školní a kapesní varianty diářů

Určitě nelze zapomenout ani na diáře školní, které učí už malé děti pracovat s časem. Jsou uzpůsobeny právě věku dítěte a samotnému použití ve školním prostředí. Pokud byste chtěli mít diář neustále u sebe, pak není od věci zvolit kapesní variantu. Ta je skutečně malinká a vejde se i do kapsy kalhot.

 

comments powered by Disqus