Omalovánky pro dospělé nejsou jen pro zábavu. Mají mnoho zdraví prospěšných důsledků

Omalovánky už dávno nejsou je zábava pro malé děti. V dnešní době se velice rozmohl trend omalovánek pro dospělé. Dokážou toho s naším mozkem a psychikou opravdu hodně. Jaké jsou jejich hlavní výhody? 

omalovánky pro dospělé, zábava, kreslení
Zdroj obrázku: {Africa Studio} / Shutterstock.com

Snižují stres a úzkost

Když se vrhnete na vymalovávání, uvolňujete tak automaticky amygdalu, což je centrum strachu v mozku. Mimoděk se dostáváte do relaxačního stavu, jelikož se soustředíte jen na barvy a jejich kreativní kombinace. Tak alespoň na chvíli zapomenete na všechny starosti, které vám den v práci přinesl – vytáhněte své omalovánky a ponořte se jen do světa barev. 

Je až neuvěřitelné, jak tahle činnost uklidňuje nejenom mozek, ale i celé tělo. Vybarvování je nejenom zábava, ale také relaxační terapie. Tohle soustředění totiž vyžaduje přesnou komunikaci obou mozkových hemisfér, čímž mozek mimoděk trénujete a podporujete jeho kreativní stránku.

Zlepšují spánek

Než nasadíte prášky na spaní, zkuste první omalovánky pro dospělé. Měli byste se totiž zaměřit na to, co děláte před spaním. To hodně ovlivňuje kvalitu vašeho spánku. Zkuste vypnout televizi, mobil si zakažte a raději se vrhněte do světa barev a kreativní fantazie. Tak namotivujete své tělo ke klidnějšímu spánku. Modré světlo totiž snižuje produkci melatoninu.

Nemusíte být ani umělcem, abyste stvořili obraz, který si klidně můžete zarámovat a pověsit na zeď. Stačí pouze trochu kreativního myšlení a vhodně kombinovat barvy. A to přesně tak, jak se vám líbí. Jediné, co potřebujete, jsou dostatečně ostré pastelky mnoha odstínů, jelikož můžete třeba vymalovat obrázek jednou barvou, ale právě jinými odstíny. 

Dejte prostor své fantazii a zarelaxujte si u omalovánek pro dospělé, které přináší úlevu od každodenního stresu a příjemně strávený čas.

 

comments powered by Disqus