Botox: omládnete jako mávnutím kouzelného proutku!

Krásným tělem a zářivou mladou pletí bychom se chtěli pyšnit pokud možno co nejdéle. Bohužel postupem času se z kůže ztrácí elasticita a pleť, neustále vystavena nepříznivým vlivům prostředí, stárne.

         

Naštěstí je náš trh přesycen produkty, které nám vyhladí vrásky, nebo nás zbaví celulitidy nebo se nás o tom snaží výrobci aspoň přesvědčit. Pokud vám tyto produkty nezabírají, existuje možnost navštívit kosmetické centrum, případně plastického chirurga.

 

Vojenský jed

Jedním ze způsobů, jak se můžete úspěšně zbavit vrásek, je nechat si do obličeje vstříknout botulotoxin. Botulin-toxin (Botox) je vlastně nervový jed, nazývaný také klobásový, který je tvořen bakteriemi. Známý je také jako biologická zbraň, jejíž jeden gram stačí na usmrcení milionu lidí. Nyní jste určitě zbledli. Nemusíte se však obávat, v kosmetice se používá v extrémním zředění, takže je prakticky neškodný. V lékařské nebo kosmetické praxi se využívá již více než čtvrtstoletí.

 

Aplikace

Jeho aplikace je sice relativně jednoduchá, avšak vzhledem ke zmíněnému riziku (jde přece o jed) byste měli být při výběru lékaře nebo kosmetičky, velmi opatrní. Je velmi důležité, aby vám tento zákrok dělal profesionál. Injekce s tímto jedem by v rukou amatéra mohla znamenat katastrofu.

Aplikace botulotoxinu je jednoduchá a může se provádět i bez anestézie. Botox se vstřikuje do svalů v krátkých intervalech. To způsobuje určité ochrnutí. Sval se důsledkem toho nemůže stahovat, kůže se nemůže mačkat a vrásky následkem toho mizí. Výsledek je patrný po dvou až sedmi dnech. Po první aplikaci trvá účinek tři měsíce a po ostatních se zvyšuje na půl roku.

 

Na co všechno?

Botulotoxin je určen především pro korekci tzv.. dynamických vrásek v oblasti kořene nosu, čela a kolem očí. Také se může použít pro korekci vrásek kolem úst, na krku a korekci obočí. Tuto proceduru mohou podstoupit osoby starší 18 let. Tento jed mimo jiné pomáhá i dětem po dětské mozkové obrně, kterým se podává, pokud mají křeče v nohách. V lékařství se obecně využívá na pomoc pacientům s neurologickými poruchami. Injekce pomáhají i lidem, které trápí nadměrné pocení. V tomto případě se aplikují do oblasti podpaží.

Jako většina zásahů do organismu, i tento má svá rizika a nevýhody. Mezi nežádoucí účinky patří hlavně bolest hlavy, únava či nevolnost a velmi ojediněle se může vyskytnout i zarudnutí pokožky v postižených místech. Aplikaci nelze opakovat velmi často, protože si tělo na botox může vytvořit protilátky a přestane mít očekávaný účinek. Jedna ampulka botulotoxinu stojí přibližně 10 000 korun. Při jednom zákroku se však celé množství nevyužívá. Cena závisí především na místech aplikace.


Dobře si to rozmyslete!

Předtím, než se rozhodnete podstoupit takové "omlazení", si to dobře promyslete. Pokud nemáte ještě ani 30 let, můžete své pleti dodat mládí pomocí různých krémů a dalších procedur, které jsou podstatně levnější a určitě i méně škodlivější a nebezpečnější. Jejich výsledky sice nejsou až tak výrazné, ale na zakrytí jemných vrásek to stačí.

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Liposukci vládne ultrazvuk!

Snažíte se dlouhodobně zhubnout či jen vytvarovat problémové partie, jakými jsou boky, zadeček, nebo horní část...
více…

Co si představit pod pojmem duševní wellness?

Wellness začal být populární v 20. a 21. století a jeho popularita stále stoupá. Znamená pro člověka rozhodně...
více…

Jak pečovat o své ruce?

Lidé mají tendenci starat se spíše o svou tvář, krk, ženy o dekolt. Ruce a zbytek těla už nejsou tak moc na...
více…

Návod na "nahé" líčení - video

Pokud i vy jste ráno vděčná, že jste stihla nanést na unavené oči alespoň řasenku, jistě oceníte nahé...
více…

Vše o celulitidě?

Celulitida postihuje 85% žen a projevuje se v oblasti stehen a hýždí, ale i na břiše, v pase a na zadní straně...
více…

Jak vybrat plavky a nakonec nelitovat?

Problém jak vybrat plavky nemusí být nijak složitý. Chce to ale znát pár zásad. Právě pohodlné plavky, které...
více…

Jak se postarat o vrásky a stárnout neviditelně?

Na první vrásky stačí krémy s vitamíny. Zralejší pleť potřebuje drahé kovy, kaviár a diamantový...
více…

Tipy - oblečení, které zeštíhlí Vaši postavu!

I když se většině mužů líbí oblé ženské tvary, nám ženám naše obliny přidávají vrásky na čele. Téměř...
více…

Náušnice, náš každodenní doplněk

Náušnice nosí ženy již celá tisíciletí. Pokud jste ještě dosud nepodlehly jejich kouzlu, nastal ten správný...
více…

Jak používat make-up?

Make-up je věrným pomocníkem ženy už po staletí. Kdysi to byly různé barevné hlíny smíchané s vodou, nebo se...
více…