Styl > Vlasy >

Jak patřičně pečovat o žehlené vlasy?

Žehlení, tak jako fénování, barvení či trvalá, znamená pro vlasy obrovskou zátěž. I když se vám zdá, že jsou vaše vlasy stále stejně zdravé, po čase se následky žehlení dostaví. Třeba se k nim chovat ohleduplně a kromě kvalitní žehličky třeba používat i různé přípravky určené právě pro tento druh úpravy. Pokud nemusíte, vlasy si nežehlete. Asi jediná prevence jak si je zachovat zdravé.

Nejčastější způsob vyrovnávání vlnitých vlasů je každé ráno po umytí vlasy do sucha vyfénovat. Je to jednoduché, avšak trvá to dost dlouho a na neštěstí, efekt rovných vlasů vydrží velmi krátce. Na to, aby vaše vlasy zůstaly rovné až do večera, můžete rovnou zapomenout. Konečný efekt navíc ovlivňuje počasí, takže pokud je venku sychravo ... na rovné vlasy můžeme rovnou zapomenout. Žehlení je účinnější, protože efekt rovných vlasů vydrží opravdu dlouho i přes výkyvy počasí. Je vychvalované a hojně používané na celém světě. Zejména proto, že pomocí něho se velmi efektivně vyrovnají všechny typy vlasů, dokonce i husté, kudrnaté a nepoddajné. U velmi kudrnatých vlasů je celý proces úpravy složitější, avšak výsledný efekt určitě stojí za to.

Abyste předešly poškození vlasů, třeba dodržovat hlavní zásady. Vlasy musí být suché, rozčesané a zbavené stylingových přípravků.

Žehličku nejprve nastavte na maximum, po cca 5 minutách stáhněte na požadovanou teplotu, správnou teplotu můžete zjistit na pramínku vlasů. Je to individuální a záleží na kvalitě vlasů, jejich tloušťce ... Vyčešte vrchní vlasy a zachyťte je pomocí sponky nebo falešného skřipce. Je vhodné nanést nějaký přípravek na ochranu vlasů při žehlení, který navíc docílí odolnost účesu.

Oddělte tenký pramínek vlasů (max. v šířce hřející plochy žehličky), žehličku přiložte ke konečkům a táhněte po celé délce pramene vlasů. Žehličku táhněte plynule po vlase, nezastavujte se v pohybu - raději pramínek vyžehlete 2krát než jednou velmi pomalu a vlasy držte natažené. Takto si vyžehlete všechny vlasy a zafixujte je správně zvoleným lakem na vlasy. I zde třeba dát pozor na správné určení produktu, protože některé mohou zapříčinit krepovitost vlasů, nebo krátké trvání.

Není vhodné žehlit si vlasy každý den. Každodenní žehlení je zahrávání si s osudem vlasů i přesto, že na trhu je spousta profesionálních žehliček a přípravků. Neexistuje žádný zázračný vynález, který by byl zcela nevinný a stejně ani není žádný elixír, který by vám okamžitě napravil napáchané škody. Pokud již dojde ke zničení vlasů, je třeba si dát se žehlením odpočinek. I vlasy potřebují dovolenou - čas na odpočinek a regeneraci.

Můžeme je rozmazlovat různými doma připravenými kúrami - olivový olej je asi nejlepší elixír, ale také žloutek, jogurt, smetana, banán, avokádo, tvaroh ... takové masky můžeme mít na hlavě celý den, popřípadě noc. Kúru si můžeme koupit v drogerii, lékárně, ale i v kadeřnickém salonu. Pokud už se rozhodneme pro různé způsoby upravování vlasů, netřeba se do toho hrnout bez rozmýšlení. Byla by škoda zničit si pár let pěstovanou hřívu, jen kvůli tomu, že jsme nemyslely na důsledky.

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Jak na krásné a zdravé vlasy v zimě?

Zima nejčastěji způsobuje poškození v podobě vysušování vlasu, jehož povrch zůstává postupně matný a drsný....
více…

Jak dosáhnout vlasové regenerace?

Rybí tuk 2 x denně Zinek 15 mg denně Biotin 1 000 mg denně (užívejte společně s B komplexem, který dokáže...
více…

Jak na krásné vlasy? Nejcennější triky

Na každý problém s vlasy existuje řešení. Důležité je akorát znát ty správné tipy a triky, jak se o svou "korunu...
více…

Značka tenisek New Balance letos oslavila 115. výročí

Letos uplynulo již neuvěřitelných 115 let od založení značky New Balance. Jejím zakladatelem je William J. Riley,...
více…

Martensky jako nejlepší jarní obuv

Příběh značky Dr. Martens začíná v roce 1901 ve městě Wollaston v Anglii. To si pamatuj a teď se přesuňme do roku...
více…

Kde koupit kvalitní spodní prádlo?

Spodní prádlo je typ oblečení, který nepatří mezi ty nejčastěji kupované. Nicméně, pokud si už spodní prádlo...
více…

Vybíráme šperk: na co se primárně zaměřit?

Šperky jsou zajímavým doplňkem, ale i ozdobou každého z nás. Potrpí si na ně primárně ženy, které chtějí...
více…

Problém s plešatostí? Řeší ho hned několik postupů

Plešatost je velkým problémem. Velmi často je spojována jenom s muži, ale pravda je taková, že se dané problémy...
více…

Jaký panuje módní trend pro letošní léto?

Jestliže patříte do skupiny lidí zajímajících se o poslední módní trendy, pak je dnešní článek určen právě...
více…

Jak si vybrat sluneční brýle?

Také máte ten problém, že brýle, které vám padnou do oka vypadají na stojanu božsky, ale na vás už tak skvělé...
více…