Styl > Vlasy >

Jak patřičně pečovat o žehlené vlasy?

Žehlení, tak jako fénování, barvení či trvalá, znamená pro vlasy obrovskou zátěž. I když se vám zdá, že jsou vaše vlasy stále stejně zdravé, po čase se následky žehlení dostaví. Třeba se k nim chovat ohleduplně a kromě kvalitní žehličky třeba používat i různé přípravky určené právě pro tento druh úpravy. Pokud nemusíte, vlasy si nežehlete. Asi jediná prevence jak si je zachovat zdravé.

Nejčastější způsob vyrovnávání vlnitých vlasů je každé ráno po umytí vlasy do sucha vyfénovat. Je to jednoduché, avšak trvá to dost dlouho a na neštěstí, efekt rovných vlasů vydrží velmi krátce. Na to, aby vaše vlasy zůstaly rovné až do večera, můžete rovnou zapomenout. Konečný efekt navíc ovlivňuje počasí, takže pokud je venku sychravo ... na rovné vlasy můžeme rovnou zapomenout. Žehlení je účinnější, protože efekt rovných vlasů vydrží opravdu dlouho i přes výkyvy počasí. Je vychvalované a hojně používané na celém světě. Zejména proto, že pomocí něho se velmi efektivně vyrovnají všechny typy vlasů, dokonce i husté, kudrnaté a nepoddajné. U velmi kudrnatých vlasů je celý proces úpravy složitější, avšak výsledný efekt určitě stojí za to.

Abyste předešly poškození vlasů, třeba dodržovat hlavní zásady. Vlasy musí být suché, rozčesané a zbavené stylingových přípravků.

Žehličku nejprve nastavte na maximum, po cca 5 minutách stáhněte na požadovanou teplotu, správnou teplotu můžete zjistit na pramínku vlasů. Je to individuální a záleží na kvalitě vlasů, jejich tloušťce ... Vyčešte vrchní vlasy a zachyťte je pomocí sponky nebo falešného skřipce. Je vhodné nanést nějaký přípravek na ochranu vlasů při žehlení, který navíc docílí odolnost účesu.

Oddělte tenký pramínek vlasů (max. v šířce hřející plochy žehličky), žehličku přiložte ke konečkům a táhněte po celé délce pramene vlasů. Žehličku táhněte plynule po vlase, nezastavujte se v pohybu - raději pramínek vyžehlete 2krát než jednou velmi pomalu a vlasy držte natažené. Takto si vyžehlete všechny vlasy a zafixujte je správně zvoleným lakem na vlasy. I zde třeba dát pozor na správné určení produktu, protože některé mohou zapříčinit krepovitost vlasů, nebo krátké trvání.

Není vhodné žehlit si vlasy každý den. Každodenní žehlení je zahrávání si s osudem vlasů i přesto, že na trhu je spousta profesionálních žehliček a přípravků. Neexistuje žádný zázračný vynález, který by byl zcela nevinný a stejně ani není žádný elixír, který by vám okamžitě napravil napáchané škody. Pokud již dojde ke zničení vlasů, je třeba si dát se žehlením odpočinek. I vlasy potřebují dovolenou - čas na odpočinek a regeneraci.

Můžeme je rozmazlovat různými doma připravenými kúrami - olivový olej je asi nejlepší elixír, ale také žloutek, jogurt, smetana, banán, avokádo, tvaroh ... takové masky můžeme mít na hlavě celý den, popřípadě noc. Kúru si můžeme koupit v drogerii, lékárně, ale i v kadeřnickém salonu. Pokud už se rozhodneme pro různé způsoby upravování vlasů, netřeba se do toho hrnout bez rozmýšlení. Byla by škoda zničit si pár let pěstovanou hřívu, jen kvůli tomu, že jsme nemyslely na důsledky.

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Jak na krásné a zdravé vlasy v zimě?

Zima nejčastěji způsobuje poškození v podobě vysušování vlasu, jehož povrch zůstává postupně matný a drsný....
více…

Jak dosáhnout vlasové regenerace?

Rybí tuk 2 x denně Zinek 15 mg denně Biotin 1 000 mg denně (užívejte společně s B komplexem, který dokáže...
více…

Jak na krásné vlasy? Nejcennější triky

Na každý problém s vlasy existuje řešení. Důležité je akorát znát ty správné tipy a triky, jak se o svou "korunu...
více…

Nakupujete jeansy: Střih v hlavní roli

Rifle jsou základem šatníku drtivé většiny mužů. Že mezi ně patříte také? Asi to nebude žádná náhoda, ba...
více…

Zatočte z alopecií neboli ztrátou vlasů

Alopecie je nemoc je nemoc a její důsledkem je to, že ztrácíte příliš mnoho vlasů. Spousta lidí se nadměrnou...
více…

Husté a dlouhé řasy zajistí používání kvalitního séra

Hustší a delší řasy, to je sen téměř každé ženy. Ale co dělat, aby to nebyl jen sen? Je zde možnost nalepovacích,...
více…

Kytice lučních květů - vkusná ozdoba každého bytu

Koupit květinu v obchodě nezabere mnoho času, ale když si ji sami natrháte během procházky po louce, určitě z ní...
více…

Jak si udržovat vousy ve skvělé kondici?

Bradka a udržované vousy, to je symbol mužnosti. Ale někteří muži si pletou symbol mužnosti se symbolem...
více…

Kultovní boty značky Converse

Také jste jejich kouzlu propadli nebo se divíte, co je na nich tak drahého a jedinečného? Na mysli máme plátěné boty...
více…

Lovecká kabelka - hit letošního jara

Jaro s sebou přináší nejen změny v oblečení, ale mění se také trendy módních doplňků. U žen to pravidelně...
více…