Jak chráňit svou pleť před zimou!

Ne každý z nás má rád zimu. V zimě si na sebe musíme nahromadit několik vrstev oblečení, abychom nezmrzli. Navzdory těmto vrstvám, naše pleť v zimě trpí.

Všimli jste si někdy, že když se vrátíte ze zimy do teplé místnosti, máte pokožku obličeje, rukou, ale i nohou zarudlou až šedou? Na následujících řádcích se vám pokusíme poradit, jak se starat o pleť právě v těchto chladných dnech.

Typickými znaky pleti v zimě jsou, že je šupinatá, bledé barvy a jsou na ní patrné drobné nečistoty. Kromě studeného vzduchu, kterému je každý den vystavována, na ni velmi špatně působí i příliš vytopená místnost a hlavně přechod ze studeného prostředí do teplých kanceláří. Suchý vzduch v kancelářích je pouze jedním z mnoha faktorů, které ovlivňují vzhled naší pokožky. Kromě tohoto faktoru na ni ještě působí, stejně jako i v jiných obdobích, stres, špatné stravovací návyky či nedostatek tekutin. Nejen v létě totiž platí minimálně 2 litry tekutin denně.

 

Péče o tělo

Studený venkovní vítr a nízké teploty způsobují vysušování pokožky. K vysušování také přispívá i časté sprchování. V zimních měsících, i když je to možná proti vaší srsti, se nesprchujte častěji než třikrát do týdne. Sprchování nahraďte raději lázní, do které přidáte, namísto pěny do koupele, olej. Oleje do koupele, které obsahují minerální nebo rostlinné složky poskytnou vaší pleti pečující látky a zabraňují vysušování.

 

Peeling je balzámem

Balzámem pro vaši pleť je peeling. Používat byste ho měli minimálně jednou do týdne. Peelingové sprchové gely obsahují drobné mikročástečky, které z pokožky odstraňují odumřelé buňky. Pokožka působí hladší a kromě toho se pomocí nich nastartuje obnovovací proces buněk.

 

Krémujte se každý den!

Znáte to, přijdete večer domů z práce, unavené z celého dne, dáte si sprchu a víte, že byste se měli nakrémovat, protože sprchové šampony vysušují pokožku, přesto to neuděláte. Je to ale chyba. Vaše pokožka vlhkost, kterou obsahují mnohé krémy, potřebuje. Používejte kosmetiku vytvořenou speciálně pro zimní období.

 

Péče o obličej a ruce

Mimořádnou péčí by měla být obdařena vaše tvář. Ta jediná totiž není ukryta za žádným kouskem oblečení a je nejvíce vystavena silnému studenému větru. Topení vysušuje vaši pokožku, především kolem očí a dostatečná vlhkost je nezbytná. Dodávejte pleti vitamíny. I na našem trhu je velmi mnoho krémů, které kromě uvedené vlhkosti zajistí pleti velmi důležité látky.

Zima a chlad ohrožují i naše rty. Vlivem chladného počasí jsou rty suché a popraskané. Rty jsou ochuzené o mazové žlázy, které by jim pomáhaly udržet vlhkost a maz. Balzámy na rty jsou mastné a pomáhají rtům tuto mastnotu v nich i udržet.

Pečovat byste měli nejen o tělo, ale i o ruce a nehty. Kromě zimy a chladu je každý den ničí i různé chemické přípravky, s nimiž ženy přicházejí každý den do styku. Používejte prostředky neobsahující mýdlo. Krémy na ruce by v zimě měly být o něco tučnější, aby vytvořily hrubý mastný film, díky kterému zabrání vlivu chladu.

 

Péče o pleť zevnitř

Mezi faktory, které ovlivňují vzhled naší pleti jsme zmínili i stres, špatnou životosprávu a nedostatek tekutin. Pokud chceme, aby naše pleť vypadala zdravě, musíme se jí věnovat i zevnitř. I v těchto chladných měsících si musíme dopřát hodně čerstvého ovoce a zeleniny. Pravidelný pitný režim, minerální vody a bylinkový čaj jsou tři prvky, které se starají o to, aby se zásobníky vody v organismu neustále doplňovaly.

 

Dodržujte tyto staro-nové rady a nenechte svou pleť trpět ...
 

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Co je lepší - balzám, lesk nebo rtěnka?

Rty vždy zaručeně upoutají pozornost, proto se mnohé z nás snaží, aby byly co nejvíce sexy. Konečně, muži naše rty...
více…

BIO kosmetika nejen pro ekologičky

V poslední době se s bio-produkty jakoby roztrhl pytel. Pokud nejsi "bio", jako kdyby si ani neexistoval.   Co však...
více…

Čistící pleťové masky z vaší ledničky

Naše pleť si toho vytrpí opravdu hodně. Každý den je vystavována nejen povětrnostním podmínkám, slunci a chladu,...
více…

Zkrášlete se pomocí ovoce a zeleniny!

V naší domácí zahrádce se začíná objevovat mnoho druhů ovoce a zeleniny, které jsou vynikajícím zdrojem...
více…

Jak se rychle a správně nalíčit?

I vy patříte do skupiny pracujících žen, které nemají každé ráno čas trávit půl hodiny před zrcadlem? V tom...
více…

Kosmetické problémy? Vitamíny na ně!

O vitamínech a jejich potřebnosti pro naše tělo se píše často. Málokterá z nás si však uvědomuje, že vitaminy a...
více…

Ovoce z košíku pro vaši krásnou pleť

Během letních měsíců si více než kdykoli můžeme dopřát čerstvé ovoce přímo ze zahrady. Jejich konzumací však...
více…

Pět hříchů proti pleti

Krásná a dokonalá pleť, pokud nám nespadla přímo z nebe, vyžaduje hodně námahy a péče. Denně jí však, někdy...
více…

Plody podzimu pro domácí pleťové masky

Podzim je ideálním obdobím plným čerstvé zeleniny a ovoce, ze kterých si snadno vyrobíte pleťovou masku právě pro...
více…

Jak rozmazlovat svou pleť?

Říká se, že oči jsou zrcadlem do duše, naše pleť je zase odrazem našeho života. Obzvlášť my ženy si na ni velmi...
více…