Styl > Móda >

Tipy - oblečení, které zeštíhlí Vaši postavu!

I když se většině mužů líbí oblé ženské tvary, nám ženám naše obliny přidávají vrásky na čele. Téměř žádná žena není spokojena se svou postavou, pokud neví, jak zdůraznit její krásu. Proto bychom měly vědět, že existují kombinace oblečení, které dokáží zakrýt to, co má zůstat běžnému oku neviditelné.

Někdo bývá vůči způsobu "zeštíhlování" velmi skeptický a tvrdí, že oblečení nemá až takovou zázračnou moc. Nevěřícím proto doporučuji vzít nejlepší kamarádku nebo partnera, zajít do obchodu a vyzkoušet si určité typy oblečení. Prostý pohled do zrcadla a výraz v obličeji vaší kamarádky či partnera vás přesvědčí o opaku.

Jste silná v oblasti boků, pasu a stehen?

Pokud vám příroda nadělila do vínku širší proporce v této oblasti, nezoufejte. Pokud oblečením přitáhnete pohled na vaše ostatní partie, zvítězily jste. Podstatou řešení je upoutat pozornost na vaše přednosti. Tmavší barvy by se měly vyskytovat v dolní linii těla a světlejší na horních dílech oblečení.

Doporučujeme nosit ...

Noste trička a svetříky s nápadným vzorem v horní části a dole mírně splývající. Adekvátní je délka na boky. Větší nebo menší délka naopak na vaše nedostatky upozorní. Pokud jste se svým hrudníkem zcela spokojena, nezakrývejte jej příliš volným svrškem, ale volte vypasovanejší střihy. Totéž platí i u saka. Avšak pozor na příliš napnutou látku na problematických partiích.
Dbejte i na doplňky ...

Ideálními doplňky každého outfitu jsou šperky. Ty by měly být výrazné. Tato sezóna mimořádně přeje bižuterii, proto si opravdu máme z čeho vybírat. Pro vyšší postavu se hodí delší náhrdelníky, naopak menší ženy by měly dát přesnost kratším verzím.

Nejvhodnější střih sukně je střih tulipánového typu, který prodlouží postavu a vyrovná proporce. Delší úzká sukně prodlouží siluetu.

Tipy na kalhoty

Širokým bokům a stehnům budou nejlépe pasovat co nejdelší kalhoty, které jsou dole mírně rozšířené. Jakékoliv zkrácené délky opticky zkracují postavu a přidávají na objemu.
Zapomeňte na doplňky (např. výrazný pásek) a ozdoby v této oblasti.
Vyhněte se plisovaným kalhotám či modelům s širokým pasem a džínům, které mají světlejší plochy na stehnech nebo příliš mnoho kapes (tzv. kapsáče). Výjimkou jsou výrazné přední kapsy na džínách. Ty jsou vhodné pro zamaskování širších boků.
Kalhoty či rifle s vysokým pasem zase zakryjí větší bříško.

Jakému typu oblečení se vyhnout?

Pokud máte větší zadeček, vyhýbejte se kalhotám, které jsou v pase lemované nebo stažené do gumy. V "čínských obchodech" vás možná budou přesvědčovat, že na boubelky se jiný typ kalhot koupit nedá, ale vy se nenechte oklamat.

Ano, dají se koupit i XXL velikosti

Různé módní katalogy nabízejí široký výběr kalhot až do velikosti 54! Stejně se dají větší velikosti sehnat v některých obchodech. Ze svého šatníku vyřaďte kalhoty mrkvového střihu a příliš úzké kalhoty. Kalhoty bez kapes na zadku jsou pro majitelky objemnějšího pozadí úplné tabu. Výrazně prošité kapsy vhodné velikosti (ani malé ani velké) dokáží hotové zázraky.

Máte velká prsa nebo široká ramena?

Volte světlé barvy v dolních částech těla. Vyvarujte se topům s širokými ramínky, rolákům a tričkům s dekoracemi v horní části.
Vhodné jsou pro vás topy se špagetovými ramínky či překříženými ramínky, případně bez ramínek.

Nebojte se zvýraznit vaše poprsí nápaditým výstřihem.V žádném případě nenoste nic, co má střih ke krku. Opticky to vaše ramena a prsa zvětší. Bolerka a krátké bundičky pro vás absolutně nejsou určeny. Neslušely by vašemu typu postavy.

Zvolte takové sako, jehož střih je jednoduchý. Mělo by být z nemačkavé splývavé látky, která se příliš nenapíná.

Další rady k optickému zeštíhlení

Výrazné náhrdelníky nechte raději ve své šperkovnici nebo je podarujte nejbližším. Vyměňte je za nenápadné řetízky s malými přívěsky. Obří přívěsky by upoutávaly zbytečně pozornost. Můžete si dovolit nápadnější náušnice a zajímavě řešené opasky.

Sukně v linii "A" vám budou výjimečněsedět a přidají objem dolní části těla. Pokud se můžete pyšnit krásnými nohama, můžete je klidně ukázat.
Nebojte se kalhot. Můžete si zvolit jakékoliv zajímavé a nápadné varianty. Volba barev a doplňků je čistě na vás. Dobré je vybírat si kalhoty dole rozšířené. Čím více rozšířené, tím lépe.
Pokud chcete působit na své okolí štíhlejším dojmem, zapomeňte na oblečení černé barvy. Je pravda, že černá barva zeštíhluje, ale proto ještě nemusíte být šedou myší. Stačí, když se budete řídit zmiňovanými tipy.

 

comments powered by Disqus


Podobné články


I krása může být nebezpečná

Snažíme se tvářit, že se nás to netýká, zatínáme zuby a omlouváme se pohledem do zrcadla a větičkou "ale vždyť...
více…

Značka tenisek New Balance letos oslavila 115. výročí

Letos uplynulo již neuvěřitelných 115 let od založení značky New Balance. Jejím zakladatelem je William J. Riley,...
více…

Martensky jako nejlepší jarní obuv

Příběh značky Dr. Martens začíná v roce 1901 ve městě Wollaston v Anglii. To si pamatuj a teď se přesuňme do roku...
více…

Jaký panuje módní trend pro letošní léto?

Jestliže patříte do skupiny lidí zajímajících se o poslední módní trendy, pak je dnešní článek určen právě...
více…

Jak si vybrat sluneční brýle?

Také máte ten problém, že brýle, které vám padnou do oka vypadají na stojanu božsky, ale na vás už tak skvělé...
více…

Stylové značkové doplňky dokonale doladí váš outfit

Libovat si ve značkovém oblečení je tak trošku hřích, ale přiznejme si, že příjemný hřích. Kdo by si totiž...
více…

Kultovní boty značky Converse

Také jste jejich kouzlu propadli nebo se divíte, co je na nich tak drahého a jedinečného? Na mysli máme plátěné boty...
více…

Jak se bezbolestně dostat zpět do plavek loňské velikosti?

Možná si řeknete, že je brzy začínat s redukcí již v lednu, s cílem sundat tři až pět kilo na letní sezonu do...
více…

Dokonalá příprava na ples - šaty, boty, líčení a vlasy

Plesová sezona je období, které začíná víkendem po Třech králích a trvá zpravidla až do "ošklivé" Popeleční...
více…

Vlastní styl, to není o dokonalosti, chce to znát dobře své tělo

Často slýcháme, že to chce styl. Ta která celebrita sice má spoustu peněz, drahé oblečení, ale nemá svůj styl. Ale...
více…