Jak pečovat o své ruce?

Lidé mají tendenci starat se spíše o svou tvář, krk, ženy o dekolt. Ruce a zbytek těla už nejsou tak moc na ráně, proto je někteří z nás zanedbávají. Odměnou jsou nám vysušené ruce, suché nehty se záděry kolem. Takže i ruce potřebují pravidelnou hygienu. Ať už jde o muže nebo ženu, ruce jsou namáhány.

Mnozí muži vykonávají v práci nebo doma manuální práce, které ruce ničí. Ženské práce také rukám nepřidávají - při praní a vaření si ruce často musíte namáčet do vody, hlína ze zahrady také pokožce škodí. Kůže na rukou se stane popraskanou a vysušenou, protože používáním hygienických prostředků se zbavuje přirozené ochrany - odmašťuje se.

Takže co s tím?

Po umytí ruce vždy důkladně vysušte, jinak budete mít kůži kolem nehtů stále vysušenou a budou se tvořit záděry. Ruce ošetřujte hydratačním nebo zvláčňujícím krémem. Pro denní péči jsou lepší hydratační přípravky, které ruce nezamastí. Proto to můžete zopakovat i vícekrát za den. Na vysušení rukou má vliv i nízká vlhkost okolního prostředí, např. opalování, klimatizované a vytápěné prostředí a dokonce i zakouřená místnost. Pro dostatečnou hydrataci je důležitý i pitný režim.
Pro noční ošetření jsou vhodné mastnější krémy. Během noci může krém klidně působit. Můžete si dokonce dopřát zábal na ruce. Stačí, pokud si osvědčený krém nanesete v silnější vrstvě a navrch si dáte mikrotenový sáček nebo jemné bavlněné rukavice. Teplo zlepší vstřebávání tukových látek.
Kromě zábalů můžete aplikovat na ruce i lázně: ruce ponořte do vlažného oleje (mandlový, slunečnicový, olivový). Po vytažení rukou olej vetřete do pokožky.

Také je účinná medová kúra: smíchejte lžičku medu a lžičku olivového oleje a směs vetřete do pokožky. Navlečte si na ruce mikrotenové sáčky a nechte působit 30 minut.
Pro zpevnění nehtů a hydrataci kůže je vhodná mléčná lázeň: mléko zahřejte na příjemnou teplotu a asi 5 minut v něm máčejte ruce.

Jak jsme již zmiňovali, ruce nejvíce ničí domácí práce. Proto si zvykněte vykonávat je v rukavicích. Chce to trochu cviku, ale dá se na to zvyknout. Někteří lidé si už nedokáží představit umývat nádobí či dělat něco v zahradě bez rukavic. Zejména práce s hlínou nebo olejem dokáže ruce řádně poznačit. Hlína nebo mastnota se dostane do každého póru na rukou i pod nehty a je téměř nemožné je odtud dostat a nebo musíte mytí s různými přípravky několikrát opakovat. To má velmi negativní dopad na pokožku rukou. Také máčení rukou v různých pracích prášcích je velmi škodlivé pro pokožku. Dnešní výrobky jsou dost často agresivní a jednodenní řádný úklid dokáže pokožku řádně poznačit. Takže používání rukavic je určitě opodstatněné. Už dávno jsou pryč časy, kdy zničené a upracované ruce byly svědectvím naší píle. 

"Lokty nás také často usvědčí z malé péče a prozradí i něco o našem věku."

Ruka, to není jen ta část od zápěstí po konečky prstů, i když je ta nejviditelnější. Ale na rukou máme ještě předloktí, loket, ramena. I o ty je třeba se starat, i když možná ne až tak intenzivně jako o dlaně. Ale například takové lokty nás také často usvědčí z malé péče a prozradí něco o našem věku. Kůže na loktech bývá často zhrublá a vrásčitá, někdy je to až bolestivé. Zhrublou kůži si najdou zejména lidé, kteří se o lokty často opírají, například při sezení za počítačem. Opírání se o lokty je častá pozice i při rozhovorech či u stolu. Mnoho lidí sedává v oblíbené poloze "upevněné brady". Takže i lokty byste měli alespoň večer před spaním nakrémovat, aby zhrublá kůže změkla a byla vláčná jako ostatní části těla. Loket sice není tak viditelný jako například hřbety dlaní, ale přesto si naši péči zaslouží.

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Co si představit pod pojmem duševní wellness?

Wellness začal být populární v 20. a 21. století a jeho popularita stále stoupá. Znamená pro člověka rozhodně...
více…

Návod na "nahé" líčení - video

Pokud i vy jste ráno vděčná, že jste stihla nanést na unavené oči alespoň řasenku, jistě oceníte nahé...
více…

Vše o celulitidě?

Celulitida postihuje 85% žen a projevuje se v oblasti stehen a hýždí, ale i na břiše, v pase a na zadní straně...
více…

Jak vybrat plavky a nakonec nelitovat?

Problém jak vybrat plavky nemusí být nijak složitý. Chce to ale znát pár zásad. Právě pohodlné plavky, které...
více…

Jak se postarat o vrásky a stárnout neviditelně?

Na první vrásky stačí krémy s vitamíny. Zralejší pleť potřebuje drahé kovy, kaviár a diamantový...
více…

Tipy - oblečení, které zeštíhlí Vaši postavu!

I když se většině mužů líbí oblé ženské tvary, nám ženám naše obliny přidávají vrásky na čele. Téměř...
více…

Náušnice, náš každodenní doplněk

Náušnice nosí ženy již celá tisíciletí. Pokud jste ještě dosud nepodlehly jejich kouzlu, nastal ten správný...
více…

Jak používat make-up?

Make-up je věrným pomocníkem ženy už po staletí. Kdysi to byly různé barevné hlíny smíchané s vodou, nebo se...
více…

Jak správně vybrat oční stíny?

Mít vkus je umění a dokázat ho proměnit do praxe ještě větší. Pokud si někdo myslí, že líčení je záležitostí...
více…

Pleťové masky podle typu pleti

Někdy se s námi pleť nepěkně zahrává, což se projeví vyrážkou u mastné a smíšené pleti nebo suchými skvrnami u...
více…