I krása může být nebezpečná

Snažíme se tvářit, že se nás to netýká, zatínáme zuby a omlouváme se pohledem do zrcadla a větičkou "ale vždyť mi to tak sluší". Již celá staletí ženy trpí kvůli kráse, aby vypadaly přitažlivě, aby se podřídily diktátu módních trendů.

Co nám tedy škodí?

 

Vysoké podpatky

Ví to každá z nás. Jehličky jsou nesmírně sexy. Kromě toho nám přidají pár potřebných centimetrů, zeštíhlují nohy a celou postavu. A. .. muži je prostě milují (a nás v nich). Ale, podpatky nad deset centimetrů mají neblahý vliv na naše zdraví-noha se deformuje, zátěž se přenáší na kolena a nepřirozené držení těla způsobuje bolesti zad a kříže. A to je jen začátek problémové skládanky.

 

Co dělat:

Nenoste vysoké podpatky každý den. Ultra-vysoké jehličky si nechávejte na výjimečné příležitosti a zkuste si pořídit botičky na dvou až čtyřcentimetrovém podpatku, které jsou pro chodidla nejvhodnější.

 

Pozor!:

Podle nejnovějších výzkumů je dlouhodobé nošení žabek a balerínek dokonce nebezpečnější než nošení jehliček. Proto s rozumem, milé dámy.

 

Korzety

I když časy extrémních šněrovacích korzetů jsou již dávno za námi, v pravidelných intervalech se na módní výsluní vracejí a mnohé z nás jim už podlehly. Není se co divit, korzety dokážou zakrýt opravdu hodně. Avšak přílišným stahováním si můžete způsobit bolesti zad, pocity nevolnosti či přiskřípnout si některé z nervů.

 

Co dělat:

Korzet ano, ale s volným šněrováním a koupený na míru na vaši postavu. Prodávající vám jistě pomůže při výběru, abyste později nelitovaly. A nezapomínejte, těhotné ženy od korzetu ruce pryč!

 

Piercing a tetování

Zdobení ženského těla je staré jako lidské tělo samo, a tak nelze hovořit o jakési módnosti či nemódnosti. Někteří podlehli tomuto trendu natolik, že je těžké rozlišit, kde končí tetování, a kde začíná lidská kůže. Jiní touží po malém zpestření a opravdové ozdobě těla. Pozor si však musíme dávat na záněty a infekce způsobené neodborně vykonanou prací, stejně i na poškození nervů a deformaci zubů (při piercingu do jazyka).

 

Co dělat:

Jak pro piercing, tak pro tetování platí-vždy spoléhat pouze na profesionální studia, ve kterých si můžete být jisti, že dodržují základní hygienická pravidla. Někteří lékaři dokonce dělají piercingy ve svých ambulancích, stačí se jen zeptat.

 

Dlouhé náušnice

Bižuterie je prostě in. Pokud se však podíváte na dokumentární film o kmenech z deštných pralesů zjistíte, co dlouhodobé nošení dlouhých náušnic může způsobit. Natažené ušní lalůčky či možné nehody způsobené zachycením náušnice o oblečení jsou jen vrcholkem ledovce.

 

Co dělat:

Určitě byste dlouhé náušnice neměly ze svého doplňkového šatníku vyřadit, ale platí pravidlo, méně je někdy více. Nenoste dlouhé náušnice celé dny a pokud je už máte na sobě, buďte dvakrát tak ostražitá, aby se vám konec náušnice nesevřel například do zipu na větrovce.

 

Úzké kalhoty

Nic tak nezvýrazní ženské nohy jako úzké kalhoty. Pokud patříte mezi ty vyvolené, které si jejich nošení mohou dovolit, dávejte si pozor na možné komplikace. Úzké kalhoty totiž mohou bránit průtoku krve a způsobit křečové žíly, které začnou ženské tělo trápit až po několika letech.

 

Co dělat:

Opět platí: všeho s mírou. Úzké kalhoty můžete nosit, ale pozor na ty super (super) úzké, v nichž vypadáte tak neodolatelně, ale vašim nohám opravdu škodí. Střídání volných kousků s úzkými je nejlepším receptem.
 

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Jaké plavky dokonale padnou

Milujete léto, nenávidíte plavky? Nejste sama! S příchodem plážové kolekce totiž mnoho žen trpí vlnou...
více…

Značka tenisek New Balance letos oslavila 115. výročí

Letos uplynulo již neuvěřitelných 115 let od založení značky New Balance. Jejím zakladatelem je William J. Riley,...
více…

Martensky jako nejlepší jarní obuv

Příběh značky Dr. Martens začíná v roce 1901 ve městě Wollaston v Anglii. To si pamatuj a teď se přesuňme do roku...
více…

Jaký panuje módní trend pro letošní léto?

Jestliže patříte do skupiny lidí zajímajících se o poslední módní trendy, pak je dnešní článek určen právě...
více…

Jak si vybrat sluneční brýle?

Také máte ten problém, že brýle, které vám padnou do oka vypadají na stojanu božsky, ale na vás už tak skvělé...
více…

Stylové značkové doplňky dokonale doladí váš outfit

Libovat si ve značkovém oblečení je tak trošku hřích, ale přiznejme si, že příjemný hřích. Kdo by si totiž...
více…

Kultovní boty značky Converse

Také jste jejich kouzlu propadli nebo se divíte, co je na nich tak drahého a jedinečného? Na mysli máme plátěné boty...
více…

Jak se bezbolestně dostat zpět do plavek loňské velikosti?

Možná si řeknete, že je brzy začínat s redukcí již v lednu, s cílem sundat tři až pět kilo na letní sezonu do...
více…

Dokonalá příprava na ples - šaty, boty, líčení a vlasy

Plesová sezona je období, které začíná víkendem po Třech králích a trvá zpravidla až do "ošklivé" Popeleční...
více…

Vlastní styl, to není o dokonalosti, chce to znát dobře své tělo

Často slýcháme, že to chce styl. Ta která celebrita sice má spoustu peněz, drahé oblečení, ale nemá svůj styl. Ale...
více…