Jak cvičit při celulitidě?

Zbavit se celulitidy pomáhá cvičení. Bez cvičení žádné zázraky od krémů nečekejte. Začněte pravidelně cvičit a uvidíte, že pomerančová pokožka se dá na ústup. Jak na to?

1. Zahřátí

Je velmi důležité, připraví tělo a mysl na cvičení a vyhnete se tak případnému zranění.

 

2. Běh

Pomalu běhejte na místě, zvedejte ramena nahoru, dolů a kružte jimi dopředu a dozadu.

 

3. Chůze či tanec

Vyšlápněte několikrát schody nahoru a dolů nebo jděte pár minut rychle sem a tam. Také si můžete pustit svou oblíbenou hudbu a chvíli si pro zahřátí zatancovat.

Tip: Cvičení pro zahřátí by mělo trvat minimálně 2 - 3 minuty, ale pokud Vás to bude bavit, klidně si zahřívací fázi prodlužte. Záleží jen na Vás, takže pokud máte více oblíbených písniček, pořádně si tanec užijte.

 

4. Úklon na bok

Stůjte s nohama rozkročenýma na šířku boků a s lehce pokrčenými koleny. Zatáhněte břicho a podsaďte pánev. Uklánějte se pomalu doleva, přitom ponechte ruku volně klesat podél stehna ke kolenu. Vystřídejte strany. Opakujte 10krát střídavě na každou stranu.

 

5. Rotace pánví

Stůjte s nohama rozkročenýma na šířku boků a lehce pokrčenými koleny. Zatáhněte břicho a podsaďte pánev. Ruce si dejte v bok a kružte pánví (jako břišní tanečnice), opakujte 8 - 10krát na každou stranu. Pozor, abyste se příliš nepředkláněli, snažte se stát rovně.

 

6. Široký podřep (plie)

Postavte se vzpřímeně s nohama rozkročenýma na šířku boků, zatáhněte břicho a podsaďte pánev. Oběma nohama se ještě o malý krok rozkročte a špičky chodidel vytočte směrem ven. Ruce dejte v bok nebo se opřete o opěradlo židle. Pokrčením v kolenou se pomalu snižujte do podřepu a opět se zvedejte do výchozí pozice. Kolena se pohybují ve směru špiček. Nezapomeňte držet správný postoj, ramena uvolněná a lopatky vedle sebe. Pánev a záda držte ve stejné ose, břicho zatažené. Opakujte 10 - 20-krát.

 

7. Sklápěčky

Lehněte si na záda, kolena pokrčte a chodidla nechte na zemi. Položte pánev tak, aby spodní část páteře byla v neutrální poloze, tzn. mezi středem zad a podlahou byste měli cítit jen úzkou mezeru. Pomalu zvedejte hlavu a přitahujte ji k hrudníku, krk držte tak, aby se brada nedotýkala těla. Ruce spojte za ušima a paže držte široce otevřené s lokty směrem do stran. Soustřeďte se na břišní svaly a postupně zvedejte horní část zad od země. Bederní páteř nezvedejte z podložky, zastavte se a vraťte se zpět do výchozí pozice. Opakujte 3 sady 10krát a cvičení provádějte 3 x týdně, vždy si mezi cvičením dejte den odpočinku.

Tip: S přidáváním při tomto cvičení nespěchejte, první výsledky vyžadují čas. Nepřeceňujte se a Vaše svaly budou pomalu zesilovat.

 

8. Vzpor ležmo (cvičení na břišní svaly)

Položte se na podložku čelem k zemi, opřete se o předloktí, dlaně leží na zemi. Vzepřete se na předloktích a špičky nohou. Záda držte rovná, celé tělo od hlavy k patě v jedné rovině. Zatáhněte břicho a držte jej zatažené po celou dobu cvičení. Vydržte v této pozici 10 až 12 sekund, vraťte se dolů a opakujte 2 - 3krát. 1 minutu si odpočiňte a cvik opakujte. Cvičení provádějte 3 x týdně, vždy si mezi cvičením dejte den odpočinku.

 

9. Vzpor klečmo (jednodušší varianta Vzpor ležmo)

Dělejte vzpor jako při předchozím cvičení, ale opřete se o kolena. Až tento cvik zvládnete, můžete začít s vzporem ležmo. Cvičení provádějte 3 x týdně, vždy si mezi cvičením dejte den odpočinku.

Tip: Dobu, během níž vydržíte ve vzporu, zvyšujte postupně. Toto cvičení také vyžaduje čas.

 

10. Protažení svalů zadečku

Lehněte si na záda a pokrčte levé koleno. Pravou nohu překřižte přes levé koleno tak, aby se pravý kotník opíral těsně nad levým kolenem. Chyťte se oběma rukama za levé stehno a přitahujte nohu pomalu k tělu, dokud neucítíte tah v zadku a na vnější straně stehen. Vydržte 8 - 10 sekund a vystřídejte nohy.

Tip: Při protahování se snažte nechat horní polovinu těla zcela uvolněnou

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Co podporuje vznik celulitidy?

Celulitida postihuje především něžnější pohlaví. Její vznik je podmíněn vlivem několika faktorů, jako jsou...
více…

Co je celulitida?

Pomerančová kůže trápí okolo 90 procent žen. Celulitida nemá přímý vztah s nadváhou, je běžným procesem, který...
více…

Co je anticelulitidový plán?

Pohyb, pohyb a ještě jednou pohyb! Kdo chce mít štíhlé a hladké křivky, musí se pohybovat. Také v boji proti...
více…

Celulitida: Jak proti ní bojovat?

Až pro 90 procent žen představuje celulitida obrovský problém. Zakrývají stehna pod dlouhými sukněmi a pobyt u vody se...
více…

Značka tenisek New Balance letos oslavila 115. výročí

Letos uplynulo již neuvěřitelných 115 let od založení značky New Balance. Jejím zakladatelem je William J. Riley,...
více…

Jak cvičit a co dělat při bolesti svalů po tréninku?

Jak cvičit a co dělat při bolesti svalů po tréninku? Dospělí by měli každý den provádět nějaký druh fyzické...
více…

Posilovací guma zpevní postavu, posílí svaly a zdravě protáhne celé tělo

Chcete posílit svaly, protáhnout se a zpevnit postavu? Nemusíte si hned kupovat permanentky do posilovny nebo...
více…

Jak se bezbolestně dostat zpět do plavek loňské velikosti?

Možná si řeknete, že je brzy začínat s redukcí již v lednu, s cílem sundat tři až pět kilo na letní sezonu do...
více…

Jak si vyrýsovat svaly na břiše

Kdo by netoužil po vyrýsovaném bříšku s viditelnými svaly, kterými se později může pyšnit v letních měsících?...
více…

Celulitidu zmírní správné sezení, plavání a pití vody

Celulitida je problém, který nevyřeší zakoupení anticelulitidního krému, byť by byl sebevíc drahý. Určitě je...
více…