Nekonečný boj s chloupky

A už je tu jaro, začínáme se méně oblékat. Spolu s jarním šatníkem se musíme podívat důkladněji i na naše chloupky. Po bezstarostných zimních měsících, jsme vytáhly místo kalhot sukně, trička a topy. A spolu s nimi je nejvyšší čas sáhnout i po depilačních prostředcích.

Zima je obdobím, kdy malé strniště na nohách, či pod paží ujde pozornosti našeho okolí a není třeba se kvůli nim trápit. Avšak jaro a hlavně léto dají naší péče o hladkou a dětsky jemnou pokožku hodně zabrat. Pokud máte kromě nechtěných chloupků i citlivou pokožku, víte, že vás čeká mnoho starostí.

Jaké jsou vlastně možnosti při zbavování se chloupků na těle? Můžete sáhnout po nákladném ošetření v kosmetickém salonu, když vám více méně trvale odstraní chloupky laserem, voskem či tzv. cukrovou směsí. Nebo se budete holit v soukromí domova. Možností je více - depilační strojky, holení žiletkou, domácí vosky či depilační krémy,…

  

Jak na to?

Ženy, které mají o něco citlivější pleť, často neznají triky, kterými by se prostě mohly zbavit mnoha problémů. Při depilaci existuje několik základních kroků, které je třeba dodržet.

Mokré holení vyžaduje, abyste měly k dispozici nejen dostatek vody, ale i ostrou žiletku a mnoho holicí pěny či gelu. Některé ženy odmítají používat holicí pěny, protože jim nevyhovují. Při holení upřednostňují jemné sprchové gely. Při mokrém holení nezapomínejte na pravidelný peeling pokožky před holením. Předejdete tak nepříjemnému zarůstání chloupků do kůže a zánětem.

 

V boji s vyrážkami

Nepříjemným červeným vyrážkám a podráždění zabráníte, pokud si po holení pokožku ošetříte pleťovou vodou s alkoholem, nebo zasypete dětským pudrem. Následně je třeba ji dostatečně vyživit a hydratovat.

Pokud jste spíše fanynkou suchého holení a holicích strojků, máte možnost výběru z bohaté nabídky nejrůznějších kosmetických firem. Při depilaci dodržujte zásadu absolutní čistoty. I když je systém zbavování chloupků jiný než při mokrém holení, péče o pokožku zůstává stejná. Peeling, dezinfekci a ošetření pleti nelze vynechat. V čistotě je třeba držet i hlavice depilátoru, před použitím je vhodné je dezinfikovat přípravkem s alkoholem.


Příliš mnoho chemie?

Alergikům a přecitlivělým lidem se nedoporučuje používat depilační krémy, také ne každá žena je s jejich účinky spokojená. Pokud jste již našly depilační metodu, která vám absolutně vyhovuje, blahopřejeme.

Možná ale patříte do široké skupiny žen, kterým každá depilační metoda občas způsobuje problémy. Nezapomeňte, že na vaši pleť má vliv nejen péče o ni, ale i váš zdravotní stav či léky, které užíváte. V závislosti na vaší aktuální kondice reaguje i vaše pokožka po holení a na základě toho si musíte zvolit tu nejšetrnější a zároveň nejúčinnější metodu.

 

comments powered by Disqus


Podobné články


Jak se rychle zbavit pupínků, chloupků a bledé pleti?

Chystáte se na schůzku s partnerem a řešíte na poslední chvíli vzhledové nedostatky? Tak na to rychle zapomeňte! Co...
více…

Účesy, které zbytečně ženám přidávají roky

To, že vrásky přidávají roky, je věc známá. Proto ženy investují nemalé prostředky na to, aby jejich pleť vypadala...
více…

Jemné vlasy mají své výhody

Máte jemné vlasy? Ale to není žádná tragédie! I jemné vlasy mají své výhody. Vůbec se kvůli tomu nemusíte...
více…

Co si představit pod pojmem duševní wellness?

Wellness začal být populární v 20. a 21. století a jeho popularita stále stoupá. Znamená pro člověka rozhodně...
více…

Jak pečovat o své ruce?

Lidé mají tendenci starat se spíše o svou tvář, krk, ženy o dekolt. Ruce a zbytek těla už nejsou tak moc na...
více…

Návod na "nahé" líčení - video

Pokud i vy jste ráno vděčná, že jste stihla nanést na unavené oči alespoň řasenku, jistě oceníte nahé...
více…

Vše o celulitidě?

Celulitida postihuje 85% žen a projevuje se v oblasti stehen a hýždí, ale i na břiše, v pase a na zadní straně...
více…

Jak vybrat plavky a nakonec nelitovat?

Problém jak vybrat plavky nemusí být nijak složitý. Chce to ale znát pár zásad. Právě pohodlné plavky, které...
více…

Jak se postarat o vrásky a stárnout neviditelně?

Na první vrásky stačí krémy s vitamíny. Zralejší pleť potřebuje drahé kovy, kaviár a diamantový...
více…

Tipy - oblečení, které zeštíhlí Vaši postavu!

I když se většině mužů líbí oblé ženské tvary, nám ženám naše obliny přidávají vrásky na čele. Téměř...
více…